Pirmdiena, 23. novembris Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Meklējot dzīvokli, jauna ģimene paliek bez naudas

Meklējot dzīvokli, jauna ģimene paliek bez naudas
25.01.2007 19:44

0

Neapskaužamā situācijā nonākusi jaunā Bārbalu ģimene ar diviem bērniem, no kuriem viens ir ar īpašām vajadzībām. Esošās dzīvesvietas saimniece jau ilgāku laiku gaida, kad Bārbali atbrīvos telpas, lai varētu sākt remontdarbus. Savukārt jaunā dzīvokļa īpašniece, kas solījusi viņiem dzīvesvietu izīrēt, nav izpildījusi neko no solītā, izvairās no tikšanās, lai gan paņemts diezgan paliels avanss. Lai to samaksātu, ģimene ņēmusi bankā kredītu, kas regulāri jāatdod, taču viņi palikuši bez naudas un bez solītās jaunās dzīvesvietas.

Piedāvā izremontēt dzīvokli

Jaunas dzīvesvietas meklējumi, līdz ar to arī šī nepatīkamā epopeja sākušies pērn, kad saimniece dzīvoklim, kurā pašlaik mitinās Bārbali, paziņojusi par vēlmi paaugstināt īres maksu līdz 100 latiem vai arī viņiem jāatbrīvo dzīvoklis. “Neuzskatījām, ka piedāvātā maksa ir adekvāta apstākļiem un tehniskajam stāvokli, kādā atrodas dzīvoklis, tāpēc vienojāmies, ka meklēsim citu dzīvesvietu,” stāsta Margita Bārbala.

Viņa uzzinājusi, ka bijusī kaimiņiene jau atradusi dzīvokli Kungu ielā 63. Tikai tur neesot bijusi plīts, tāpēc saimniece solījusi, ka septembrī ielikšot “Jotul” krāsniņu. Kaimiņiene teikusi, ka saimniece esot ļoti laipna, pretimnākoša, tāpēc arī ieteikusi, lai Bārbali aprunājas ar viņu par iespējamo pārcelšanos. “Saimniece patiešām likās atsaucīga, atstāja kopta, inteliģenta, kā arī lietišķa cilvēka iespaidu. Viņa uzreiz teikusi, ka dzīvoklis nav labā stāvoklī, tāpēc viņa visiem īrniekiem piedāvājot iemaksāt 500 latu, un tad, arī pati piemaksājot, viņa tos dzīvokļus izremontēs. Sākumā nepiekritām, jo likās, ka mans vīrs, kurš ir saimniecisks, pats varētu veikt remontu, un nebūtu jāņem kredīts,” turpina Margita. Tomēr, kad sākusi dzīvoklī kaut ko darīt, noplēsusi vecās tapetes, jaunā ģimene redzējusi, ka darāmā tur ir, cik uziet, – logi tik izgrabējuši, ka bail tos vaļā vērt, mūra siena birst, plīts kūp. Tad nosprieduši, ka varbūt labāk tiešām paņemt kredītu, samaksāt saimniecei, kura nolīgs strādniekus un visu izdarīs, lai pašiem nav jāmokās.

Tā arī darīts. Abas puses septembrī uzrakstījušas vienošanos, kurā Kungu ielas 63.nama īpašniece Vita Sila apņēmusies veikt dzīvoklī remontu, lai Bārbali tur varētu sākt dzīvot 1.novembrī. Savukārt Bārbali viņai kopumā samaksājuši 745 latus un bijuši apmierināti par vienošanos, ka turpmāk šo summu atrēķinās no īres maksas un viņiem vajadzēs maksāt mazāk. Tikai viņi nezinājuši, ka nu sāksies īsts riņķa dancis.

Jau drīz rodas aizdomas

Tobrīd, pēc saimnieces V.Silas teiktā, remontdarbus vajadzējis sākt apmēram divas nedēļas pēc viņu vienošanās. “Pēc divām nedēļām aizgājām paskatīties un redzējām, ka neviens dzīvoklī nerosās. Zvanījām saimniecei, jautājām, kas par lietu. Viņa atbildēja, ka meistari vēl strādā citā objektā, taču, lai nesatraucamies, viss būšot kārtībā. Noticējām.” Taču 1.novembris strauji tuvojās, un aizvien nekas nenotika. Atkal tikai kārtējās atrunas, ka, lūk, no Būvvaldes vēl nav saņemti kaut kādi dokumenti.

Bārbaliem jau sākušas rasties aizdomas, tāpēc viņi paši aizgājuši uz Būvvaldi un pārliecinājušies, ka nekādi dokumenti par Kungu ielas 63.namu apstiprināšanai nav sniegti. Atkal sekojuši kārtējie zvani saimniecei, viņas solījumi, un tad V.Sila jau sākusi izvairīties no atbildēm uz tālruņa zvaniem.

Dodas uz Ēģipti, bet nonāk tirgū “Rāmava”

Pēc nedēļās pēkšņi piezvanījusi V.Sila pati. “Un nu jau pārsteigti uzzinājām, ka mēs esam vainīgi.” Protams, pēc šīs sarunas saimnieces telefons uz zvaniem nav reaģējis. Pēc kāda laika Bārbali saņēmuši no V.Silas īsziņu, ka, lūk, tuvākajā sestdienā viņa būšot Liepājā, lai atnākot pēc naudas. Pēc tam sekojusi īsziņa, ka viņa tomēr nevarēšot ierasties. Citreiz pateikts, ka viņa došoties uz Ēģipti, bet tai pat laikā Margita viņu pamanījusi rosāmies tepat Liepājā, tirgū “Rāmava”.

Pēc šādiem gājieniem Bārbali sākuši meklēt juridisku palīdzību. Advokāte teikusi, ka tas ir iespējams. Taču vispirms jānosūta paziņojums ar aicinājumu vienoties par naudas atdošanu. Līdz 19.janvārim V.Silai vajadzējis reaģēt uz šo aicinājumu. Tas nav noticis, tāpēc tagad visticamāk sekos prasība tiesā.

Arī “Kurzemes Vārds” mēģināja sazināties ar V.Silu, taču tālruņa operators vēstīja, ka abonentam tālrunis ir izslēgts vai atrodas ārpus uztveršanas zonas, bet, kad zvana savienojums tika veikts, atskanēja signāls, kas nozīmē, ka abonents nospiedis taustiņu un numurs ir aizņemts.

Lielas parādsaistības biedē

Bārbali pašlaik ir neapskaužamā situācijā. Esošā dzīvokļa saimniece gaida, kad telpas tiks atbrīvotas, taču ar jauno dzīvesvietu acīmredzot nekas nesanāks. Ģimene arī pieteikusies dzīvokļu rindā pašvaldībā, viņi var pretendēt uz pašvaldības palīdzību šajā jautājumā, jo viņiem ir bērns ar īpašām vajadzībām. Taču pašvaldībai dzīvojamais fonds nav nekāds plašais, un 160.numurs rindā nevieš lielas cerības, ka tuvākajā laikā viņi varētu tik pie dzīvojamām telpām. Uz jautājumu, kāpēc viņi neņem hipotekāro kredītu, Margita atbild, ka tās ir gluži loģiskas bažas par iespējami pārmērīgām finanšu saistībām. Lai arī vīrs Renārs strādā pastāvīgā darbā un tāpēc arī banka nav liegusi aizdevumu, kas nu nokļuvis V.Silas makā, dzīvokļi šobrīd ir ļoti dārgi. “Interesējāmies par cenām – no 30 līdz 40 tūkstošiem latu. Paralēli aizdevuma summai un procentiem jāmaksā arī komunālie maksājumi. Rēķinājām, ka kopā tas iznāktu ap 200 – 300 latiem mēnesī. Tāpēc arī radās bažas, ka uzņemamies saistības, ar kurām varētu netikt galā.”

Apsvērta arī iespēja pārcelties uz Karostas vai Tosmares mikrorajonu, taču tas esot par tālu. “Dažs varbūt domā, ka tās ir kādas iedomas. Taču nezina, cik grūti ir ar mazu bērnu ratos pārvietoties tik lielā attālumā, jo visas iestādes un poliklīnikas atrodas tuvu centram,” piebilda Margita. Tāpēc viņi labprāt uzklausītu kādu dzīvokļa īres piedāvājumu, kurš nepārvērstos par tādu nervus bojājošu riņķa danci, par kādu izvērtās vienošanās ar V.Silu.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Šajā Kungu ielas 63.nama piektajā dzīvoklī jau no 1.novembra vajadzēja dzīvot Bārbalu ģimenei. Taču nu viņi palikuši gan bez solītās dzīvesvietas, gan avansā iemaksātās naudas.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz