Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Pāris stundu laikā uz slidenajām ietvēm cietuši 25 cilvēki

Pāris stundu laikā uz slidenajām ietvēm cietuši 25 cilvēki
Foto: LETA
26.11.2018 10:32

liepajniekiem.lv

Slideno ietvju dēļ šorīt, 26.novembrī, ievērojams skaits cilvēku guvuši traumas. Tāpat daudz cilvēku cietuši sestdien, 24.novembrī, no rīta, portālam pastāstīja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

”Līdz pulksten 12 Liepājas reģionālās slimnīcas Traumpunktā pēc palīdzības bija vērsušies jau 25 cilvēki, kuri šorīt bija guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenajām ietvēm,” stāsta I.Grase.

Viņa atzīst, ka tas ir ievērojami vairāk, nekā ikdienā: ”Kopumā arī noslodze Traumpunktā ir ievērojami lielāka, veidojas pacientu rinda, kuriem nepieciešama steidzama palīdzība.”

Daudz cilvēku bija cietuši arī sestdien no rīta, kad pirmo reizi veidojās apledojums. ”Traumpunktā sestdien pēc mediķu palīdzības vērsās ievērojams skaits cietušo. 44 no tiem bija cilvēki, kuri bija guvuši traumas uz slidenajām ietvēm,” tā I.Grase.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Ineta Mikute portālam pastāstīja, ka par situāciju uz ielām no piektdienas uz sestdienu Pašvaldības policijas dežurants informēja Komunālās pārvaldes dežurantu. 

Savukārt Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidroja, ka par sētnieku darbu un tā kvalitāti atbild sētnieku nodarbinātāji – apsaimniekotāji. Tāpat privātīpašnieki, kam kārtībā jāuztur sava īpašuma piegulošā teritorija. 

”Pašvaldības policijas darbinieki pievērsīs pastiprinātu uzmanību, kā tiek kaisītas ielas,” skaidro I.Mikute: ”Bet šādā kailsalā un lietū, kāds bija šorīt, kaisīšana nedod nekādus īpašos rezultātus.”

Atgādināsim, ka Liepājas pilsētas domes saistošo noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek veikta ielas kaisīšana ar pretslīdes materiāliem. Ja šie noteikumi netiek izpildīti, atbildīgais – apsaimniekotājs vai īpašnieks – sodāms ar naudas sodu. Fiziskai personai piemērojams sods no brīdinājuma līdz 350 eiro, bet juridiskai personai – līdz 1400 eiro.

”Gribētos atgādināt, ka beidzot pie mums arī ir iestājusies ziema un ir vajadzīgi piemēroti apavi un apģērbs,” tā Pašvaldības policijas pārstāve: ”Kā arī velosipēdistiem atgādināt to, ka šādos laika apstākļos nav ieteicams braukt ar velosipēdu.”

Šorīt lietus, sniegs un apledojums daudzviet apgrūtināja braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem arī Kurzemē, informē “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Savukārt pirmais rīt Liepājā, kad ielās izbrauca kaisītāji, bija sestdien 24.novembrī, kad lija lietus, kas piesala, tādējādi ielas un ietves bija slidenas. 

SIA ”Clean R” sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Līcītis portālam pastāstīja, ka uzņēmums ielu kaisīšanu veica gan sestdienas, gan svētdienas rītā. Arī šorīt, kad kaisīšana uzsākta jau agrā rīta stundā, vispirms apstrādājot centrālās ielas.

Portāls jau informēja, ka Komunālās pārvaldes Ziemas dienests, kas organizē ielu braucamās daļas uzturēšanu, no 25.oktobra uzsāka diennakts dežūras, lai nodrošinātu Liepājas ielu tīrīšanu atbilstoši ziemas sezonas apstākļiem.

Pilsētas ielu tīrīšanas kārtību uzrauga uzņēmums SIA ”Clean R”. Šīs ziemas sezona būs trešā, kad uzņēmums strādā Liepājā.

”Clean R” uzvarēja Liepājas pašvaldības iepirkumā par tiesībām veikt pilsētas ielu un laukumu uzturēšanas darbus turpmākajās ziemas sezonās no 2016. gada, piedāvājot viszemāko cenu. 

Tāpat jau ziņots, ka noteikumi neuzliek par pienākumu nekavējoši A un A1 klases ielas notīrīt gluži kā vasarā. Noteikumi mainīgos laika apstākļos pieļauj sniega kārtas biezumu uz brauktuvēm līdz 6 cm, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārtu līdz 3 cm vai pat ledus rises – līdz 3 cm. Tātad – ziemā uz brauktuvēm var veidoties ledus vai sniega kārta.

Lai kontrolētu uzdoto darbu izpildi, ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS sistēmu, kas fiksē tehnikas pārvietošanos pilsētā. Tā ir papildu iespēja vizuālajai kontrolei, ko veic Ziemas dienesta diennakts dežurants.

Šā gada ziemas sezonā – no šā gada 25.oktobra līdz 2019.gada 10.aprīlim – brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai no Liepājas pilsētas budžeta rezervēts finansējums kopumā ir 578 164 eiro apmērā (ar PVN).

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli