Otrdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Mājās nav nekāda mācīšanās” – mazās klasītes atsākušas mācības klātienē

”Ņemot vērā to, kas apkārt notiek, varētu būt tā, ka klātienes mācību process būs īslaicīgs,” vērojumos dalās Liepājas Ezerkrasta sākumskolas direktore Dace Gedroviča, apstiprinot daudzu bažīgo vecāku prognozes.

“Mājās nav nekāda mācīšanās” – mazās klasītes atsākušas mācības klātienē
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
02.11.2021 06:00

Ligita Kupčus-Apēna, Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Kopš vakardienas, no divu nedēļu garajām rudens brīvdienām, skolu solos ļauts atgriezties 1. – 3.klašu bērniem, pārējiem mācības noteiktas attālināti. Reģionālo mediju žurnālistiem preses konferencē aizvadītajā nedēļā izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece apliecināja iepriekš pausto, ka skolām ir jābūt atvērtām: ”Ļoti turēšu pie vārda savus kolēģus.”

Rekordisti attālinātās mācībās

”Protams, situācija šobrīd medicīnas sistēmā ir smaga, bet vienlaikus mēs kā valsts esam rekordiste tajā, cik ilgu laiku skolēni pavadījuši mācoties attālināti,” savu nostāju par to, kāpēc skolām jābūt vaļā, skaidroja A. Muižniece.

Viņa uzsvēra, ka tam ir ļoti dažādas ietekmes. ”Tā nav tikai psihoemocionālā veselība un mentālā veselība, tas ir ciešā mērā saistīts arī ar zināšanu kvalitāti. Kā es kolēģiem saku, – tiešām neapskaužu to ministru, kurš manā vietā sēdēs pēc gadiem pieciem, sešiem, kad šodienas notikumus mēs ieraudzīsim konkrētos eksāmenu rezultātus, skaitļos un faktos.”

Aizvadīto nedēļu izglītības iestādēs veica 1. – 3.klašu skolēnu testēšanu, lai bērni varētu atgriezties skolās. Tagad, kad skolas ir atkal atvērtas, skolās izmēģinās paštestus, kas ļaus izvērtēt nepieciešamību skolēnus testēt divas reizes nedēļā.

Pēc 15. novembra skolām plānots dot iespēju mācības organizēt pēc rotācijas principa, proti, līdz piecām dienām mēnesī mācīties attālināti.

“Tas nenozīmē, ka visu nedēļu, iespējams, tā var būt viena diena nedēļā. Skolas var elastīgi risināt pāreju no mācībām klātienē uz mācībām attālināti,” skaidrojusi politiķe.

Primāri šo mācību modeli plānots attiecināt uz skolniekiem no 7. klases un vecākiem jauniešiem, jo jaunākajiem skolniekiem trūkst patstāvīgas mācīšanās iemaņu.

Nespēj patstāvīgi tikt galā

Šobrīd 1. – 3.klašu skolēnu klātienes mācībās ir jāievēro visaugstākie drošības pasākumi, proti, jālieto sejas maskas, jāvēdina telpas, jāievēro distance, roku higiēna un jādzīvo savā ”burbulī”. Šajā laikā nenotiek interešu izglītības nodarbības, ekskursijas. Jaunākajām klasēm atceltas dežūrgrupas, – pēc mācību stundu beigām vecākiem bērns pēc skolas ir jāsavāc.

Liepājas Centra sākumskolā, 1. – 3.klašu posmā, atgriezušās visas deviņas klases, ”Kurzemes Vārdam” pastāstīja izglītības iestādes direktore Kristīne Bārdule. ”Ir seši bērni, kas ir noteiktas, kā kontaktpersonas vai slimi, tie, protams, ir mājās,” pirmdienas rītā situāciju skolā ieskicēja K. Bārdule.

”1.-3.klašu posmā es neminos, ka mums kāda klase būtu aizgājusi karantīnā, jo vecāki ir apzinīgi. Bērnus lielākoties uz skolu slimus nelaiž, tādu gadījumu ir ļoti reti.

Kopumā katrs pats uzņemas atbildību par savu bērniņu, līdz ar to, ja ir kādas saslimšanas pazīmes, viņi paliek mājās, un mēs tiešām ļoti veiksmīgi strādājām, darbojāmies.”

K. Bārdule piekrīt, ka 1. – 3. klasēm ir jāmācās klātienē. ”Viņi nespēj patstāvīgi tikt galā, mēs arī zinām, ka tad arī vecākiem ir ļoti liels slogs, un ne visi vecāki var palīdzēt bērniem,” skaidroja direktore.

Liepājas Ezerkrasta sākumskolā atgriezties varējuši visi skolēni, izņemot vienu 3. klasi. ”Šie bērni vēl būs karantīnā divas dienas, 3. novembrī viņi atgriežas skolā,” zināja teikt Ezerkrasta sākumskolas direktore Dace Gedroviča, paskaidrojot, ka pozitīvi kovida rezultāti šai klasei atklāti vēl pirms brīvlaika.

Šobrīd kovids skolā skāris arī mācībspēkus un tehniskos darbiniekus. ”Ņemot vērā to, ka esam dalībskola Eiropas Savienības finansētā projektā, mums klasē strādā divi skolotāji, līdz ar to esam varējuši piesaistīt slimo skolotāju aizvietošanā pedagogu palīgus. Bet, ja saslimšana palielināsies, tad mums būs jādomā, kā darbu organizēt, lai nodrošinātu mācīšanās procesu un visu pārējo darba organizāciju.”

Ņemot vērā augstos saslimšanas rādītājus, D. Gedrovičas prognozes ir tādas, ka klātienes process varētu būt neilgs. Viņa gan vēlētos, lai mācības klātienē būtu pēc iespējas ilgāk. ”Rīt ir atkārtotā testa nodošana, redzēsim, ko tie parādīs.”

Bērnus testēs vēlreiz, lai maksimāli “izķertu” saslimšanas gadījumus. Izglītības iestādē jau domā, un apsver, kā rīkosies, ja nāksies pāriet uz neklātienes mācībām, lai paši un bērni būtu tam gatavi. ”Šonedēļ mums būs vēl viena informatīvā sanāksme, kurā ar skolotājiem pārrunāsim precīzas vadlīnijas, kā mēs varētu strādāt attālināti ar mazajiem bērniem. Šobrīd mums ir uzdevums šīs nedēļas laikā 1. klašu bērniem pastiprināti iemācīt pirmās prasmes, kas viņiem būtu vajadzīgas, lai viņi varētu pieslēgties tiešsaistes stundai. Lai mazinātu vecāku slogu, lai bērns jau to būtu apguvis pats.”

Mājās rotaļas vien prātā

Liepājas Izglītības pārvaldes rīcībā aktuālākā informācija liecina, ka pagājušās nedēļas beigās karantīna noteikta 49 skolēniem, 6 pedagogiem: kovids apstiprināts 17 skolēniem un pieciem pedagogiem, pārējie ir kontaktpersonas.

Ziņas par to, vai kādam apstiprināta saslimšana no aizvadītajā piektdienā testētajiem, Izglītības pārvalde saņems šīs nedēļas sākumā. ”Informācija mainās katru dienu, taču ir skaidrs, ka konstatēto saslimšanas gadījumu šobrīd statistiski ir mazāk, jo patiesībā netiek testēta lielākā daļa skolēnu, kuri mācās attālināti, un tie ir 4. – 12.klašu audzēkņi,” precizēja Izglītības pārvaldes pārstāve Renāte Meļķe.

”Kaut ko prognozēt šajā situācijā ir ļoti grūti, ceram, ka mazāko klašu bērni pēc iespējas ilgāk varēs mācīties klātienē. Lai tas notiktu, tiešām ir svarīgi ievērot visus drošības noteikumus.

Tāpat ceram, ka situācija uzlabosies un arī vecāko klašu skolēni varēs atgriezties klātienē, kad varētu notikt pilnvērtīgs mācību process, ja ne ar 15.novembri, tad vismaz pēc valsts svētkiem noteikti, taču to rādīs šīs un nākamās nedēļas tendence.”

”Kurzemes Vārda” uzrunātie vecāki atzina, ka saraustītā mācīšanās mazajos bērnos radījis apjukumu. Agnese, kuru sastapām pie Centra sākumskolas gaidot savu 2.klases skolēnu, pastāstīja, ka šorīt bērns uz skolu aizgājis ar lielu pierunāšanu.

”Jau pierada būs mājās. Viņam ir sajūta, ka viss jāsāk no sākuma,” māmiņa novērojusi, ka puika nav sapratis, ko vispār īsti nozīmē apmeklēt skolu,

jo arī pagājušā gadā to īsti nesanāca darīt dēļ ierobežojumiem. ”Protams, ka ir labāk, ja var mācīties klātienē, pierod, ka ir kaut kāda kārtība.”

Arī tēta Gata situācija ģimenē ir līdzīga: ”Pierada pie mājām, bija grūti atsākt.

Būtu labi, ja skola noturētos vaļā. Lielie bērni jau mājās mācās, redzu, ka ar manu devītklasnieku viss ir kārtībā, bet mazā pirmklasniece gan negrib, prātā tikai spēlēšanās. Viņiem jau vēl nav attīstīta mācīšanās prasme pašiem.”

Mamma Dana, kura audzina divas meitas, neslēpj, ka ļoti gaidījusi brīdi, kad vecākais bērns varēs atsākt mācības 1.klasē. ”Mājās jau nav nekāda mācīšanās, visu laiku uzmanība citām lietām. Mēs, vecāki, neesam skolotāji, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai bērni mācītos skolā, īpaši pirmajos gados, jo tad viss ir jauns un nezināms. Bērniem arī vajag satikt savus klasesbiedrus, mācīties socializēties.”

Novadā visi uz strīpas

”Novadā situācija šobrīd izskatās labi – bērni ir uz strīpas. Mums nav ziņu par to, ka kādam no 1. līdz 3. klases skolēnam pozitīva kovida testa dēļ būtu šonedēļ jāpaliek mājās,” situāciju raksturo Dienvidkurzemes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare. ”Cerēsim, ka tas turpināsies un varbūt pēc 15. novembra arī citi varēs atgriezties pie darba klātienē.” Pirmdien līdz pusdienlaikam dažas novada skolas nebija vēl iesūtījušas informāciju.

Pagājušo nedēļu bijuši veikti testi astoņu novadu skolu mazākajiem audzēkņiem. Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolā 1. – 3. klašu skolēnu testēšana notika vakar – pirmajā mācību atsākšanas dienā pēc pagarinātā skolēnu brīvlaika. ”To skola neizlemj – ”Centrālā laboratorija” ir noteikusi testēšanas dienas katrai skolai. Mums jau no septembra tā ir pirmdiena,” skaidro mācību iestādes direktore Laila Urbāne.

Lai tagad pēc divām nedēļām visi skolēni, kuriem paredzētas mācības klātienē, nesakontaktētos, pirmdienas rītā Grobiņā dzīvojošie mazāko klašu bērni testēti skolā. ”Tā kā laikapstākļi atļāva un lai nebūtu drūzmēšanās, skolotāji ar saviem audzēkņiem satikās ārtelpās. Bērni piegāja, veica testu – un mājās,” stāsta L. Urbāne.

Savukārt bērniem, kuri uz skolu brauc ar skolēnu autobusu, lai nebūtu lieka kontaktēšanās un drūzmēšanās pirms testēšanās, medmāsa un laborante kopā ar šoferi devās pie audzēkņiem un satika viņus, un bērni siekalu testus nodeva ierastajās ikdienas autobusa pieturēšanas vietās,” turpina L. Urbāne.

”Tikko kā bērni saņems negatīvu testa rezultātu, viņi rīt drīkst atgriezties skolā. Taču rēķināmies ar variantu, un arī skolotāji zina, ka rīt vēl visi varētu neatgriezties. Pedagogiem otrdien jābūt gatavībā strādāt gan klātienē, gan attālināti,” norāda direktore.

Arī pirmdien mācības Grobiņas vidusskolas sākumskolēniem notika, uzdodot mācību vielu apgūt mājās pēc skolēnu sagatavotajiem mācību materiāliem.

L. Urbāne piebilst, ka tā kā skolēnu brīvlaikā divu nedēļu garumā bērni nav tikušies skolas telpās, ja kādam skolēnam Covid-19 tests uzrādīs inficēšanos, karantīnā būs jāiet tikai šim bērnam nevis visai klasei. ”Lai vismaz kādu brīdi norit normāls mācību process,” viņa uzsver. Tagad testi izglītības iestādēs atkal notiks katru nedēļu.

Ieejot ikdienas ritmā un testējoties atkal nākamo pirmdien, ja kādam uzrādīsies pozitīvs tests, jārēķina kontaktēšanās dienas, un tad karantīnā jāliek gan visi klases skolēni, gan arī daļa skolotāju. ”Riņķa dancim tādā gadījumā pakļauti ir daudzi.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz