Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Liepājas Universitāte zinātnes jomā sadarbosies ar Franciju

Liepājas Universitāte zinātnes jomā sadarbosies ar Franciju
Foto: Publicitātes
24.03.2016 11:18

liepajniekiem.lv

Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte veido sadarbību ar Francijas vēstniecību Latvijā. Ir notikušas pirmās sarunas ar Francijas vēstniecības Latvijā padomnieku sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas institūta direktoru Žilu Bonviāls (Gilles Bonnevialle), portālam pastāstīja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Ir kļuvis skaidrs, ka sadarbība varētu notikt divos virzienos. Pirmais – zaļo tehnoloģiju jomā, kur tiek piedāvāts finansējums projektiem, kuru pētījumi ir vērsti uz virszemes transporta ekoloģisku izmantošanu.

“Liepājas Universitāte ir ieinteresēta šajos projektos, jo mums ir elektromobilis, kuru izmantot pētījumos. Šāda veida pētījumi būtu iespēja mehatronikas, IT tehnoloģiju, vides programmu, kā arī vadības un citu programmu studentiem iesaistīties projektā,” stāsta S. Laiveniece.

Otrs virziens ir ekodizaina jomā, kas ir pasaulē populārs virziens. Tas paver iespēju piedalīties dažādu prototipu izstrādē. Ekodizains nozīmē ražot, maksimāli taupot resursus un izmantojot dabiskus materiālus.

“Mums ir atjaunojamo energoresursu studijas, kuru studenti varētu nākt ar idejām, kā arī ekotehnoloģiju, kurās tiek pētīta pilna cikla materiālu izmantošana, un dizaina programmas studentiem būtu iespēja realizēt savas idejas,” papildina S. Laiveniece.

Dabas un inženierzinātņu fakultātes dekāne Anita Jansone jau zina stāstīt par vieslektoru lekcijām: ”Aprīļa otrajā pusē ar vieslekcijām uzstāsies Eiropas Komisijas Autotransporta pētniecības tehnoloģiskās platformas līdzpriekšsēdētājs Žans Liks di Paola Galloni, runājot par tēmu ”Eiropas pieeja un COP21: pārvietošanās veidi ar mazāku piesārņojuma līmeni un inovāciju piesaisti labākai pasaulei”. Tas ir labs sadarbības sākums, un mēs ejam pareizā virzienā!”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)