Ceturtdiena, 6. augusts Aisma, Askolds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mainot logus, nepieciešams saskaņojums

Mainot logus, nepieciešams saskaņojums
Foto: Ģirts Gertsons
13.04.2019 07:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Portālā vērsās lasītāja, kura dalījās ar savu pieredzi logu nomaiņā un rosināja publiskot informāciju par prasībām, kas jāņem vērā, mainot savam mājoklim logus.

”Uzsākot dzīvokļa remontu, nolēmām sākt ar logu nomaiņu. Vispirms, protams, veicām cenu aptauju, izvēloties saprātīgākās izmaksas,” stāsta Linda: ”Tā kā piedāvājums bija gana plašs, praktisku apsvērumu dēļ izvēlējāmies tumši brūnus paketlogu rāmjus. Jo tie tik ātri nepaliek netīri. Un stiklus, kam spoguļefekts, jo tādējādi mājoklis vasarā tik ļoti neuzkarst.”

Kad logi jau bijuši vietā, sākušās problēmas: ”Ieradās policijas pārstāvis, kurš norādīja, ka esam pārkāpuši noteikumus. Izrādās, ikvienai mājai ir logu nomaiņas pase un, mainot logus, jāievēro noteikumi. Tā kā mūsu mājai visiem logiem balti rāmji un parastie stikli, tad tādi arī bija jāliek.”

”Bet iepriekš neviens to mums neteica,” turpina Linda: ”Arī uzņēmumā, kur pasūtījām logus, ne ar pušplēstu vārdiņu tas netika pieminēts. Tad kā lai cilvēks ko tādu zina, pirmo reizi saskaroties ar logu nomaiņu? Domāju, ka daudziem liepājniekiem šis jautājums varētu būt aktuāls, jo vēl ir daudz mājokļu, kuriem vecie logi. Kur iespējams saņemt informāciju?”

Pase – obligāta, spoguļstikli – aizliegti!

Jautāts, vai logu nomaiņa jāiet saskaņot Būvvaldē un vai logu pase jāizņem katram dzīvoklim, Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidro: ”Lai nomainītu logus, jebkurā gadījumā ir nepieciešams Būvvaldē saskaņot logu nomaiņas  dokumentāciju.”

”Atkarībā no ēkas veida (jauna vai vēsturiska, savrupnams vai daudzdzīvokļu ēka utml.) un izvietojuma pilsētā (vēsturiskajā centrā, citā aizsargājamās apbūves teritorijā vai pilsētas daļā, kur nav pieminekļu aizsardzības prasību), Būvvaldē iesniedzamās dokumentācijas sastāvs var būtiski atšķirties,” viņš turpina: ”Vairumā gadījumu ‪iespējams pavisam vienkāršs dokuments – logu pase, bet ēkām ar augstu vēsturisko vērtību var būt nepieciešams pat logu restaurācijas projekts.

Piemēram, ja īpašnieks vēlēsies izmantot iespēju saņemt Liepājas pašvaldības līdzfinansējumu savas vēsturiskās ēkas fasāžu restaurācijai, tas nebūs paveicams, saglabājot agrāk ieliktus plastikāta logus, bet fasāžu restaurācijas ietvaros noteikti būs jāparedz arī koka logi, kas atbilst ēkas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes secinājumiem.”

”Vienā atbildē nav iespējams aprakstīt visas situācijas. To, kāds risinājums katrā gadījumā nepieciešams, vislabāk ir noskaidrot, vēršoties Būvvaldē. Logu pasi nepieciešams izņemt/izstrādāt visai ēkai kopumā – kā jebkuru projektu. Ja ēkai ir vairāk nekā viens īpašnieks, pirms tam nepieciešams vienoties dzīvokļu īpašniekiem, un to apliecina mājas kopības lēmums. Dzīvokļu īpašnieki pilnvaro mājas apsaimniekotāju pasūtīt un izstrādāt logu nomaiņas projektu. Apsaimniekotāja atbildība ir arī darbu organizēšana un uzraudzība.”

Ir gadījumi, kad logu pase mājai ir izdota/saskaņota pirms vairākiem gadiem: ”Arī šādos gadījumos, ja ir vēlme tagad ķerties pie logu nomaiņas, ieteicams vispirms vērsties Būvvaldē, jo nevienam projektam derīguma termiņš nav mūžīgs. Vienota projekta dokumentācija par logu nomaiņu visai ēkai ne tikai nodrošina apbūves noteikumiem un pilsētas apbūves raksturam atbilstošus risinājumus, bet, gadījumos, ja daudzdzīvokļu mājai nav pieejams pietiekams finansējums, sniedz iespēju logus mainīt pakāpeniski – katram dzīvoklim vai dzīvokļu grupai atsevišķi, pa kārtām.”

Runājot par logu rūtojumu un stiklu tonējumu, A.Štāls klāsta: ”Projekta dokumentācijā tiks atrisināti jautājumi par logu materiālu, krāsu, stiklu rūtojumu vai dalījumu, biezumu un citas lietas. Ne tikai ēkām, kurām ir kultūras pieminekļa statuss, bet arī citām vēsturiskām ēkām, proti, tām, kas būvētas pirms 1940.gada, izvēloties logu dalījumu, var nākties turēties pie vēsturiskajiem risinājumiem. Prasības būs stingrākas, jo tuvāk ēka atradīsies pilsētas vēsturiskajam centram, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.” 

Daudzdzīvokļu māju mikrorajonos ir iespējami plastikāta logi, var arī izmantot dažādās siltumizolācijas un gaismas caurlaidības regulēšanas iespējas, ko piedāvā logu izplatītāji:

”Lai gan uzreiz jāatzīmē, ka, piemēram, tonēti stikli vai stikli ar spoguļa efektu neatbilst Liepājas apbūves raksturam un būtībai. Tāpēc aizsardzībai pret pārmērīgu saules starojumu jāmeklē citi risinājumi.”

Savukārt stikla pakešu izvēle ir tehnisks jautājums: ”Ja konkrētajā gadījumā vispār pieļaujams pakešlogu izmantojums, logu tehnisko raksturlielumu izvēle ir atkarīga no nama īpašnieka vajadzībām un finansiālajām iespējām.” 

”Bez projekta dokumentācijas nedrīkst nomainīt ne atsevišķu dzīvokļu logus, ne arī visai ēkai,” uzsver Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists: ”Ja tomēr tā notiek, tad tā ir nelikumīgā būvniecība. Tādos gadījumos tiek uzsākta administratīvā lieta. Būvvaldes mērķis šādos gadījumos nav kādu sodīt, bet uzdot novērst pārkāpumu vai neatbilstību.”

Gadījumos, ja būvvaldes  lēmums netiek pildīts, tiek piemērota  piespiedu nauda,  kas fiziskai personai var būt no 50 līdz 5000 eiro, bet juridiskai personai – līdz 10 000 eiro.

___________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz