Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mirušās sievietes mājā atrasta legionelas baktērija

Mirušās sievietes mājā atrasta legionelas baktērija
29.11.2011 15:00

Pēc tam, kad šā gada 15. novembrī Latvijas Infektoloģijas centrā nomira 38 gadus veca liepājniece, kurai konstatēja legionelu, Infektoloģijas centra Kurzemes reģiona epidemiologi ir veikuši pārbaudi sievietes mājās, lai noskaidrotu, vai legionelas baktērija neatrodas mājas ūdens apgādes sistēmā.

Sieviete dzīvoja Liepājā, Sakņu ielā 16. Kā pierādīja veiktās analīzes, legionelas baktērija ir atrasta karstajā ūdenī, sacīja epidemioloģe Jeļena Osipova. Lai risinātu šo problēmu, epidemiologi ir nosūtījuši vēstules uzņēmumiem “Liepājas ūdens”, “Liepājas enerģija” un “Liepājas Namu apsaimniekotājs”, informējot par to, ka Sakņu ielā 16 ūdens apgādes sistēmā ir konstatēta legionelas baktērija, rosinot veikt dezinfekciju.

“Galvenais ir profilakse,” skaidroja J. Osipova. “Tas nozīmē, ka vismaz reizi nedēļā ūdens krāni un dušas ir jāapstrādā ar dezinficējošiem, hloru saturošiem līdzekļiem un kārtīgi jānotecina karstais ūdens tajos krānos vai dušā, ko regulāri nelieto un tā jādara arī ik reizi, lietojot dušu vai krāna ūdeni pēc ilgstošas prombūtnes.”

Vakar ap pusdienlaiku, kad ieradāmies Sakņu ielā 16, lai noskaidrotu, vai iedzīvotāji jau ir informēti, ka ūdensvadā cirkulē legionelas baktērija, cilvēki bija pārsteigti: nē, neko nezinot ne par mirušo sievieti, ne legionelas baktēriju, ne arī to, kas ir šī slimība! Un pagaidām arī nekādu informāciju vēl neesot saņēmuši. J. Osipova vakar skaidroja: jau šodien visiem mājas iedzīvotājiem pastkastēs būs sagatavotā informāciju.

Atgādināsim, ka leģionāru slimība jeb legioneloze ir reta pneimonijas forma. Pie labvēlīgiem apstākļiem – temperatūras intervālā 20–45 grādi un organisko vielu klātbūtnē tās savairojas un krāna ūdenī var izdzīvot mēnešiem ilgi. Cilvēka organismā slimības ierosinātājs nonāk, ieelpojot baktērijas saturošas ūdens daļiņas vai putekļus. Inficēšanās nav iespējama, iedzerot ūdeni. Tāpat legioneloze neizplatās no personas uz personu.

Egona Zīverta foto

Sakņu ielā 16 dzīvojošā Elizabete Gaugere atzīstas: nekad neko par tādu legionelozi neesmu dzirdējusi un nezinu, kas tā par slimību, bet, ja no tās var nomirt, tas gan ir bīstami. Tāpēc viņa gāja pārliecināties, vai pastkastītē neatrodas kāds brīdinājums, kā rīkoties. Vakar vēl nebija, bet epidemiologi sola: šodien noteikti būs!

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 29. novembra numurā.
 #kvards-20111129-05#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz