Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš iepirkumā par jaunā Liepājas cietuma būvniecību

Pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš iepirkumā par jaunā Liepājas cietuma būvniecību
Foto: liepajniekiem.lv
17.05.2017 09:38

LETA

Tiesu namu aģentūra (TNA) līdz 31.maijam pagarinājusi pieteikumu iesniegšanas termiņu Liepājas cietuma būvniecības iepirkumam, kas paredz būvniecības darbu sākšanu šā gada otrajā pusē un objekta nodošanu ekspluatācijā ne ilgāk kā četrus gadus pēc būvniecības darbu uzsākšanas.

Kā aģentūrai LETA skaidroja TNA, ņemot vērā lielo interesi par Liepājas cietuma būvniecības iepirkumu, kā arī garo brīvdienu periodu, būvnieku piedāvājumu iesniegšanas termiņš tiek pagarināts līdz 31.maijam. Iepriekš bija noteikts, ka pieteikumi iepirkumam ir iesniedzami līdz 17.maijam. Tika norādīts, ka iepirkuma termiņa pagarināšana par divām nedēļām neietekmēs projekta kopējo īstenošanas laika grafiku.

TNA valdes locekle Santa Sausiņa pastāstīja, ka pašlaik par iepirkumu interesējušās vairākas kompānijas, tostarp ārvalstu. “Pretendentiem ir liela interese par vairākām būvprojekta daļām un risinājumiem, lai varētu sagatavot kvalitatīvu piedāvājumu. Patlaban būvprojektā ir veikti atsevišķi precizējumi, līdz ar to saskaņā ar likumu, kā arī to, ka piedāvājumu iesniegšanas beigu periods sakrīt ar garajām valsts brīvdienām, nolēmām pagarināt piedāvājumu iesniegšanas termiņu, lai būtu iespēja izvēlēties labāko un izdevīgāko piedāvājumu,” skaidroja Sausiņa.

Kā ziņots, Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma nolikumu izstrādājusi TNA sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Ieslodzījuma vietu pārvaldi, Latvijas Būvinženieru savienību un zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” Latvijas biroju.Liepājas cietuma būvprojekta izstrādi uzraudzīja Igaunijas Valsts nekustamo īpašumu aģentūra, kas īstenojusi jau vairāku cietumu projektus Igaunijā pēc valsts neatkarības atgūšanas. Savukārt būvprojektu izstrādāja SIA “Rem Pro”.

“Ņemot vērā objekta svarīgumu, esam izstrādājuši detalizētu Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma nolikumu, kas paredz augsti kvalificētu pretendentu atlasi. Būvniecības projekta īstenošanai likums atļauj piesaistīt būvniekus, kam ir izsniegts Industriālās drošības sertifikāts darbam ar valsts noslēpumu, un tas neizslēdz arī ārvalstu būvnieku dalību,” toreiz komentēja TNA valdes locekle.

Cietuma projekts paredz vairākas inovācijas, kas līdz šim nav bijušas ne Latvijas, ne Igaunijas cietumu sistēmā. Piemēram, Liepājas cietumā, izplānojot telpu izvietojumu, tiks maksimāli izslēgti kontakti ieslodzīto starpā viņu pārvietošanas laikā. Pārdomāti izveidojot sargposteņu izvietojumu, tiks samazināts apsardzes darbinieku skaits, visas dzīvojamo korpusu dzelzsbetona sienas tiks būvētas ar papildu anti radioviļņu metāla sietu, kas bloķē mobilos sakarus līdz 95% un nodrošina ieslodzīto izolāciju, tiks izvietotas infrasarkanās videokameras, tiks ieviesta kameru durvju slēdzeņu tālvadība, kas dod iespēju samazināt apsardzes darbinieku skaitu.

Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas, un kopējā teritorijas platība ir 305 116 kvadrātmetri, bet kopējais apbūves laukums – 64 053 kvadrātmetri, savukārt kopējā telpu platība ir 51 407 kvadrātmetri. Komplekss atradīsies 5,6 kilometru attālumā no Liepājas centra.

Cietuma kompleksā ietilps ieslodzīto dzīvojamie korpusi, plašs nodarbinātības centrs ar darba iespējām ieslodzītajiem, izglītības centrs ar telpām garīgām un sporta nodarbībām, daudzfunkcionāla ēka ieslodzīto pieņemšanai, medicīnas daļa, pastiprināta režīma aizturēšanas telpas, sanāksmju un personāla ēdnīca un citas palīgtelpas.

Līdz ar Liepājas cietuma darbības uzsākšanu tiks slēgtas trīs esošās ieslodzījuma vietas, kur ir mūsdienu prasībām neatbilstoši darba un uzturēšanās apstākļi un kuru uzturēšanai un drošības nodrošināšanai ik gadu tiek tērēti milzīgi līdzekļi.

Liepājas cietums ir pirmā ieslodzījuma vieta, ko Latvija būvēs pēc valsts neatkarības atgūšanas. Cietuma komplekss atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29. Projekts paredz 1200 ieslodzīto izvietošanu, īstenojot jauna līmeņa resocializācijas programmu ieslodzīto izglītošanai un integrēšanai sabiedrībā. Paredzēts, ka jaunā cietuma kompleksā strādās vairāk nekā 400 darbinieku.

Cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro, iepriekš pavēstīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)