Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Maršrutu laiki nav mainīti; pretenzijās aicina sniegt detalizētu info

Maršrutu laiki nav mainīti; pretenzijās aicina sniegt detalizētu info
Foto: liepajniekiem.lv
16.02.2019 07:01

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis lasītāja jautājumu: ”Kāpēc uz stabiem autobusu pieturās ir citi braukšanas laiki bet internetā citi? Kā cilvēks var saprast?”

Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras ”Liepājas sabiedriskais transports” direktors Uldis Zupa, lūgts komentēt lasītāja pausto, atzina: ”Ļoti labprāt vēlētos uzzināt, vai šī atšķirība vērojama pilsētas sabiedriskā transporta tīkla sarakstos vai kādos citos? Gribētu saprast, kur ”internetā” ir skatīts. Tāpat vēlētos saprast, par cik daudz ”stabiem” ir runa un kuriem maršrutiem/reisiem. Pēdējo sūdzību par kļūdainu informāciju 2.maršruta sarakstā mēs saņēmām pagājušā gada nogalē, bet tad izrādījās, ka pasažiere, lai arī nosauca mūsu darbinieku par mazizglītotu, pati bija kļūdījusies. Citas sūdzības nav saņemtas. Un sarakstu maiņas pēdējā laikā nav notikušas, tāpēc minētais lasītāja jautājums mani izbrīna.”

Diemžēl precizēt lasītāja sniegto informāciju nebija iespējams, jo anonīmais lasītājs nebija norādījis savus kontaktus. Tāpēc portāls devās pieturvietās pētīt maršrutu sarakstus un pēc tam tos salīdzināja ar Liepājas sabiedriskā transporta mājaslapā publicētajiem. Nevienu atšķirību neatradām.

U.Zupa skaidro: ”Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra ”Liepājas sabiedriskais transports” pārziņā ir 320 pieturas ar vairāk kā 480 pieturvietās izvietotām sarakstu plāksnēm, kurās visbiežāk informācija ir par diviem maršrutiem vai reisiem. Nezinot precīzu informāciju, kurās pieturvietās un kurās interneta vietnēs ir informācijas nesaderība, ir sarežģīti sniegt kādu skaidrojumu. Tāpat nav arī skaidrs, vai sūdzība ir par pilsētas maršrutiem, kuri ir aģentūras pārziņā, vai citiem maršrutiem, kurus aģentūra nenodrošina.”

Aģentūras ”Liepājas sabiedriskais transports” internetā publicētie saraksti ir atrodami vietnēs www.marsruti.lv/liepajawww.lst.lvwww.google,lv/maps un www.liepajastransports.lv.

”Lai arī vietnes ir dažādas, saraksti gan vietnēm, gan pieturvietām tiek izgūti no viena resursa – sabiedriskā transporta pārvaldības programmas,” klāsta aģentūras direktors: ”Tādēļ tehniski nav iespējama situācija, ka informācija ir dažāda. Informācijas nesakritības var rasties tikai pie sarakstu nomaiņas, kad stājies spēkā jauns saraksts, bet vēl nav pagūts nomainīt veco, kā arī kādas cilvēciskās kļūdas rašanās dēļ.”

”Tomēr aģentūrā uzkrātā pieredze rāda  – 95% gadījumu, kad tiek saņemtas sūdzības par pieturvietas saraksta neatbilstību interneta sarakstam, sūdzības iesniedzējs internetā ir skatījies nepareizu informāciju. Visbiežāk interneta vietnēs nav izvēlēts pareizais maršruta virziens, ir aplūkota nepareiza pietura, skatīts reisa laiks galapunktā vai skatīts brīvdienu saraksts darba dienā vai otrādi,” viņš piebilst. 

Un uzsver, ka plānveida sarakstu nomaiņa Liepājā parasti notiek 30.maijā un 30.augustā, kad pieturvietu saraksti praktiski tiek nomainīti 60% apjomā: ”Pieturvietas sarakstu maiņa maršrutiem, kuriem notikušas izmaiņas citos datumos, parasti tiek veikta dienu pirms maršruta izmaiņas datuma. Šajā nomaiņas procesā, kas parasti ilgst vienu darba dienu, objektīvu iemeslu dēļ, pieturvietās un interneta vietnēs informācija var būt atšķirīga. Cilvēciskās kļūdas, kad pieturvietā tiek izvietots nepareizs saraksts, netiek izslēgtas, bet to esamība kopējā kontekstā ir ļoti niecīga.”

Pēc U.Zupas teiktā visbiežāk aģentūrā tiek saņemta informācija nevis par kļūdainiem pieturvietu sarakstiem, bet par bojātiem – apķēpātiem, sagrieztiem vai izrautiem: ”Arī šo sarakstu atjaunošanu aģentūra parasti veic vienas darba dienas laikā.”

”Ikviens pasažieris, kurš redz bojātu vai neatbilstošu sarakstu, aicināts informēt aģentūru, lai tās darbinieki pēc iespējas ātrāk var reaģēt un labot nepilnību,” tā direktors: ”Iesniedzot informāciju vai iesūtot foto, lūgums norādīt pieturvietu, kurā ir konstatēta nepilnība, virzienu, kā arī nepilnības raksturu – bojāts vai kļūdains saraksts.”

Aģentūru var sasniegt, sūtot informāciju aģentūras sociālajos kontos: www.facebook.com/liepajastransports vai @Liepajastransports, aģentūras mājas lapā www.liepajastransports.lv, sūtot e-pastu [email protected], sūtot sms 20222002 vai darba laikā zvanot 634287444.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli