Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

”Liepājas enerģija” veiks siltumtīklos cirkulējošā tehniskā ūdens iekrāsošanu

”Liepājas enerģija” veiks siltumtīklos cirkulējošā tehniskā ūdens iekrāsošanu
Foto: publicitātes
24.05.2016 09:34

liepajniekiem.lv

SIA ”Liepājas enerģija” šodien, 24.maijā, veiks pilsētas siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu, kas ūdenim piešķir zaļgandzeltenu nokrāsu, portālu informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Viņa skaidro: ”Krāsvielas pievienošana nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī, lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu.”

Ūdens iekrāsošana ir viens no efektīvākajiem un operatīvākajiem veidiem, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus.Ja kāds no karstā ūdens sildītājiem ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa krānu tekošo ūdeni zaļgandzeltenā krāsā. Bojājumu gadījumā iekrāsosies tikai karstais ūdens, aukstā ūdens krāsa  nemainīsies.

Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi Liepājā. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu pārtikas krāsvielu uzņēmums parasti veic divas reizes gadā, kad ūdens palicis blāvi zaļš.

Krāsviela spīd speciālā apgaismojumā, bet ne tumsā. Ūdenim pievienotā pārtikas krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai; tāpat zaļganais ūdens nevar sabojāt vai nokrāsot cilvēka ķermeni vai sadzīves priekšmetus.

Gadījumā, ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādās fluorescējoši zaļš ūdens vai, ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas apkārtējā vidē, iedzīvotāji aicināti nekavējoties par to ziņot uzņēmumam ”Liepājas enerģija”, zvanot pa tālruni 63488866 vai 29112732.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)