Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājā pieaudzis tūristu skaits

Liepājā pieaudzis tūristu skaits
Foto: Publicitātes
08.03.2018 12:12

liepajniekiem.lv

LLiepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību pilsētā un novados 2017. gadā.

Lai gan pagājušā vasara mūs bieži nelutināja ar karstiem saules stariem un rudens izvērtās par lietaināko šajā gadsimtā, kopējā aina tūrisma nozarē ir pozitīva, portālam ziņoja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja Tūrisma attīstības speciāliste Agita Vucena.

Pēc Centrālās statistikas pārvades (CSP) datiem Liepājā 2017.gadā ir nakšņojuši 90 170 tūristi, kas ir par 3,57% vairāk kā 2016.gadā. Latvijas viesu skaits ir pieaudzis par 2,35%, savukārt ārvalstu tūristu skaits – par 6,28%. Kopējais Liepājas naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits 2017.gadā pieaudzis par 3,56% un sasniedza 139 890 naktis. Latvijas tūristi nakšņojuši par 2,01% vairāk nakšu kā gadu iepriekš, bet ārvalstu tūristi – par 6,3% nakšu vairāk. Taču jāpiebilst, ka Liepājā naktsmītņu sektorā ir ļoti liels apartamentu īpatsvars, no kuriem netiek ievākti statistikas dati. Līdz ar to reālais nakšņotāju skaits ir stipri lielāks.

Augstākais naktsmītņu noslogojums Liepājā bijis jūlijā un augustā, kad vidēji pilsētā bija aizpildītas attiecīgi 75,08% un 67,94% gultasvietas, bet lielajās viesnīcās pat 82,95% un 77,54%. Gada vidējais Liepājas naktsmītņu noslogojums 2017.gadā bija 36,43%, kas ir par 1,4 procentu punktiem augstāks kā 2016.gadā. Salīdzinājumam Latvijā vidējais gultasvietu noslogojums bija 40,7%, bet galvaspilsētā Rīgā – 46,3%. Vidējais uzturēšanās ilgums Liepājas naktsmītnēs bija 1,62 naktis.

Analizējot CSP datus pa ceturkšņiem, redzams, ka visos periodos, izņemot 3.ceturksni, vietējo tūristu no citiem Latvijas novadiem Liepājas viesnīcās bijis vairāk, savukārt nakšņojušo ārzemju tūristu skaits ir pieaudzis visos ceturkšņos. Acīmredzot, sliktie laika apstākļi vasarā ir nospēlējuši lielu lomu vietējo tūristu brīvdienu plānošanā.

Latvijas tūristu uzturēšanās ilgums ir nedaudz palielinājies gada pirmajā un ceturtajā ceturksnī, savukārt ārvalstu tūristu uzturēšanās ilgums ir pieaudzis gada otrajā un trešajā ceturksnī. Vietējie tūristi pagājušajā gadā Liepājā ir nakšņojuši vidēji 1,43 naktis, bet ārvalstu tūristi – 1,82 naktis.

Nemainīgi Liepājā nakšņojušo valstu pārstāvju TOP galvgalī pagājušajā gadā bija Lietuva (10,4% no visiem nakšņotājiem, pieaugums salīdzinājumā ar 2016.gadu +0,2%), Vācija (4,2%, +31,6%), Krievija (3,8%, +24%) un Igaunija (2,2%, -3,7%), kam sekoja Somija, Baltkrievija, Lielbritānija, Dānija un Polija. Kopumā 2017.gadā Liepājā nakšņojuši viesi no 71 pasaules valsts.

Pēc Liepājas lidostas datiem pagājušajā gadā (lidojumi tika atjaunoti maija vidū) Liepājas lidostā apkalpoti 5 799 pasažieri. Visvairāk viesu Liepājā savienojošajos reisos ielidojuši no un devušies uz Zviedriju, Krieviju, Lielbritāniju, Dāniju un Vāciju.

Pēc Liepājas jahtu ostas datiem 2017.gadā Liepājas ostā uzņemtas 325 jahtas, kas ir mazliet mazāk kā gadu iepriekš. Visbiežāk ieradušās jahtas no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā 2017. gadā klātienē apkalpoti 21 570 apmeklētāji, kas ir par 9% vairāk kā 2016. gadā. Latvijas tūristu skaits saglabājies bez izmaiņām un sastāda 19,2% no kopējā apmeklētāju skaita. Ārvalstu tūristu skaits LRTIB ir pieaudzis par 11,1%.

Kā jau ierasts, arī pērn visvairāk apmeklētāju LRTIB iegriezušies vasarā. Gada darbīgākie mēneši bijuši jūlijs un augusts, kad apkalpoti 46,5% no kopējā visa gada apmeklētāju skaita.

Ja 2017.gada pirmais pusgads vietējā tūrisma sektorā raksturojams ar augšupejošu tendenci, tad rudens periodā Latvijas tūristu skaits LRTIB samazinājās par 25%, salīdzinājumā ar 2016.gadu, kas varētu būt skaidrojams ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem.

Kopējais LRTIB apkalpoto ārvalstu tūristu skaits 2017.gadā bija 10 531. Visbiežāk pēc informācijas iegriezušies tūristi no Lietuvas (39,6% no kopējā ārzemju tūristu skaita; pieaugums, salīdzinājumā ar 2016. gadu, +18,6%), Vācijas (19,2%; +23,3%) un Krievijas (6,6%; +0,7%). 2017. gadā populārāko valstu topā atrodamas arī tādas valstis, kā Polija, Francija, Somija, Igaunija, Baltkrievija un Lielbritānija. No katras no minētajām valstīm LRTIB bija iegriezušies vismaz 200 apmeklētāju. Kopumā 2017. gadā Liepājā viesojušies tūristi no 72 pasaules valstīm (2016.gadā – 66 valstīm). Kā eksotiskākās varētu minēt Panamu, Bolīviju, Fēru salas, Melnkalni, Gambiju, Hondurasu, Togo un citas.

2017. gadā LRTIB tika pieteiktas 154 ekskursijas pilsētas iepazīšanai kopā ar gidiem. Ekskursijās piedalījušies 3554 Liepājas viesi, no kuriem mazliet vairāk par pusi bijuši ekskursanti no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Liepāju gidu vadītās ekskursijās iepazinuši tūristi no 21 pasaules valsts, taču visbiežāk gidu stāstījumu noklausījušies viesi no Lietuvas, Vācijas un Somijas.

Par 4,4% pieaudzis dalībnieku skaits ekskursijās ”Tiksimies Rožu laukumā!”, kas jūnijā, jūlijā un augustā tika piedāvāta ik dienas. No Rožu laukuma gida pavadībā ekskursijā devās 335 interesenti.

Liepājas apskates objektos, kuros veic uzskaiti, 2017.gadā vērojams gan apmeklētāju kāpums, gan kritums salīdzinājumā ar 2016.gadu. Veiksmīgāks gads bijis koncertzālei ”Lielais dzintars”, Liepājas leļļu teātrim, Amatnieku namam un Karostas cietumam.

LRTIB apkopo tūrisma statistikas datus arī par Liepājas apkārtnes novadiem – Rucavas, Nīcas, Pāvilostas, Grobiņas, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Aizputes un Skrundas novadu.

Pēc CSP datiem Liepājas apkārtnes novados 2017.gadā nakšņojuši 21 706 tūristi, kas ir par 3,16% vairāk kā 2016.gadā, taču šie rādītāji ir vērtējami neviennozīmīgi, jo dati apkopoti no ļoti neliela skaita naktsmītnēm, turklāt katrā periodā tie ir dažāda skaita, līdz ar to nav salīdzināmi.

Liepājas apkārtnes tūrisma informācijas centros (TIC) pērn apkalpoti 27 260 apmeklētāji, kas ir par 7,44% mazāk nekā 2016. gadā, taču, tā kā apkopošanas metodika apskatītajos periodos nav bijusi vienāda, nav iespējams analizēt izmaiņas atsevišķos sektoros. Apmeklētāju skaits audzis Rucavas, Grobiņas, Embūtes TIC un Cīravas tūrisma informācijas punktā. Liepājas apkārtnes TIC visbiežāk palīdzību meklējuši viesi no Lietuvas, Vācijas, Krievijas, Polijas, Šveices, Francijas un Igaunijas.

Gandrīz visos Liepājas apkārtnes populārākajos apskates objektos vērojams apmeklētāju skaita pieaugums. Apmeklētāko vietu galvgalī atrodami Kalvenes Zoo “Cīruļi”, atpūtas komplekss ”Jura staļļi”, Kuršu vikingu apmetne, Aizputes novadpētniecības muzejs un Akmeņraga bāka.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz