Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Lūdz palīdzību mazajam liepājniekam

Lūdz palīdzību mazajam liepājniekam
Foto: Egons Zīverts
18.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Potocku ģimenē 18. marts nav svētki tikai tāpēc, ka ir Liepājas dzimšanas diena. Šajā dienā dzimis arī mazais Rodrigo, kuram šodien paliek 6 gadi. “Dēls piedzima laikā, vesels un stiprs, attīstījās atbilstoši vecumam un līdzinājās saviem vienaudžiem. Aktīvs, jautrs puika, kuram ļoti patīk fiziskās aktivitātes, īpaši baseins,” stāsta puisēna mamma Kristīne. “Pēc divu gadu vecuma man sāka likties, ka kaut kas nav kārtībā…”

Pēc tam, kad Kristīnei piezagusies nelāgā nojausma, apmeklēti neskaitāmi ārsti – logopēdi, psihologi, psihiatrs, ģenētiķis, veikta encefalogramma, ADOS tests, magnētiskā rezonanse, doplerogrāfija un vēl citi izmeklējumi. Taču pārbaudes nav palīdzējušas saprast un atklāt īsto iemeslu, kāpēc Rodrigo nerunā. Ir aizdomas par autiskā spektra traucējumiem, taču simtprocentīgi tie nav diagnosticēti.

“Drīz būtu jāsēžas skolas solā, bet par to ir pārāk agri spriest, jo no sākuma jādomā, kā attīstīt valodu. Uzvedības problēmu dēlam nav,” norādīja mamma.

Vecāki nevēlas padoties. Nupat parādījusies iespēja doties uz Sanktpēterburgas klīniku “Doktrīna”, kurā iespējams veikt manipulācijas valodas un galvas smadzeņu stimulācijai. Potocku ģimene ir konsultējusies ar citiem vecākiem, kuri piedzīvojuši līdzīgas problēmas, un ir pārliecināti, ka tas viņu dēlam varētu palīdzēt, taču, kā tas mēdz notikt, nākas atdurties pret finansiālām problēmām. Lai klīnikā saņemtu neirologa konsultāciju, Alfrēda Tomatī kursu, transkraniālo galvas smadzeņu stimulāciju, osteopātijas kursu, nepieciešami apmēram pieci tūkstoši eiro. Šādas summas ģimenei nav, tāpēc tiek lūgta sabiedrības palīdzība, lai mazajam liepājniekam sniegtu iespēju atkal runāt. Lai ziedotu līdzekļus, jāsazinās ar Kristīni Potocku portālā www.facebook.com vai pa tālruni 24507454.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli