Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Jau divas dienas no cisternām Liepājā izplūst degviela

Papildināts – Jau divas dienas no cisternām Liepājā izplūst degviela
08.06.2007 08:54

0

Atslēgvārdi

Jau divas dienas karstuma ietekmē no desmit cisternām Liepājā DG Terminālī izplūst degviela, tā paaugstinot aizdegšanās briesmas. Termināļa darbinieki cenšas paša spēkiem nepieļaut degvielas noplūšanu zemē, lai gan pēc likuma viņiem nav tiesību rīkoties ar kravu. Kopš 3.maija tā atrodas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārraudzībā, kas to aizturēja uz aizdomu pamata par degvielas kontrabandu no Kazahstānas, vieglo eļļu vietā norādot uz pusi lētāko šķīdinātāju.

Par notikušo sākts kriminālprocess. Taču valsts institūciju starpā nav vienprātības, kurš patlaban ir atbildīgs par aizturēto kravu, tādēļ ceturtdien tā arī netika uzsākti drošības pasākumi, lai likvidētu degvielas izplūšanu.

Avārijas situācija — tā notiekošo sauc firmas DG Termināls īpašnieks Aivars Millers, kurš bija atbildīgs par kravas tranzītu cauri Latvijai uz Igauniju. Viņš stāsta, ka blakus cisternām atrodas termināļa ražošanas cehi, netālu ir arī ceļš uz ostu — nevērīgi nometot sērkociņu pie noplūdušās degvielas var rasties sprādziens. Lai novērstu draudīgo situāciju, A.Millers domā, ka kopumā 36 cisternas jāizved no termināļa teritorijas mazāk bīstamā vietā un jāatdzesē ar aukstu ūdeni.

Šādu ideju ceturtdien atbalstīja arī ugunsdzēsēji un VID speciālisti, taču līdz vakaram tā arī netika nokārtota formalitātes, lai Latvijas dzelzceļš ļautu kravu pārvietot.

Neskaidrā situācija radusies VID un valsts uzņēmuma Materiālās rezerves domstarpību dēļ. VID norāda, ka jau 28.maijā pieņemts lēmums kravu nodot Materiālajām rezervēm, kam arī jāorganizē tās izsole. Savukārt Materiālās rezerves skaidro, ka nav vēl parakstīts kravas nodošanas — pieņemšanas akts, tāpēc juridiski tā skaitās VID pārraudzībā. Materiālo rezervju pārraugošās iestādes Iekšlietu ministrijas pārstāvis Krists Leiškalns pastāstīja, ka patlaban tiekot risināts jautājums, kur noglabāt tik liela apjoma kravu. Pavisam trijās dažādās pilsētās aizturēta 61 cisterna. Materiālās rezerves lūgušas arī Latvijas dzelzceļu izīrēt nepieciešamo cisternu daudzumu. Vienlaikus arī tiekot veidota komisija, kas organizēs degvielas izsoli.

Tiesa arī tā varētu sagādāt problēmas. Kā Dienai norādīja Latvijas lielākie degvielas tirgotāji, Eiropas Savienībā A80 benzīnu nedrīkst izmantot. Lukoil padomes priekšsēdētāja vietnieks Haims Kogans paskaidroja, ka šāda veida degvielu izmanto Āfrikā un Amerikā. “Mēs to nepirktu, pat ja mums piemaksātu,” norādīja H.Kogans. Savukārt Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs Uldis Sakne izteica minējumu, ka tik lielu daudzumu varētu vienīgi eksportēt ārpus ES. “Nezinu vai tirgotājiem būtu interese, jo parasti ar tik lielām partijām viņi nenodarbojas,” norādīja U.Sakne.

Jāatgādina: VID uzskata, ka aizturētā degviela parāda degvielas kontrabandas shēmu kā nemaksāt nodokļus. To noliedz kravas transportētājfirma Latvijā DG Termināls. Tās vadītājs A.Millers skaidroja, ka firma pati konstatējusi kravas satura neatbilstību un dokumentos sūtīšanai uz Igauniju norādīta ES prasībām atbilstīgā informācija. Izmeklēšanas nolūkos VID par šo faktu komentārus nesniedz.

Valsts ieņēmuma dienesta aizturētā krava, kas sastāv kopumā no 50 dzelzceļa cisternām ar naftas produktiem un kas atrodas uzņēmuma LSEZ SIA ”DG Termināls” teritorijā un Liepājas dzelzceļa stacijā, vēl piektdien tiks izvesta un novietota ārpus pilsētas robežām. Šāds lēmums nupat pieņemts Liepājas pilsētas Domes ārkārtas situāciju komisijas sēdē. Par to panākta vienošanās ar attiecīgajiem atbildīgajiem valsts dienestiem.

VID Muitas kriminālpārvalde sadarbībā ar valsts aģentūru ”Materiālās rezerves” un akciju sabiedrību ”Latvijas dzelzceļš” un citām atbildīgajām institūcijām veiks nepieciešamos pasākumus, lai novērstu bīstamo situāciju, kas radusies ap šīm cisternām.

Ārkārtas komisijas sēdi Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks piektdien sasauca, pamatojoties uz informāciju par to, ka no aizturētajām naftas cisternām konstatēta naftas produktu noplūde. Ceturtdien uzņēmuma ”DG Termināls” teritoriju apmeklēja Domes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, muitas un Liepājas ostas pārvaldes speciālisti, kas konstatēja, ka augstās gaisa temperatūras ietekmē caur cisternu drošības vārstiem izplūst degviela. Minēto situāciju speciālisti atzina par bīstamu videi, kā arī no ugunsdrošības viedokļa.

Līdz šim vairāku valsts institūciju starpā nebija panākta vienošanās, kurš patlaban ir atbildīgs par aizturēto kravu. Neskaidrā situācija radusies VID un valsts uzņēmuma Materiālās rezerves domstarpību dēļ. Tādēļ ceturtdien tā arī netika uzsākti drošības pasākumi, lai likvidētu degvielas izplūšanu.

Ārkārtas komisijas sēdes laikā ir panākta vienošanās par juridiskajām, finansiālajām un citām formalitātēm, lai Latvijas dzelzceļš drīkstētu kravu pārvietot.

”Pašvaldība tomēr noteikti vērsīsies pie valdības ar lūgumu raudzīties, lai šādi absurdi turpmāk neatkārtotos. Liepājnieki gandrīz kļuvuši par ķīlniekiem atsevišķu valsts institūciju domstarpību dēļ,” uzskata Domes izpilddirektors Edgars Rāts.

Kopš 3.maija Liepājā atrodas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aizturētā degvielas krava. Tā aizturēta uz aizdomu pamata par degvielas kontrabandu no Kazahstānas, vieglo eļļu vietā norādot uz pusi lētāko šķīdinātāju. Par notikušo sākts kriminālprocess.

Avots:
Ai­gars Štāls,
Liepājas domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists

Inga Spriņģe,
“Diena”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz