Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

No uzņēmēja un deputāta grib atgūt naudu

No uzņēmēja un deputāta grib atgūt naudu
09.11.2012 15:00

Mūziķis un kultūras darbinieks Juris Pavītols jau vairākus gadus cenšas atgūt naudu no uzņēmēja un Liepājas domes deputāta Ivara Kesenfelda, ko ģimene atdevusi kā iemaksu par jauna dzīvokļa iegādi nu jau bēdīgi slavenajā mājokļu projektā “Rietumu krasts”.

J. Pavītols uzskata, ka ir piekrāpts, jo dzīvokli pārņēmusi banka, kura neatzīst I. Kesenfelda uzņēmumam veiktos maksājumus.

Diemžēl projekts tika īstenots mazliet par vēlu, jo tapa gatavs 2008. gadā, kad sākās ekonomiskā lejupslīde un uzsprāga nekustamā īpašuma burbulis. Par dārgu cenu būvētajiem dzīvokļiem vairs nebija pircēju, tāpēc SIA “Rietumu krasts” piedāvāja īrēt dzīvokļus ar izpirkšanas tiesībām. Un šo iespēju izmantoja arī J. Pavītola ģimene. “Mums likās pieņemami nosacījumi, ka vispirms jāiemaksā 10 procentu, un tad katru mēnesi jāveic maksājumi, ar ko tiek dzēsta pirkuma summa vairāku gadu garumā. Tādēļ noslēdzām šādu oficiālu līgumu ar SIA “Rietumu krasts”,” pastāstīja J. Pavītols.

Tā viņš ar dzīvesbiedri ievācies jaunā dzīvoklī Rietumkrasta ielā 2, un kārtīgi veicis ikmēneša maksājumus. Taču šī idille ilgusi tikai divus gadus, jo pēkšņi viņiem pavēstīts, ka dzīvokļiem ir jauns īpašnieks – banka. “Mums paziņoja, ka savus dzīvokļus varam izpirkt izsolē. Bet SIA “Rietumu krasts” veiktos maksājumus banka vērā neņems, jo uzņēmums tobrīd bez saskaņošanas nemaz neesot bijis tiesīgs šādus līgumus ar mums slēgt. Un, ja kaut kas nepatīk, lai vācoties ārā,” stāsta J. Pavītols.

Vēloties atgūt vismaz pirmo iemaksu par dzīvokli viņš vairākkārt uzrunājis I. Kesenfeldu. Uzņēmējs sākumā liedzies un apgalvojis, ka viņam ar to neesot nekāda sakara. Taču J. Pavītols uzrādījis kvītis par ikmēneša maksājumiem, ko “Rietumu krasta” norieta laikā parakstījis I. Kesenfelds pats. Bet tad viņš esot vienkārši pateicis: “Piedod, Juri, bet tāds ir bizness!”

“Prasību saņemt no manis kā privātpersonas atpakaļ SIA “Rietumu krasts” par dzīvokli samaksāto īres līguma drošības naudu 6000 latu apmērā es uzskatu par nepamatotu. Pamatota tā varētu būt tikai, ja Pavītola rīcībā būtu fakti, ka šos 6000 latu esmu piesavinājies. Un, ja šādi fakti eksistē, tad sen vajadzēja griezties attiecīgās tiesībsargājošās iestādēs,” šādi laikrakstam “Kurzemes Vārds” atbildēja I. Kesenfelds uz jautājumu “Vai Jura Pavītola prasību uzskatāt par pamatotu?”.

Viktora Ulberta foto

“Rietumu krasta” mājokļu projekts ir ne tikai iestidzis puspabeigts, bet arī radījis dažādus konfliktus. Bet tikmēr piecus gadus pēc uzbūvēšanas ēkai dažviet fasāde jau ir ļoti bēdīgā stāvoklī.


Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9. novembra numurā.


#kvards-20121109-03#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli