Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājā sākusies Goda un Gada liepājnieku izvirzīšana

Liepājā sākusies Goda un Gada liepājnieku izvirzīšana
11.01.2010 14:15

Vienu mēnesi – līdz 8. februārim Liepājas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas, iestādes un uzņēmumi aicināti ieteikt kandidātus Goda un Gada liepājnieka tituliem par nopelniem pilsētas labā 2009. gadā. Gada liepājnieku sumināšana notiks 18. martā, Liepājas 385. dzimšanas dienā.

Liepājas dzimšanas dienā tradicionāli tiks sveikti tie liepājnieki, kuri 2009. gadā nesavtīgi strādājuši savas pilsētas un sabiedrības labā vai ilgstoši ar saviem darbiem spodrinājuši Liepājas labo slavu. Tāpēc iedzīvotāji aicināti arī šogad vērīgi palūkoties apkārt un novērtēt to cilvēku veikumu, kuri savu piederību Liepājai apliecinājuši ar nozīmīgiem darbiem.   

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka liepājnieki prot novērtēt ne tikai sabiedrībā pazīstamu liepājnieku – kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvju nopelnus, bet arī apkalpojošajā sfērā strādājošo ikdienas veikumu, kuru ne vienmēr pamanām – par gada liepājniekiem tika izvirzīti arī sētnieki, pastnieki, medmāsas, pārdevēji u.c.

Šogad tāpat kā pērn kandidātu izvirzīšana Goda un Gada liepājnieka titulam notiks divās kārtās. Līdz 8. februārim iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas, iestādes un uzņēmumi, kā arī attiecīgo sfēru atbildīgās pašvaldības institūcijas aicināti ieteikt savus pretendentus godpilnajam titulam. 15. februārī, kad būs apkopoti visi iesniegtie priekšlikumi, apbalvojumu konsultatīvā padome lems par 2-4 kandidatūru atstāšanu katrā nominācijā. Pēc tam līdz marta sākumam ikviens varēs izdarīt savu izvēli, nobalsojot par vienu nominantu katrā nozarē – gan ar anketu palīdzību, gan internetā.

Titulu “Goda liepājnieks” piešķir par sevišķiem nopelniem Liepājas labā – tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība.
2009. gadā Goda liepājnieka titulu piešķīra Austrai Pumpurei –
par mūža ieguldījumu, uzturot un popularizējot latvisko dziesmas garu sabiedrībā, un par jaunatnes muzikālo audzināšanu.  

Titulu “Gada liepājnieks” piešķir par sevišķiem nopelniem pilsētas labā 13 nominācijās: apkalpojošajā sfērā; arhitektūrā, būvmākslā un būvniecībā; brīvprātīgajā sabiedriskajā darbībā; namsaimniecībā; izglītībā; literatūrā un mākslā; mūzikā; par mecenātismu; medicīnā; sportā; uzņēmējdarbībā; kā arī par gada iniciatīvu.

Tituls “Gada Liepājnieks 2008” pērn piešķirts: nominācijā “Apkalpojošā sfēra” – akciju sabiedrības ”Liepājas autobusu parks” autobusa vadītājam Petram Nemanim; nominācijā ”Arhitektūra, būvmāksla un būvniecība”-  arhitekta biroja ”Aka” arhitektiem Andrim Kokinam un Aijai Kokinai; nominācijā ”Brīvprātīgā sabiedriskā  darbība” – pieredzes bagātajam skolotājam Rihardam Rubīnam; nominācijā ”Namsaimniecība” – dzīvokļu īpašnieku biedrības “Siguldas 21” valdes priekšsēdētājam Sergejam Abrosimovam; nominācijā ”Izglītība” – Liepājas Universitātes rektoram Oskaram Zīdam; nominācijā ”Literatūra un māksla” – māksliniekam Aldim Kļaviņam; nominācijā ”Mūzika” – ērģelniekam Lotaram Džeriņam; nominācijā ”Mecenātisms” – akciju sabiedrības ”West East Industries” pārstāvjiem Viktoram Koroļenko un Kerstinai Hannemanei; nominācijā ”Medicīna” – Liepājas Reģionālās slimnīcas ārstei-neonatoloģei Inesei Dobelei; nominācijā ”Sports” – basketbolistei Sabīnei Niedolai; nominācijā ”Uzņēmējdarbība” – akciju sabiedrības ”Liepājas papīrs” prezidentam Jānim Vilnītim; nominācijā ”Gada iniciatīva” – ESTEES dizaina biroja galvenajai grāmatvedei, nūjošanas trenerei Ilonai Kilai; nominācijā  ”Gada īpašā nominācija” – sabiedrības ar ierobežotu atbildību ”Liepājas Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājam Gatim Griezītim; komponistam Zigmaram Liepiņam; Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 12.klases skolniekam Zigmundam Orlovskim; J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas skolotājai Irisai Otrupei; sabiedrības ar ierobežotu atbildību ”Aviosabiedrība ”Liepāja”” menedžerim Gunāram Ķipstam; Liepājas pilsētas galvenajai māksliniecei Agitai Ansulei.

Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi, Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt. 

Domes apstiprinātajā Apbalvojumu konsultatīvajā padomē darbojas sabiedrības pārstāvji no dažādām nozarēm. To vada Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Goda liepājnieks saņems goda zīmi – sudraba ordeni, uz kura redzama Liepājas ģerbonī attēlotā lauva liepu lapu vainagā un mazāku piespraudīti, ko var nēsāt ikdienā, kā arī Goda liepājnieka apliecinājuma rakstu.

Gada liepājniekiem tiks pasniegtas goda zīmes – sudraba piespraudes. Piespraude veidota kā liepu lapa, uz kuras attēlota Liepājas ģerbonī redzamā lauva.
Lai atvieglotu ieteikumu iesniegšanu, izstrādāta anketa, kuru var saņemt Domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, mazajā Domē ”Karosta”, Latviešu biedrības namā, Liepājas teātra kasē veikalā ”RIMI”, Liepājas Olimpiskajā centrā. Anketu var atrast arī Domes mājas lapā www.liepaja.lv Aizpildītās anketas var nodot Domes Apmeklātāju pieņemšanas centrā vai nosūtīt elektroniski: aina.klestrova@dome.liepaja.lv līdz 8. februārim.

Gunta Jākobsone,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz