Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepājā pārbaudītas 16 tirdzniecības vietas, krimināli pārkāpumi nav konstatēti

Liepājā pārbaudītas 16 tirdzniecības vietas, krimināli pārkāpumi nav konstatēti
Foto: liepajniekiem.lv
29.03.2018 16:02

liepajniekiem.lv

Reaģējot uz iedzīvotāju satraukumu par Latvijas tirdzniecības centru drošību, ņemot vērā neseno ugunsgrēku tirdzniecības centrā Krievijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izlases kārtībā veica pārbaudes lielākajos tirdzniecības centros ar atpūtas vietām un citos publiskos objektos visā Latvijā un tostarp Liepājā, portālam pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja Inta Palkavniece.

”VUGD ugunsdrošības inspektori ik dienu veic pārbaudes dažādos objektos, bet šoreiz, reaģējot uz cilvēku satraukumu, vēlējāmies pirms Lieldienu svētkiem papildus pārbaudīt, cik droši ir tirdzniecības centri. Pārbaudes rezultāti liecina, ka tieši ugunsgrēka izcelšanās draudi tirdzniecības centros šobrīd nepastāv, bet ir konstatēti atsevišķi ugunsdrošības prasību pārkāpumi,” norāda VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Aleksandrs Drozds.

Divu dienu laikā tika veiktas ugunsdrošības pārbaudes 135 tirdzniecības centros un citās sabiedriskās vietās visā Latvijā, kur tuvāko dienu laikā tiks organizēti publiski pasākumi un pulcēsies liels skaits iedzīvotāju.

Šajās pārbaudēs ēkās tika pārbaudīta ugunsdrošības prasību ievērošana, pastiprināti pārbaudot evakuācijas ceļu un izeju atbilstību, automātiskajai ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai, kā arī atbildīgā personāla zināšanām par pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā.

Pārbaužu laikā objektos tika konstatēti kopumā 40 ugunsdrošības prasību pārkāpumi: 18 saistīti ar evakuācijas ceļu un izeju neatbilstošu uzturēšanu; 14 saistīti ar ugunsdrošības signalizācijas uzturēšanu darba kārtībā; 8 saistīti ar dežurējoša personāla nepietiekamām zināšanām par rīcību ugunsgrēka gadījumā.

Daudzi pārkāpumi uzreiz tika novērsti VUGD amatpersonu klātbūtnē, bet 10 gadījumos par pārkāpumiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Veiktās pārbaudes notika visā Latvijas teritorijā – 18 Zemgalē, 19 Rīgā un Pierīgā, 21 Vidzemē, 30 Latgalē un 47 Kurzemē.

Jautāta par situāciju un konstatētajiem pārkāpumiem Liepājā, Inta Palkavniece portālam skaidroja: ”Kopumā pēc pārbaudēm situācija ir atzīstama kā laba un iedzīvotāji var justies droši apmeklējot publiskus objektus Lieldienu svētku laikā.”

Liepājā pārbaudīti 16 objekti, no kuriem pieciem tika konstatēti ugunsdrošības prasību pārkāpumi saistībā ar nepilnībām evakuācijas ceļos un izejās: ”Konkrētus objektus neatšifrēsim, bet norādu, ka daudzi pārkāpumi uzreiz tika novērsti VUGD amatpersonu klātbūtnē.”

VUGD statistika liecina, ka kopumā 2017.gadā tika reģistrēti 8714 ugunsgrēki, no kuriem aptuveni 2% bija izcēlušies publiskās ēkās.

”VUGD šādās ēkās, kurās paredzēts vienlaikus uzturēties vairāk nekā 200 cilvēkiem, tai skaitā arī tirdzniecības centros, plānotās ugunsdrošības pārbaudes veic ne retāk kā reizi trīs gados (nereti pārbaudes tiek veiktas reizi gadā un biežāk),” uzsver VUGD pārstāve: ”Līdztekus valsts ugunsdrošības uzraudzības ietvaros VUGD amatpersonas objektos veic arī neplānotās ugunsdrošības pārbaudes, kur objektu atbildīgās personas netiek informētas par šādu pārbaužu veikšanu.”

Un norāda: ”Vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka signalizācijas sistēmas nostrādāšanas gadījumā, dežurējošais personāls nedrīkst atslēgt apziņošanas sistēmas skaņu, kamēr nav noteikts tā nostrādāšanas iemesls, un paralēli personālam ir jāorganizē cilvēku evakuācija. Līdztekus VUGD atgādina, ka Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ikvienam iedzīvotājam pašam ir pienākums nekavējoties evakuēties, atskanot trauksmes signālam vai pamanot ugunsgrēku. Tas nozīmē, ka iedzīvotāju arī pašiem jāuzņemas atbildība par savu rīcību dažādās ārkārtas situācijās. Aicinām iedzīvotājus, dodoties uz publiskām un sabiedriskām ēkām, pievērst uzmanību evakuācijas plāniem un evakuācijas izejām.”

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka ikviena cilvēka pienākums, pamanot ugunsgrēku, ir nekavējoties par to ziņot, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli