Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ostas teritorijā izņemts 210 metrus garš maluzvejnieku tīkls

Ostas teritorijā izņemts 210 metrus garš maluzvejnieku tīkls
Foto: LETA
26.08.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Nesen jau rakstījām, ka Pērkones kanālā ar tīkliem rokās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja četrus maluzvejniekus, taču vainu par pastrādāto noziegumu uzņēmās tikai viens no viņiem. Lai noskaidrotu, kāda ir pašreizējā situācija mūspuses ūdeņos saistībā ar nelikumīgu zivju ieguvi, laikraksts aprunājās ar Liepājas Reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītāju Andri Junkuru.

“Augustu savā ziņā var uzskatīt par kluso mēnesi, ja mēs salīdzinām to ar pavasara un rudens mēnešiem. Neko kliedzošu Valsts vides dienesta inspektori pēdējā laikā nav atklājuši. Protams, rosība pie ūdeņiem notiek un ne visi ievēro likumu. Spilgts piemērs tam ir 12.augustā Pērkones kanālā pieķerti maluzvejnieki, kuri ūdenstilpē bija ievietojuši 156 metrus garu tīklu. Šajā gadījumā varētu pat teikt, ka vainīgajai personai, kura uzņēmās atbildību, paveicās, jo zivis vēl bija dzīvas un tās varēja atgriezt atpakaļ ūdenī. Pretējā gadījumā viņam tiktu sastādīts ne tikai administratīvā pārkāpuma protokols par nelegālu zvejniecību, bet arī aprēķināts nodarītais kaitējums dabai par katru zivi,” pastāsta A. Junkurs, atgādinot, ka par šādu pārkāpumu sods fiziskai personai var būt no 30 līdz 700 eiro.

A. Junkurs atklāja, ka kopumā ne tikai mūspuses, bet arī Kuldīgas puses iekšējos ūdeņos esot veikti 16 reidi, turklāt 20 ūdenskrātuvēs pārbaudes bijušas vairākkārt. “Kopā izņemti 14 nelegāli zvejas tīkli, no kuriem desmit bija bezsaimnieka, bet četros gadījumos izdevies vainīgās personas pieķertas nozieguma vietā un sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli. Pārsvarā tīklu izņemto tīklu garums bijis neliels, taču 15.augustā Liepājas ostas teritorijā inspektori izņēmuši 210 metru garu tīklu. Tiesa, tam gan saimnieks neatradās. Taču labā ziņa ir tā, ka zivis vēl bija dzīvas un turpat tika arī atbrīvotas,” sacīja A.Junkurs.

Tāpat Valsts vides dienesta inspektori turpina kontrolēt makšķerniekus, pārbaudot, vai viņiem ir makšķerēšanas kartes un licences, ja tādas ir nepieciešamas. “Lielākā daļa cilvēku ir apzinīgi un praktiski visiem ir iegādātas makšķerēšanas kartes, tāpat arī licences, piemēram, Liepājas ezerā. Tomēr daudzi copes cienītāji, it sevišķi tādi, kuri to dara reti, nezin jauno kārtību Tirdzniecības kanālā, proti, tagad arī tur ir nepieciešama licence , turklāt ne tāda, kas paredzēta makšķerēšanai ezerā,” teica A.Jukurs. Viņš gan uzsvēra, ka cilvēkiem, kuriem ir makšķerēšanas karte un ezera licence, protokoli pagaidām ne vienmēr tiek sastādīti. “Izstāstām, kur drīkst un kur nedrīkst copēt, kā arī kādi dokumenti nepieciešami attiecīgajā vietā,” pauda A.Junkurs.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz