Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mūsu mediķi ar cūku gripu nebaida

Mūsu mediķi ar cūku gripu nebaida
08.11.2009 07:09

Atslēgvārdi

 Uzzinot par notiekošo saistībā ar tā saucamo cūku gripu jeb vīrusu H1N1 Ukrainā un daudzās citās valstīs, arī liepājnieki jautā: vai ir iemesls satraukumam un vai nepieciešams veikt kādus aizsardzības darbus, piemēram, ejot sabiedrībā, likt uz sejas masku, un tamlīdzīgi?

Īpaši bažas ir pēc tam, kad vakar situāciju par ļoti nopietnu nodēvējusi veselības ministre Baiba Rozentāle.

Liepājas ģimenes ārsti un arī bērnu ārsti pagaidām uzskata, ka neesot iemesla panikai un bailēm. “Neviens pat nezina, vai cūku gripa līdz mums vispār atnāks,” saka ģimenes ārste Laila Atiķe. “Arī es līdz šim vēl neesmu redzējusi nevienu pacientu, kas ar to slimotu,” turpina bērnu ārste Edīte Meldrāja. L. Atiķe skaidro, ka cūku gripa ne ar ko neatšķiras no parastās sezonālās. Un arī ārstēšana ir līdzīga: palikt gultā, vēdināt istabu, daudz lietot šķidrumu un C vitamīnu, medikamentus, kas pazemina temperatūru, un tamlīdzīgi.

Daktere Meldrāja profilakses nolūkā iesaka netērēt naudu, pērkot aptiekā dārgos medikamentus, kuru ražotāji sola, ka tie pasargā no gripas. “Mans personiskais viedoklis ir tāds, ka vislabākais profilakses līdzeklis ir mūsu pašu ķiploki,” viņa saka. “Samaliet ķiplokus kopā ar dzērvenēm un medu un dodiet bērniem no rīta pa tējkarotei, un būs labi.” Šis maisījums ir tikpat labs profilakses līdzeklis arī pieaugušajiem.

Daktere Meldrāja arī atgādina vecākiem savus bērnus vest pastaigās svaigā gaisā. L. Atiķe piebilst: un neaizmirstiet, ka gripas laikā nevajag uzturēties lielos ļaužu pūļos, ja vien bez tā var iztikt, ir bieži jāvēdina telpas un jāstaigā pa svaigu gaisu, kā arī jāievēro personiskā higiēna un jāmazgā rokas. Bet, ja slimība ir klāt, labāk pāris dienu palikt mājās, neiet uz darbu.

Liepājas Reģionālās slimnīcas epidemioloģe Mārīte Kūla redakcijai pastāstīja, ka slimnīcā gadu gadiem ir skaidra shēma, kā rīkoties gripas gadījumā. Pašlaik sadarbībā ar slimnīcas infekcionistiem un citiem speciālistiem tiek izstrādāta shēma, kā rīkoties, kā sadarboties ar ģimenes ārstiem un citiem dienestiem, ja patiešām uzliesmos cūku gripa.

Ja radušās aizdomas par inficēšanos ar cūku gripu, pirmais ieteikums ir sazināties ar savu ģimenes ārstu. “Taču maskās gan nevajag sākt staigāt, tas nav nepieciešami,” saka L. Atiķe.  E. Meldrāja norāda, ka pēc viņas rīcībā esošās informācijas statistika saistībā ar saslimušajiem un mirušajiem ir tieši tāda pati kā jebkuras sezonālās gripas laikā, tāpēc, viņasprāt, šī ažiotāža notiek, lai veicinātu cilvēku vakcinēšanos. “Bet tas ir mans personiskais viedoklis,” viņa piebilst. 

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz