Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Pārbauda augļu un dārzeņu tirgotājus, Liepājā nopietni pārkāpumi nav konstatēti

Pārbauda augļu un dārzeņu tirgotājus, Liepājā nopietni pārkāpumi nav konstatēti
Foto: Ruslans Šuļga
03.04.2017 15:16

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Tuvojoties pašmāju dārzeņu jaunajai sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), papildus ierastajām pārbaudēm, pastiprinātu uzmanību pievērš svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai – preces kvalitātei, uzglabāšanas apstākļiem un informācijai, kuru par preci patērētājam sniedz tirgotājs, portālam pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Jautāta par veiktajām pārbaudēm un tajās konstatēto Liepājā, Ilze Meistere portālam skaidroja, ka arī Liepājā, papildus citām pārbaudēm, martā pārbaudīta arī svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecība, tostarp pārbaudot preču kvalitāti, uzglabāšanas apstākļus un informāciju, ko par preci patērētājam sniedz tirgotājs.

”Būtiski pārkāpumi Liepājā līdz šim nav konstatēti,” tā Ilze Meistere.

Martā, veicot pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, PVD no tirdzniecības izņēmis 803 kg augļu un dārzeņu, tostarp tomātus, papriku, ziedkāpostus, citronus, bumbierus, banānus, kivi, avokado.

Daļai izņemto preču nebija iespējams identificēt īpašniekus, bet daļai tirgotāji nevarēja uzrādīt preču izcelsmi apliecinošus dokumentus.

Izņemtie augļi un dārzeņi nodoti Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam dzīvnieku ēdināšanai.

Un piebilst: ”Atgādinām, ka pagājušā gada pavasara – vasaras sezonā PVD pārbaudīja 2 216 uzņēmumus, kas nodarbojas ar svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecību. 15 % no tiem PVD konstatēja dažādus ar izcelsmes valsts norādēm saistītus pārkāpumus – preces izcelsmes valsts nebija norādīta vispār vai bija norādīta nepareizi.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli