Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas pašvaldībā jau 20 gadus tiek veikts koordinēts sociālais darbs ar ģimenēm

10. jūlijā apritēs 20 gadi, kopš Liepājā izveidots Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests ar tā tagadējo nosaukumu un papildus sākts koordinēts sociālais darbs, izveidojot Ģimenes atbalsta daļu (tagadējo Sociālā darba daļu).

Liepājas pašvaldībā jau 20 gadus tiek veikts koordinēts sociālais darbs ar ģimenēm
Foto: Publicitātes
07.07.2023 16:09

liepajniekiem.lv

Pirmie sociālās palīdzības sniegšanas aizmetņi Liepājā veidojās jau 1995. gadā, kad tika apvienotas pirmās divas iestādes – Bērnu tiesību aizsardzības centrs un Teritoriālais pensionāru aprūpes centrs, izveidojot Sociālās palīdzības centru.

1998. gadā tam pievienojās Klientu apkalpošanas daļa, Sociālo pakalpojumu daļa, birojs “Aprūpe mājās”, bet 2003. gadā, reorganizējot Sociālās palīdzības centru, ar Liepājas domes lēmumu tika izveidots tagadējais Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests. Tad arī no jauna izveidoja Ģimenes atbalsta daļu (šobŗīd Sociālā darba daļa).

Šo 20 gadu laikā Sociālā darba daļā sociālā darba pakalpojuma saņemšanai pirmreizēji reģistrētas vairāk nekā 8500 ģimenes, no kurām divas trešdaļas ir ģimenes ar bērniem, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sociālais darbinieks Latvijā ir jauna profesija, un tās pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad dienesta uzdevumos vairāk dominēja sociālā palīdzība un citi materiālie pabalsti, kas joprojām ir daļa no dienesta ikdienas.

Sociālais dienests šodien nodrošina arī 26 dažādus sociālos pakalpojumus un sniedz profesionālu atbalstu cilvēkiem, kuriem ir sociālās problēmas un kuri vēlas savu situāciju mainīt.

Sociālā darba pakalpojumu šobrīd Liepājā saņem 360 liepājnieku ģimenes, tajā skaitā 83 ģimenes ar bērniem.

Sociālā darba daļas darbinieki, ikdienā veicot sociālo darbu ar ģimenēm, starpinstitucionālajā sadarbībā iesaista izglītības iestādes, Bāriņtiesu, policiju, psihologus un citus pakalpojumu sniedzējus.

Palīdzot ģimenei risināt sociālās problēmas, sociālais darbinieks sadarbībā ar ģimeni veic ģimenes resursu izvērtēšanu, piesaista Liepājas pašvaldībā pieejamos sociālos pakalpojumu un sociālo palīdzību.

Sociālā darba daļā strādā 22 darbinieki, no kuriem 17 strādā ar ģimenēm ar bērniem, bet divi – ar pilngadīgām personām sociālo problēmu risināšanai.

Foto: Publicitātes

20 gadus šo daļu vada Anita Segliņa. Sociālā darba mērķis ir palīdzēt personai vai ģimenei noteikt, atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, attīstot pašas personas resursus un iesaistot atbalsta sistēmas.

Sociālo darbinieku darba pamatā ir gadījumu vadīšana, kurā uzmanība galvenokārt tiek vērsta uz situācijas izvērtēšanu un pakalpojuma piesaisti, kas notiek sadarbībā ar ģimeni un ir saprotama ģimenei. Taču var būt arī ātra reaģēšana akūta apdraudējuma vai vardarbības situāciju gadījumos sadarbībā ar citām institūcijām.

”Sociālais darbinieks, izmantojot daudzveidīgas metodes, var palīdzēt izvērtēt, plānot un meklēt jaunus problēmu risināšanas veidus. Mēs ar klientu sadarbojamies, vienojamies un dalāmies savā redzējumā par iespējām, kas var cilvēkam palīdzēt,” sociālā darba būtību skaidro A. Segliņa.

Sociālajā dienestā, kas atrodas E.Veidenbauma ielā 3, pēc palīdzības var vērsties ikviens pilsētas iedzīvotājs – ģimenes ar bērniem vai pilngadīgas personas, kuras nonākušas krīzes situācijā vai vēlas saņemt sociālā darbinieka atbalstu. Ar Sociālā darba daļu iespējams sazināties pa tālr. 63489682.

Lai mazinātu kvalificētu speciālistu trūkumu sociālajā jomā, Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests aicina vidusskolu absolventus un citus interesentus izvēlēties sociālā darbinieka profesiju, kas paver plašas prakses un darba iespējas Liepājā.

Šogad sociālā darbinieka diplomu Liepājas Universitātē jau ieguvuši 23 absolventi, bet jaunajā uzņemšanā bakalaura programmā “Sociālais darbinieks” būs 15 budžeta vietas, maģistra līmeņa programmā “Sociālā darba vadība” – 10 budžeta vietas, informē G. Jākobsone.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz