Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Organizē atbalsta grupas atkarīgo personu tuviniekiem

Organizē atbalsta grupas atkarīgo personu tuviniekiem
01.07.2009 15:52

No 2. jūlija Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā (NPPP) tiek organizēta atbalsta grupa līdzatkarīgajiem, lai palīdzētu atkarīgo personu tuviniekiem iesaistīties šīs problēmas risināšanā, no tā neciešot pašiem.

Atbalsta grupas nodarbības notiks katru ceturtdienu plkst. 17.00 NPPP Flotes ielā 7. Dalība atbalsta grupā ir bez maksas.

Visi NPPP pieejamie pakalpojumi, arī atbalsta grupa, tiek balstīti uz konfidencialitātes un brīvprātības principiem. Piedaloties atbalsta grupā, ir iespēja gūt izpratni par problēmu, spēju to pieņemt un objektīvi iesaistīties tās risināšanā, dalīties pieredzē ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas problēmās, atgūt emocionālu stabilitāti, pašcieņu un pašvērtējumu, apgūt jaunus komunikācijas veidus attiecībā uz atkarīgo personu ģimenē, lai veiksmīgāk spētu viņu atbalstīt, neciešot no tā pats un rezultātā atbrīvojoties no līdzatkarības, skaidro NPPP vadītāja Madara Lapsa.

Kā uzsver M.Lapsa, alkoholisms, narkomānija, toksikomānija, datora un azartspēļu atkarība skar ne tikai atkarīgo cilvēku pašu, bet arī viņa tuviniekus. Atkarības slimības gaitā tuvinieki savu dzīvi pakļauj alkoholiķa slimībai, kļūstot līdzatkarīgi no otra cilvēka un viņa uzvedības.

Ar laiku līdzatkarīgi kļūst arī citi apkārtējie – draugi, kolēģi, kaimiņi, – jo tuvākas attiecības ar lietotāju, jo lielāka slimības ietekme.

Sākumā līdzatkarība ir līdzeklis, kā cilvēks pasargā sevi vai veids, kā izdzīvot sev nelabvēlīgos ģimenes apstākļos, savdabīga reakcija uz stresu, ko rada tuva cilvēka atkarība. Ar laiku līdzatkarīgais uzņemas kontroli un atbildību par lietošanas sekām un problēmām, kā arī par dzīvi kopumā paša atkarīgā vietā. Šāds uzvedības modelis kļūst par līdzatkarīgā dzīves veidu.

Līdzatkarība var novest cilvēku līdz jūtu haosam, bezcerībai, pašizolācijai, depresijai, pašnāvības domām un pašnāvības mēģinājumiem. Arī tad, ja atkarīgais ir ārstējies un dzīvo atturībā, līdzatkarīgajam nepieciešams saņemt palīdzību, jo jāatveseļojas un jāmainās visai ģimenei.

Vairāk informācijas var saņemt, zvanot pa tālruņiem 63456120, 26308079 vai rakstot uz e-pastu: [email protected], kā arī personīgi vēršoties NPPP.

Gunta Jākobsone,
Liepājas domes s
abiedrisko attiecību speciāliste

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz