Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas Neredzīgo biedrība veicinās cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanu

No 1.aprīļa līdz 31.oktobrim Liepājas Neredzīgo biedrība īstenos Latvijas valsts budžeta finansētās programmas ”NVO fonds” projektu, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanu, informē biedrības pārstāve Anita Lazdeniece.

Liepājas Neredzīgo biedrība veicinās cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanu
Foto: Liepājas Neredzīgo biedrība
07.04.2021 12:10

liepajniekiem.lv

Projekta laikā cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem tiks motivēti izmantot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus lauku vidē – organizējot ekskursijas uz ”Dvēseles veldzes dārzu”, Ziemupē, Pāvilostas novadā, un veicinot informācijas pieejamību.

Tāpat tiks īstenotas aktivitātes arī cilvēku ar invaliditāti sociālās iekļaušanas veicināšanai. Lai izprastu cilvēku ar invaliditāti vajadzības, studenti un mācībspēki tiks izglītoti emocionālajā kompetencē saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti un dažādu iestāžu un organizāciju darbinieki – universālajā dizainā.

No maija līdz projekta noslēgumam cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, tai skaitā viņu ģimenes locekļiem un atbalsta personām, sadarbojoties ar Liepājas un apkārtējo novadu sociālajiem dienestiem un nevalstiskajām organizācijām, tiks organizētas 12 informatīvi izglītojošas ekskursijas uz Liepājas Neredzīgo biedrības sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē ”Dvēseles veldzes dārzs”.

Kopumā 96 ekskursiju dalībnieki gida-asistenta pavadībā varēs iepazīt centra darbību, pakalpojumus un izstaigāt plašo vides apskates objektu maršrutu.

”Sociālā rehabilitācija lauku vidē ”Dvēseles veldzes dārzā” ir iespēja pēc ilgās sēdēšanas mājās sajust brīvību, aktīvi līdzdarboties svaigā gaisā un baudīt lauku vidi. Šajā centrā var gan darboties, gan atpūsties, piemēram, iepazīt dažādus apskates objektus – redzēt, sasmaržot un sagaršot Sajūtu parkā, iztaustīt informatīvo stendu ”Dievs radīja”, izstaigāt Baso pēdu taku, doties peldē un iesaistīties citās aktivitātēs”, par centra iespējām stāsta projekta vadītājs Māris Ceirulis.

Lai popularizētu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus lauku vidē un motivētu cilvēkus ar invaliditāti tos izmantot, tiks veidoti un biedrības sociālo mediju kontos publicēti vairāki video materiāli par cilvēku ar invaliditāti pieredzes stāstiem ”Dvēseles veldzes dārzā”.

Tāpat sociālās rehabilitācijas un izziņas centram tiks izgatavots un uzstādīts informatīvais stends, lai informētu centra apmeklētājus par piedāvātajiem pakalpojumiem, teritorijas izvietojumu, kontaktinformāciju, kā arī izstrādāts buklets, kas informēs par centra darbību, sniegtajiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem lauku vidē un dažādām aktivitātēm un nodarbībām, kurās var piedalīties gan cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, gan seniori ar funkcionāliem traucējumiem.

Sociālās iekļaušanas veicināšanai tiks organizēti izglītojoši semināri. 15 Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles studenti un mācībspēki stiprinās kompetences saskarsmē ar cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, iepazīstot šo cilvēku vajadzības un iespējas un vides, informācijas un pakalpojumu pieejamības principus seminārā ”Emocionālā kompetence saskarsmē ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem”, un 15 dažādu iestāžu un organizāciju darbinieki no dažādām pašvaldībām iepazīs universālo dizainu un nosacījumus pieejamas vides veidošanai cilvēkiem ar invaliditāti seminārā ”Universālais dizains”.

Lai nodrošinātu kvalitatīvus pakalpojumus un veicinātu cilvēku ar invaliditāti iesaisti savas dzīves kvalitātes celšanā, Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie pilnveidos savas zināšanas un prasmes divu dienu seminārā par tēmām – ”Medijpratība un kritiskā domāšana” un ”Sociālo mediju būtība organizācijas komunikācijas veidošanai ar mērķauditoriju”, un dosies pieredzes apmaiņā.

Seminārā tiks iepazīti mūsdienās aktuāli jautājumi: kritiskā domāšana, informācijas patiesuma un kvalitātes izvērtēšana, sociālo mediju darbība un paņēmieniem, kā tos izmantot finanšu līdzekļu piesaistei biedrības darbības uzturēšanai.

Pieredzes apmaiņas braucienā uz Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA) tiks iepazīti tur sniegtie profesionālās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi vai, epidemioloģisko ierobežojumu dēļ, braucienu organizēs uz kādu citu līdzvērtīgu vietu.

Papildu informācijai par dalību iepriekšminētajās aktivitātēs, iedzīvoāji aicināti zvanīt uz biedrības projektu daļu pa tālruni: 26056026.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz