Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Liepājai augsts novērtējums “Financial Times” veiktajā pētījumā

Liepājai augsts novērtējums “Financial Times” veiktajā pētījumā
Foto: Egons Zīverts
07.03.2016 13:48

liepajniekiem.lv

Liepāja ir saņēmusi augstu novērtējumu “Financial Times” veiktajā pētījumā par Eiropas pilsētu un reģionu konkurētspēju kategorijās “Izmaksu efektivitāte” un “Sasniedzamība”.

“Izmaksu efektivitātes” kategorijā mikro pilsētu grupā (iedzīvotāji līdz 100 tūkstošiem) Liepāja ieguvusi 6.vietu, – aiz Maķedonijas pilsētas Štipas, Ukrainas pilsētām – Južnoukrainskas, Šumskas, Mostiskas un Bosnijas-Hercegovinas pilsētas Prijedoras.

Savukārt “Sasniedzamības” kategorijā mikro pilsētu grupā Liepāja ierindota 9.vietā. Pirmajā trijniekā ir Lielbritānija (Hemela Hempstada), Nīderlande (Venlo) un Beļģija (Mečelena). Savukārt augstajā 6.vietā ir vēl viena Latvijas pilsēta – Jelgava.

Februārī pētījumu ”Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2016/17″ publicējis britu laikraksta ”Financial Times” izdevums “FDI Intelligence”. Kopējie pētījuma dati iegūti no 294 pilsētām un 148 reģioniem.

Pētījums tika veikts vairākās kritēriju kategorijās, un tā mērķis bija sniegt objektīvu ieskatu potenciālajiem investoriem un citiem interesentiem, par pilsētām un reģioniem, to konkurētspējas griezumā. Tas ir nozīmīgs un būtisks panākums gan attiecīgajām pilsētām, gan visas valsts mērogā, iepriekš norādījusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Šie panākumi uzskatāmi apliecina ārvalstu investoriem, ka investīcijas Latvijā ir lieliska izvēle, domājot par biznesa iespēju un konkurētspējas palielināšanu nākotnē.

Ar pilnu pētījumu var iepazīties šeit: http://www.liepajniekiem.lv/uploads/manual/2016/03/20160307-1353-european-cities-and-regions-of-the-future-2016.pdf

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli