Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Nākamgad īstenos vairāk nekā desmit jauniešu iniciatīvas projektus

Nākamgad īstenos vairāk nekā desmit jauniešu iniciatīvas projektus
Foto: liepajniekiem.lv
20.12.2018 10:42

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Decembrī noslēgusies izvērtēšana projekta ”Atbalsts priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas samazināšanai” jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā, informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. ”Projektus konkursam bija iesniegušas 14 dažādas organizācijas, vērtēšanas komisija apstiprinājusi desmit projektus, kuri tiks īstenoti nākamgad, līdztekus jau esošajām projekta ”Pumpurs” aktivitātēm.”

Sākot no janvāra un pusgada garumā jauniešiem būs iespēja iesaistīties interesantos pasākumos, gan pašiem organizējot, gan piedaloties iepazīties ar interesantām personībām.

Projekta iesniedzēji ir jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni. Galvenā projekta prasība ir piesaistīt jauniešus, kuriem ir riski pamest skolu un ar savām neformālās izglītības metodēm, aktivitātēm pozitīvi motivēt, iedvesmot nepamest mācības.

Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100% tiek nodrošināts no projekta ”Pumpurs” līdzekļiem.

Projektu konkursā aktīvi piedalījās skolu biedrības: Raiņa 6.vidusskolas atbalsta biedrība, Melngaiļskolas atbalsta biedrība, J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas atbalsta biedrība. Šie projekti ir orientēti uz savu skolu jauniešiem. Bez riska grupas skolēniem dažādos interesantos pasākumos plānots iesaistīt lielu skaitu skolas skolēnu, jo galvenais ir visiem kopā darboties – pašiem plānot, organizēt, piedalīties un iegūt pozitīvu pieredzi.

Biedrība ”Liepājas Novada fonds” sadarbībā ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēnu līdzpārvaldi ir ieplānojusi virkni izglītojošu aktivitāšu  savas skolas skolēniem. Tās būs diskusiju darbnīcas, apmācību semināri, tikšanās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Lielvārdes attīstības fonda jauniešu grupu.

Ir seši projekti, kuru autori ir jau pieredzējuši darbā ar jauniešiem. Arī šīs organizācijas saviem projektiem ir izvēlējušās pa konkrētai izglītības iestādei.

Projektus ar jauniešiem īstenos arī KBI Biznesa HUB biedrība (Biznesa inkubators), biedrība ”Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs”, biedrība ”Piedzīvojuma gars”, biedrība ”Stem izglītības vēstniecība”, biedrība ”Radi Vidi Pats” un biedrība ”Rave team”.

Liepājā jaunatnes iniciatīvu projektu konkursu rīko Izglītības pārvalde sadarbībā ar Liepājas jauniešu māju. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5.līdz 12.klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1.līdz 4.kursam.

Portāls jau informēja, ka Liepājā jau otro gadu tiek īstenots projekts ”Pumpursu”, kura ietvaros skolēni, kuriem ir risks priekšlaicīgi pamest mācības, 12 Liepājas skolās saņem individuālu atbalstu (konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa un citu speciālistu atbalstu, naktsmītņu, ēdināšanas vai transporta izdevumu kompensāciju u.c.).

”Tagad arī jauniešiem ir iespēja sniegt savu ieguldījumu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanā, īstenojot savus jaunatnes iniciatīvu projektus ārpus skolas, izmantojot neformālās izglītības pieeju,” skaidro G.Jākobsone: ”Šādi jauniešu projektu konkursi turpmāk notiks divas reizes gadā līdz 2022.gadam, un tos organizēs pašvaldības, kuras iesaistījušās projektā ”Pumpurs”.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli