Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Lia Mona Ģibiete: Ir jāredz, kā dzīvo citi, lai saprastu, cik esam bagāti

Lia Mona Ģibiete: Ir jāredz, kā dzīvo citi, lai saprastu, cik esam bagāti
Foto: Publicitātes
05.03.2018 07:09

liepajniekiem.lv

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete nominācijai ”Gada liepājnieks 2017” izvirzīta par ieguldīto darbu, izglītojot sabiedrību par latviešu un Kurzemes tautastērpu tradīcijām, grāmatu ”Rakstainās suitu zeķes” un saņemto Atzinības krusta IV šķiru.

”Darba daudzumā un dažādībā noteikti pagājušais gads bija īpašs – grāmatu neraksta katru dienu, materiālus nesavāc vienā dienā… Viss mans darbs prasa zināmu laiku un koncentrēšanos,” raksturojot 2017.gadu, stāsta Lia: ”Viss šis ceļš uz simtgadi, manuprāt, iet cauri Dziesmu svētkiem! Varētu teikt, ka tas arī man uzliek zināmu pienākumu – es jūtos atbildīga, kādos tautastērpos mēs tur dosimies!”

Kā pati Lia saka, cilvēkiem prātā mēdz ienākt neiedomājami brīnumi, ja viņi kādā jautājumā īpaši neorientējas. ”Man šīs fantāzijas tomēr gribas mazliet piebremzēt! Es uzskatu, ka svarīgas ir šīs senās vērtības – tautastērps, tautasdziesmas…”

Viņa uzskata, ka ir būtiski šīs lietas saglabāt, neizmanot. ”Savu mīļo omīti un opapu taču arī mēs nemainām,” nosmej Lia.

Kaut arī aizvadītajā gadā daudz padarīts, tikpat un vēl vairāk darāms arī šogad. ”Visi ar tautastērpiem saistītie jautājumi jau nav atrisināti – to ir daudz! Kaut arī šis jau ir cits gads – tas iesācies ir tik pat raženi.”

Pagājušajā gadā Lia piepildījusi vēlmi aizbraukt uz Somiju, lai apskatītu viņu tautas mākslu un secina: ”Laikam ir jāredz, kā dzīvo citi, lai saprastu, cik mēs esam bagāti – ar daudz skaistām lietām, ko cienīt!”

Viņa ir pārliecināta, ka viss ir jādara, nedomājot par apbalvojumiem. ”Es nekad to neesmu darījusi! Arī brīžos, kad mani apsveic, es drīzāk jūtos neveikli, jo neesmu uz to tendēta, lai stāvētu kaut kur priekšā un saņemtu apbalvojumu!” Lia uzskata, ka galvenais cilvēkam ir darīt savu darbu skaisti.

”Tādi cilvēki taču mums ir visapkārt! Es strādāju brīnišķīgā vidē, man patīk cilvēki, kas ir ap mani. Tautastērpu informācijas centrs ir mana vide, bet lielākais apbalvojums ir mana ģimene! Ja dzīvi izdodas nodzīvot ne jau viegli, bet gudri, tad vai tad tā nav lielākā balva?”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli