Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Papildināts – Iesāla Toma ielu

Papildināts – Iesāla Toma ielu
Foto: Egons Zīverts
09.12.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"; liepajniekiem.lv

Sāls graudi biezā kārtā kā sniegs uz bruģa – tas taču ir par daudz! Sāls kaisīšanas mašīnas pa sausajām, no ledus brīvajām pilsētas ielām otrdien braukā lieki! Vairākas liepājnieku sūdzības par to otrdien un trešdien uzklausīja “Kurzemes Vārds”.

“Kā lai to pieklājīgāk pasaka – uzņēmējs (SIA “Clean R”) ir divas reizes dabūjis pērienu, varbūt tagad bišķi pārcenties,” uzklausot sūdzības, sacīja Komunālās pārvaldes Ziemas dienesta vadītājs Normunds Kairis. Viņš skaidroja, ka otrdien, rēķinoties ar laika prognozēs izsludināto gaidāmo salu vakarā un naktī uz trešdienu, ticis nolemts jau preventīvi – tātad jau pirms aukstuma – kaisīt ar pretslīdes maisījumu A, A1 un B klases ielas. Tas arī izdarīts. Šāds lēmums Komunālajā pārvaldē pieņemts pēc tam, kad par kļūdu atzīts pagājušās nedēļas nogalē pieņemtais lēmums šādi nerīkoties. N. Kairis atzina, ka toreiz brauktuvju kopēji rīkojušies novēloti, rezultātā slidenajā Brīvības ielā bijušas piecas sešas automašīnu sadursmes. Visas laika apstākļu pārmaiņas nevar prognozēt. Ja nu tagad uz apsalušajām ielām būtu uzlijis lietus un atkal veidotos slidotavas? “No šodienas viedokļa, otrdien varbūt varēja arī sāli nekaisīt,” viņš secināja vakar, ceturtdienā. “No Rožu ielas mums ir norāde, ka ielas ir jākaisa preventīvi. Tas atmaksājas, un tā nav kļūda. Kļūda bija piektdien.” Viņš vēl piebilda: “Esam nedaudz izlutinājuši iedzīvotājus, bet latiņu zemāk nolaist nevaram. Būtu labi, ja arī katrs braucējs būtu gatavs braukšanai ziemas apstākļos.”

Sāls izkususi

Atsaucoties uz laikrakstā “Kurzemes vārds” izskanējušo informāciju, ka 8.decembrī Liepājas iedzīvotāji konstatējuši lielu daudzumu izkaisīta sāls maisījuma Toma ielā, uzņēmums “Clean R” apsekoja Toma ielu un konstatēja, ka pretslīdes materiāls vairs nav konstatēts, portālam piektdienas, 9.decembra, pēcpusdienā skaidroja “Clean R” preses sekretārs Kaspars Līcītis.

”Sāls maisījuma izbiršana no transporta līdzekļa gadās, veicot manevrus šaurās vietās, tomēr ļoti reti. Saņemot šādu informāciju, operatīvi ierodamies un maisījumu savācam,” informē “Clean R”valdes loceklis Guntars Levics.

”Vienlaikus jānorāda, ka pēdējā kaisīšana veikta 6. decembrī, un šajā dienā Liepājas ielās izkaisīts 140 kilogrami sāls maisījuma uz vienu brauktuves joslas kilometru,” skaidroja G.Levics.

“Clean R” aicina iedzīvotājus par līdzīgiem gadījumiem informēt uzņēmumu, zvanot Klientu centram pa tālruni: 67111001. Saņemot zvanu, “Clean R” ir gatavs nodrošināt izbirušā sāls maisījuma savākšanu, ja tas apgrūtina pārvietošanos.

Kā zināms, apritējis pusotrs mēnesis kopš parakstīts līgums par tiesībām veikt Liepājas pilsētas ielu uzturēšanas darbus ziemā. Tā laikā uzņēmums “Clean R” nokomplektējis personālu 20 cilvēku komandas sastāvā, pilnībā nodrošinājis līgumā prasītās tehnikas vienības operatīvai un mūsdienīgai ziemas darbu veikšanai pilsētas ielās, kā arī veikti pirmie ielu tīrīšanas darbi, tostarp operatīvā režīmā, skaidro Kaspars Līcītis.

Šobrīd Liepājas ielu tīrīšanai “Clean R” rīcībā kopumā ir 14 tehnikas vienības, kas paredzētas gan dažāda seguma ielu tīrīšanai, gan apstrādei ar pretslīdes materiālu. Darbinieku komanda veidota, piesaistot Liepājas reģiona iedzīvotājus. Tāpat noliktavā izveidota 1500 tonnu liela pretslīdes materiāla rezerve.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9.decembra numurā.

#kvards-20161209-03#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli