Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Nojauks divas neapsaimniekotas katlumājas Karostā

Nojauks divas neapsaimniekotas katlumājas Karostā
Foto: liepajniekiem.lv
10.11.2016 13:13

liepajniekiem.lv

Šodien, 10.novembrī, deputāti pilsētas domes sēdē nolēma nojaukt divas neapsaimniekotas būves Karostā – vecās katlu mājas Turaidas ielā, portāls uzzināja pilsētas domes sēdē.

Viens no deputātu pieņemtajiem lēmumiem paredz nojaukt Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā esošo būvi Turaidas ielā 4A, kura nav atjaunojama, bojā pilsētas ainavu, ir bīstama apkārtējai videi un cilvēkiem.

Otrs lēmums paredz nojaukt Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā esošo būvi Turaidas ielā 14A, kura arī nav atjaunojama, bojā pilsētas ainavu, ir bīstama apkārtējai videi un cilvēkiem.

Kā iepriekš skaidroja Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, abas minētās būves ir vecās katlu mājas, ko uzņēmums ”Liepājas enerģija” nepārņēma un neizmanto.

Pēc M.Egmaņa teiktā abas bijušās katlu mājas ir sliktā tehniskā stāvoklī un rada draudus cilvēku drošībai. Līdz ar to, pamatojoties uz  Būvniecības likumu, kurā noteikts, ka gadījumā, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā tehniskajā stāvoklī, ka ir bīstama vai bojā ainavu, pašvaldībai ir jāpieņem lēmums par šīs būves sakārtošanu vai nojaukšanu. Īpašumu atjaunošana neesot ekonomiski izdevīga.

Pilsētas pašvaldībā portāls uzzināja, ka būve Turaidas ielā 4A ir klasificēta par vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošībai apdraudošu būvi. Katlu mājas apbūves laukums ir 190,1 m2 un Komunālajai pārvaldei 2017.gada budžetā jāparedz līdzekļi šī objekta demontāžai. Būves nojaukšanas orientējošas izmaksas sastāda aptuveni 7000 eiro (bez PVN).

Arī katlu māja Turaidas ielā 14A ir klasificēta par vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošībai apdraudošu būvi. Šīs būves apbūves laukums 154 m2. Un arī šajā gadījumā bijušās katlu mājas demontāžai Komunālajai pārvaldei 2017.gada budžetā jāparedz līdzekļi. Arī otras katlu mājas orientējošas  nojaukšanas izmaksas sastāda aptuveni 7000 eiro (bez PVN).

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli