Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājā pie mazajiem pacientiem viesosies Bērnu veselības buss

Liepājā pie mazajiem pacientiem viesosies Bērnu veselības buss
Foto: publicitātes
27.05.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Pateicoties kādas aktīvas māmiņas iniciatīvai, uz Liepāju pošas Mobilais veselības aprūpes centrs jeb Bērnu veselības buss ar speciālistiem, kādu Liepājā nav vai pie kuriem tikt ir sarežģīti. Pakalpojumu bezmaksas saņems bērni vecumā līdz 18 gadiem. Ja mazo pacientu skaits būs pietiekams, iespējams, veselības buss Liepājā viesosies regulāri.

Maija vidū sociālajā tīklā “Facebook” Marta Bilerte publicēja informāciju, kurā pastāstīja par Mobilo veselības aprūpes centru: speciālistu komandu no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, kas brauc pa visu Latviju un sniedz bezmaksas medicīniskos pakalpojumus bērniem vecumā līdz 18 gadiem. Vienā reizē veselības buss no Rīgas atved divus speciālistus, kas dienas laikā katrs var pieņemt 20 bērnu.

M.Bilerte, skaidrojot savu aktivitāti, atklāja, ka ir mamma bērnam, kuram reizi trijos mēnešos ir nepieciešams apmeklēt endokrinologu. Liepājā šāda aprūpes speciālista tieši bērniem nav, tāpēc regulāri jāmēro ceļš uz Rīgu, kas prasa laiku un naudu.

Nejauši uzzinot par Bērnu veselības busu, M.Bilerte cerībā, ka varētu izdoties savākt nepieciešamo pacientu skaitu, “Facebook” aicināja atsaukties tos, kurus tas varētu interesēt.

“Ticu, ka neesmu vienīgais vecāks, kurš saskaras ar šādu problēmu,” rakstīja M.Bilerte, norādot, ka tas varētu būt īpaši aktuāli bērniem ar pirmā tipa cukura diabētu, kam nepieciešamas regulāras vizītes pie speciālistiem Rīgā. 

Portālam liepajniekiem.lv M.Bilerte skaidroja, ka par veselības busu uzzinājusi no kādas māmiņas. Un tā radusies ideja viņus dabūt uz Liepāju, jo šobrīd pašas bērnam ir vajadzīga novērošana reizi trijos mēnešos. “Zinu, ka Liepājā ir vēl tādi bērni, kuriem tas būtu atvieglojums. Daudzi nevar atļauties to pašu alergologu, kur par vizīti jāmaksā 20 līdz 30 eiro.”

Jāsaka, ka liepājnieces iniciatīva vainagojusies panākumiem, un 16.jūnijā uz Liepāju brauks kvalificēti speciālisti – endokrinologs un alergologs. Nepieciešamais mazo pacientu skaits, t.i. 40, ir savākts. Oficiālo pusi pēc M.Bilertes lūguma ir pārņēmusi biedrība “Dižvanagi”, taču Marta ir palikusi kā koordinators šim procesam.

Biedrības “Dižvanagi” valdes priekšsēdētāja Ilze Durņeva portālam atzina, ka ir prieks par šādiem uzņēmīgiem un aktīviem cilvēkiem. “Ja caur savu bērnu var palīdzēt vēl kādam, tas ir ļoti feini,” uzskata I.Durņeva, un atklāj, ka vēlas ar MVAC veidot regulāru sadarbību.

“Redzēsim, kā mums ies pirmajā reizē, taču ceru, ka no centra pie mums arī turpmāk brauks viņu speciālisti.

Acu ārsts, gastroenterologs, ortopēds – tie ir daži, kas mums ir ļoti nepieciešami. Lai mūsējiem – liepājniekiem un apkārtējo novadu iedzīvotājiem – nebūtu jāmēro ceļš uz Rīgu. Šāda sadarbība atvieglotu darbu arī Rīgas mediķiem.”

To, kad veselības buss varētu Liepājā viesoties atkārtoti, var jautāt Baltijas rehabilitācijas centra reģistratūrā pēc 16.jūnija, zvanot pa telefonu 28333920 vai rakstot uz e-pastu centrs@dizvanagi.lv. Tur arī var pierakstīties pie speciālistiem. Tāpat I.Durņeva aicina sekot līdzi informācijai Baltijas rehabilitācijas centra mājaslapā.

Uz 16.jūniju pieraksts ir pilns, norāda M.Bilerte, taču perspektīvā ir iespēja pierakstīties pie citiem speciālistiem. Mobilā veselības aprūpes centra komandā ir: pediatri oftalmologi, bērnu neirologi, pulmanologi/alergologi, endokrinologi, gastroenterologi, kardiologi, priekšlaicīgi dzimušo bērnu programma. M.Bilerte cer, ka tas būs ilgtermiņa projekts un buss Liepājā viesosies regulāri.

Mobilā veselības aprūpes centra (MVAC) programmu izveidojis nodibinājums “Ronald McDonald House Charities Latvija”. MVAC sadarbojas ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem un kopējais mērķis ir sniegt bezmaksas medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi. Šādā veidā tiek nodrošināta savlaicīga primārā medicīniskā aprūpe.

Kā pastāsta “RMHC Latvija” direktore Zane Gedroviča, iepriekšējos gadus un arī šobrīd ir sadarbība ar Liepājas bērnu namu, bet ne ar citām Liepājas institūcijām.

“Mēs varam braukt pie bērniņiem, ja vien mums tiek nodrošināts pilns pieraksts, vieta, kur novietot busu, elektrības pieslēgums uz vismaz piecām stundām, kā arī labierīcības.

Šajā brīdī esam gatavi izskatīt turpmākas sadarbības iespējas ar Liepāju, saprotot, ka dažādu iemeslu dēļ bērni nesaņem nepieciešamo medicīnisko palīdzību.”

MVAC speciālisti savu ikdienas darbu veic Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt, “RMHC Latvija” kā organizācija nodrošina tehnisko un materiālo bāzi, lai BKUS speciālisti varētu veikt savu profesionālo darbu tajos Latvijas novados, kur tas ir nepieciešams. Jāpiebilst, ka ”RMHC Latvija” nesaņem līdzfinansējumu no valsts un vienīgie ienākumi ir līdzcilvēku un organizāciju ziedojumi.

“RMHC Latvija” aicina vietējos speciālistus un pašvaldības uz sadarbību, lai kopīgiem spēkiem rūpētos par bērnu veselību. Tieši vietējie ārsti ir tie, kuri zina savus pacientus, sarežģītākos gadījumus, bērnus, kuriem nepieciešama specifiskāka izmeklēšana, kuriem BKUS speciālisti var sniegt konsultācijas, uzstādīt diagnozes vai papildināt esošās. Tieši vietējais ārsts ir tas, kurš pēcāk strādā ar mazo pacientu un vada tālāko atveseļošanās procesu, un viņa darbs un uzraudzība ir vissvarīgākā.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz