Liepājnieku triumfs savā laukumā

08.03.2009 17:46

Ar liepājnieku triumfu beidzies divas dienas Liepājas Olimpiskajā centrā notikušais Latvijas čempionāts galda tenisā. Matīss Burģis uzvarēja trīs finālspēlēs un kļuva par absolūto čempionu, bet pārsteigumu sarūpēja Inta Ļaudupe, kas triumfēju vienspēļu finālā dāmām. Latvijas čempionātā piedalījās 32 kungi un 17 dāmas, kas sestdien sāka ar grupu turnīra spēlēm, bet vakar aizvadīja izšķirošās cīņas.

Jāteic, ka lielu sensāciju šajā turnīrā nebija un arī nevarēja būt, vismaz kungu konkurencē ne. Taču mazus pārsteigumus sarūpēja Inta Ļaudupe un Reinis Burģis. Inta finālā četros setos pārspēja galveno favorīti Baibu Bogdasarovu – (11:6, 9:11, 11:9, 7:11, 11:7, 11:8), bet Reinis pusfinālā bija ļoti tuvu uzvarai pret Sandiju Vasiļjevu. Pēc pirmajiem trim setiem Burģis bija vadībā ar 3:0, tomēr mača turpinājumā krietni pieredzējušākais Vasiļjevs izrāva vietu finālā – 4:3 (3:11, 10:12, 12:14, 12:10, 11:8, 12:10, 11:3). Finālā gan Matīss sava brāļa pāridarītājam un savam pāriniekam vīriešu dubultspēlēs neatstāja nekādas cerības un pārliecinoši uzvarēja ar 4:0 (11:2, 11:4, 11:5, 11:6).

Vīriešu dubultspēlēs Matīss Burģis un Sandijs Vasiļjevs ar 3:2 (11:13, 9:11, 11:9, 11:8, 11:9) pārspēja Rihardu Menci un Raimondu Lasmani, bet jauktajās dubultspēlēs Matīss pārī ar Baibu Bogdasarovu pieveica Raimondu Lasmani un Olgu Kartuzovu – 3:2 (4:11, 11:4, 11:5, 4:11, 11:8).

Inta Ļaudupe vēl izcīnīja 2.vietu sieviešu dubultspēlēs un 3.vietu jauktajās dubultspēlēs, bet Reinis Burģis izcīnīja bronzas godalgas vīriešu vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

Pēc apbalvošanas Matīss neslēpa, ka pirms turnīra apzinājās savu spēku un to, ka uzvarēs, tomēr arī neslēpa gandarījumu par savākto balvu ražu. Grobiņnieks arī pauda gandarījumu par čempionāta organizāciju un to, ka tribīnēs sapulcējās diezgan daudz skatītāju, kas aktīvi atbalstīja turnīra galveno favorītu. Vērtējot Liepājas sportistu startu pašu mājās notikušajā turnīrā, Matīss sacīja: “Liepājniekiem šogad izdevās labs, pat dižs starts. Piemēram, Reinis ceturtdaļfinālā pieveica Rihardu Menci, bet pusfinālā bija pārliecinošā vadībā pret Vasiļjevu, savukārt Inta uzvarēja sieviešu vienspēļu finālā.”

Jācer, ka pie mums notikušais čempionāts nāks par labu arī Latvijas izlasei, kas jau 1.aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā Eiropas Nāciju līgas spēlē sacentīsies ar Šveices valstsvienību.