Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Palīdzēs bērniem elpot

Palīdzēs bērniem elpot
Foto: Sindija Kļava
21.12.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Daudziem Ziemassvētki ir došanas un dāvāšanas laiks, bet citiem – cerība saņemt ne tikai kaut ko kārotu, bet arī ļoti nepieciešamu. Vakar Liepājas Reģionālās slimnīcas Vispārējā bērnu terapijas nodaļa no Liepājas Rotari kluba pārstāvjiem saņēma īpaši gaidītu dāvanu – pārvietojamu skābekļa koncentratoru.

“Katru gadu mēģinām kādam palīdzēt, īpaši bērniem. Citu gadu gan tās ir konfektes,” stāsta kluba prezidents Andris Karlsons, kas ikdienā ir “Eko Kurzeme” izpilddirektors. “Taču šogad apjautājāmies par vajadzībām bērnu nodaļā un izrādījās, ka ir labāks veids, kā palīdzēt mazajiem.”

“Ir gluži vai vajadzība kaut ko labu darīt, sevišķi jau šajā laikā. Rotari moto ir pašaizliedzīgi kalpot, kas kaut kādā mērā sasaucas arī ar ārstu grūto ikdienas darbu. Tāpēc esam patiešām priecīgi, ka varam pasniegt to, kas tiešām ir vajadzīgs,” pievienojas Rotari kluba biedrs un izdevniecības “Kurzemes Vārds” vadītājs Ints Grasis.

Vērtīgo dāvanu saņēma nodaļas virsmāsa Gundega Blizņeca, kas apstiprināja nepieciešamību pēc skābekļa koncentratora. “Mums ir bērniņi, kuriem cenšamies sniegt aprūpi mājās. Daļēji tāpēc, ka bērni ar vāju imūno sistēmu slimnīcā var iegūt vēl kādu saslimšanu, bet galvenokārt jau tāpēc, ka katrs cilvēks grib būt mājās. Diemžēl ir bērni, kas ir atkarīgi no šādām iekārtām,” viņa stāsta.

Viena šāda ierīce jau slimnīcas bērnu nodaļā ir, tā arī tiek aktīvi izmantota, taču, kā pastāsta virsmāsa, ir zināms, ka viņu gādībā drīzumā nonāks vēl kāds bērniņš, kam skābekļa koncentrators būs ļoti nepieciešams. “Aparatūru izmantojam bērnu paliatīvajā aprūpē – ne tik daudz lai pagarinātu dzīves ilgumu, bet lai šajā atlikušajā laikā uzlabotu dzīves kvalitāti,” atklāj G. Blizņeca. Taču gadījumos, ja bērnam nepieciešama šāda ierīce, bet slimnīca to nespēj nodrošināt, vecākiem nākas koncentratoru nomāt par lielu naudas summu vai arī bērnam laiks jāpavada slimnīcā. “Mums tas ļoti noderēs!” uzsver bērnu nodaļas virsmāsa.

Vaicāta par dāvanām, kādas vēl sagaidītu mazie pacienti, slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase stāsta, ka bērniem nodaļā ļoti pietrūkst rotaļlietu, kas palīdzētu īsināt laiku. “Būtu labas nelielas, bet drošas rotaļlietas – bez skrūvējamām, sīkām detaļām, kas bērniem radītu riskus,” viņa skaidro. Tāpat rotaļlietām vēlams būt jaunām, lai tās atbilstu sanitārajām normām. Tā paša iemesla dēļ nederēs arī mīkstās rotaļlietas, taču mazie pacienti priecāsies par mašīnītēm, klucīšiem un citām vienkāršām mantiņām.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)