Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Papildināts – Fortu apmeklētāji apdraud savu veselību un dzīvību

Papildināts – Fortu apmeklētāji apdraud savu veselību un dzīvību
06.01.2018 17:55

liepajniekiem.lv

Kopš vētras un Jūra aptuveni par 10 metriem nograuzušas krastu un nopietni sabojājušas Ziemeļu fortus, apmeklētāji, lai postažu redzētu savām acīm, turpu plūst straumēm.

Un novēroja, ka liepājnieki un pilsētas viesi, lai aplūkotu jūras izgrauzto krastu, nopietni apdraud savu veselību un pat dzīvību.

Fortiem pie piemiņas vietas Kureliešiem Atmodas bulvārī jūra tik ievērojamus postījumus nav nodarījusi.

Turpretī krastu pie fortiem pie vēja ģeneratora gan izpostījusi smagi. Krasts nogruvis un jūrā ieskalots aptuveni 10 metrus – aiz fortiem vairs nav ne stāvkrasta, ne pludmales, viļņi skalojas tieši pret vēsturiskajām būvēm. Vairākas no tām jau sagāzušās, zeme daudzviet ieplaisājusi.

No krasta bīstamību novērtēt grūti, taču paejoties pa jūras krastu uz vienu un otru pusi no fortiem, redzams, ka pie nogruvuma atrašanās ir bīstama.

Lai cilvēki neapdraudētu sevi, jau piektdien, 5.janvārī, ar lentām tika norobežotas bīstamākās vietas gan fortos pie Kureliešu piemiņas zīmes, gan fortos pie vēja ģeneratora.

Diemžēl apmeklētāji ir pārgalvīgi. Daudzviet lentas jau sarautas, bet daudzviet cilvēki tās ignorē – iet aiz lentām. Turklāt līdzi ņem mazus bērnus.

Sestdien pēc diviem dienā fortus Atmodas bulvārī apsekoja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas patruļa. Pie vēja ģeneratora gan vairāku stundu laikā kārtības sargi nebija redzami.

Pilsētas pašvaldībā informēja, ka piektdien pie Ziemeļu fortiem pie vēja ģeneratora, kur ir lielākā bīstamība, dežūrējusi Pašvaldības policijas patruļa. Pašvaldībā norādīja, ka policija pastiprinātu uzmanību šai vietai pievērsīs arī turpmāk.

Portāls jau rakstīja, ka jūras krasta erozijas rezultātā kopš pērnā gada beigām Ziemeļu forti Liepājā ir mainījušies. Neseni zemes noslīdējumi rāda vietas, kur bijis krasts un tagad tā vairs nav. Lai arī caralaika nocietinājumus jūra grauž visu laiku, tagad ainava piedzīvojusi krasākas izmaiņas, salīdzinot ar to, kā tur izskatījās vēl pirms dažiem gadiem.

Uz takas, pa kuru ļaudis mēdz pastaigāties, vērojot jūru un vēsturi, tagad pamazām plešas prāva un dziļa plaisa – tur labi redzams, kā smaguma ietekmē uz jūras pusi ieliecas virszemē un apakšzemē savienotās mūra un akmens cietokšņa būves daļa. No tā secināms, ka šādas plaisas varētu veidoties arī citās vietās, un iecienītā apskates vieta sāk kļūt bīstama.

Svētdien, 7.janvārī, kad laika apstākļi daudz labāki – nelīst un pēc ilgāka laika ir saulains – apmeklētāju pie fortiem pie vēja ģeneratora ievērojami daudz vairāk, nekā tas bija sestdien. 

Taču arī par drošību nu tiek gādāts. Kā pārliecinājās portāls, pie fortiem ir Pašvaldības policijas patruļa, kas pārgalvīgākos un neapdomīgākos apmeklētājus, kuri mēģina nokļūt bīstamajās vietās aiz lentām, raida nostāk.

 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli