Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Daudzdzīvokļu māja top pieejama personai, kas pārvietojas riteņkrēslā

Papildināts – Daudzdzīvokļu māja top pieejama personai, kas pārvietojas riteņkrēslā
Foto: Aigars Štāls
14.03.2019 12:19

liepajniekiem.lv

Būvvaldes komisija ceturtdien, 14.martā, pieņēma ekspluatācijā vides pieejamības objektu, kas nodrošina ērtāku piekļuvi vienam no pirmā stāva dzīvokļiem Mirdzas Ķempes ielā 10, kurā dzīvo cilvēks, kurš pārvietojas riteņkrēslā.

Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls vēsta, ka šis ir pirmais projekts, kas pilsētā īstenots atbilstoši Liepājas pilsētas domes 2018. gada 15.februārī pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem, kas paredz iespēju liepājniekiem, kuri pārvietojas riteņkrēslos un kuriem piešķirta 1. vai 2. invaliditātes grupa, pieteikties pašvaldības vienreizējam pabalstam – vides pieejamības uzlabošanai viņa dzīves vietā. Maksimālais finansējums šādam projektam 10 000 eiro.

Projekts izstrādāts un īstenots pēc Sociālā dienesta pasūtījuma, pacēlāja izbūves darbus organizēja Komunālā pārvalde.

Ēkas dienvidu pusē, pie aizstiklotās dzīvokļa lodžijas, ir izbūvēta iekārta, kas nodrošina personas riteņkrēslā pārvietošanu no zemes līmeņa līdz lodžijas grīdas līmenim 1,34 metru augstumā. Lodžijas ārsienā ir iebūvētas plastmasas durvis, kas piemērotas, lai ar riteņkrēslu iekļūtu dzīvoklī.

M. Ķempes 10 ārējās vides pielāgošanu šādā veidā ir atbalstījusi lielākā daļa no dzīvokļu īpašniekiem – ”par” balsojuši 63 no 86 jeb 73 procenti dzīvokļu īpašnieku.

Lai varētu uzstādīt iekārtu, pie mājas pēc izgatavotāja shēmām ir iebetonēti pamati ar stiegrojuma sietu, zem betona pamata ierīkota blietētu šķembu kārta 150 milimetru biezumā. Vertikālā pacēlāja elektroapgāde paredzēta no esošās dzīvokļa sadales.

Šobrīd Komunālā pārvalde un Sociālais dienests risina jautājumus, lai vides pieejamību uzlabotu pie vēl vienas daudzdzīvokļu mājas – Piltenes ielā 10. 

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 14.martā, notikušajā pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē konceptuāli atbalstīja grozījumu izdarīšanu pilsētas domes 2018.gada 15.februāra saistošajos noteikumos ”Par pabalstu mājokļa ārējās vides pielāgošanai personai, kura pārvietojas riteņkrēslā”.

Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska skaidro: ”Lai cilvēkus riteņkrēslos padarītu mazāk atkarīgus no citu cilvēku palīdzības un palielinātu viņu aktivitāšu veikšanas spējas, kā arī varētu piedāvāt optimālākas iespējas pielāgot mājokli savām vajadzībām, nepieciešams veikt grozījumus saistošajos noteikumos.”

Un turpina: ”Lai uzlabotu esošo situāciju un radītu lielākas iespējas personām veikt mājokļa pielāgošanu, tajā skaitā, papildus paredzot izdevumus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pirmā stāva koplietošanas telpu pielāgošanai, ir nepieciešams palielināt noteikto pabalsta summu no 10 000eiro uz 15 000eiro, kā arī precizēt definīcijas, lai pielāgojumu var veikt arī daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpās līdz iekļūšanai mājoklī.”

Grozījumi saistošajos noteikumos precizē mājokļa ārējās vides definējumu, nosakot, ka mājokļa ārējā vide ir viendzīvokļa mājas piegulošā teritorija līdz ieejai mājoklī vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās piegulošā teritorija un pirmā stāva koplietošanas telpas līdz ieejai mājoklī.

Tāpat grozījumi paredz, ka mājokļa ārējās vides pielāgošana ir pacēlāja vai pandusa ierīkošana, aprīkošana ar nepieciešamajām palīgierīcēm līdz ieejai mājoklī.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek palielināts pabalsta mājokļa ārējās vides pielāgošanai apmērs līdz 15 000 eiro.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek precizēts pakalpojumu sniedzēju loks, paredzot, ka atbilstoši konkrētai situācijai. Pabalstu mājokļa ārējās vides pielāgošanai piešķir, apmaksājot projekta dokumentācijas izstrādes izdevumus, kas nepieciešami mājokļa pielāgošanai, gan arī  reģistrēta būvkomersanta veiktos mājokļa ārējās vides pielāgošanas būvdarbus.    

Saistošie noteikumi precizē, ka gadījumos, kad mājokļa ārējās vides pielāgošanas darbu izmaksas pārsniedz saistošajos noteikumos noteikto pabalsta maksimālo apmēru un mājokļa pielāgošanas darbu veikšanai nepieciešamā līdzmaksājuma summa personai nav pieejama, tad persona saglabā kārtas numuru pabalsta saņēmēju reģistrā un mājokļa pielāgošanas darbus organizē mājokļa ārējās vides būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes laikā, kad personai ir pieejama nepieciešamā līdzmaksājuma summa.

Sociālā dienesta 2019. gada budžetā pabalsta izmaksai ir paredzēti līdzekļi 30 000 eiro apmērā.

Saskaņā ar tirgus izpētes ietvaros veikto cenu aptauju datiem, dokumentācijas izstrādes vides pieejamības nodrošināšanai izmaksas ir 1400 – 1500 eiro, būvdarbu veikšanas izmaksas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas piegulošo teritoriju pielāgošanai ir no 8500 eiro līdz 12 000 eiro (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli). Tas nozīmē, ka mājas piegulošās teritorijas pielāgošanas izmaksas var sasniegt  kopā līdz 13 500 eiro.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz