Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Mērīs gaisa tīrību

Mērīs gaisa tīrību
Foto: Andris Gertsons
13.03.2017 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājā būs vēl viena gaisa kvalitātes novērošanas stacija – informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Jaunajai pilsētas fona mērīšanas stacijai patlaban sadarbībā ar Liepājas pašvaldību tiek meklēta atrašanās vieta – saka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Monitoringa daļas vadītāja Iveta Indriksone.

Šobrīd Liepājā darbojas viena gaisa kvalitātes novērojumu stacija O. Kalpaka un Flotes ielas stūrī, tā seko transporta piesārņojuma ietekmei. Jaunā stacija atradīšoties tālāk no intensīvas satiksmes vietām. Tā būs līdzīga jau esošajai – konteinera tipa būve, ar gaisa paraugu ņemšanas iekārtu un analizatoriem.

Atmosfēras gaisa kvalitātes tīkla modernizācijā un pilnveidošanā plānots kopumā ieguldīt aptuveni divus miljonus eiro, izveidojot papildu pilsētas fona stacijas Liepājā un Rēzeknē, kā arī autotransporta piesārņojuma avotu ietekmes staciju Rīgā. Visus darbus iecerēts pabeigt līdz nākamā gada beigām. Tos finansē ES Kohēzijas fonds.

Informāciju par gaisa kvalitātes datiem, kas ņemti no O. Kalpaka ielas stacijas, ikviens var gūt LVĢMC mājaslapā meteo.lv. Tie rāda, ka mērāmo putekļu daļiņu (PM10 un PM2,5) daudzums šajā vietā ne šogad, ne pērn nav pārsniedzis normatīvos noteikto.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)