Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārvērst Karostu palīdzējuši brīvprātīgie

Pārvērst Karostu palīdzējuši brīvprātīgie
27.06.2007 17:39

0

Atslēgvārdi

Deviņdesmito gadu vidū namu pārvaldes “Karosta” pārvaldniece Gaida Korņilko ne reizi vien bija uzsvērusi, ka šī pilsētas daļa ir vispievilcīgākā – ar plašu zaļo zonu, kāpām, tīru gaisu. Un nebūs vajadzīgs daudz laika, lai sakārtotu novārtā atstāto teritorijas daļu. Aizvadītie gadi apliecina viņas izteikto viedokli. Kaut gan paveikt varēja arī vairāk. Bet sākās viss droši vien ar tagad populāro atpūtas vietu Beberliņos, kas kļuvusi, varētu sacīt, par Karostas vizītkarti. Tieši vasarā jebkurš pilsētas rajons kļūst pievilcīgs. Vēl jo vairāk tādēļ, ka pavasara spodrības mēneša laikā tika daudz kas paveikts.

Līdz ar sētniekiem un pārējo personālu šeit saistībā ar nodarbinātības projektu cītīgi strādāja arī bezdarbnieku grupa. Projekta vadītājs Zigmunds Cīrulis toreiz sacīja, ka Korņilko kundzei, protams, gribētos biežāk viņus redzēt savā rajonā, taču esošais darbaspēks jānorīko arī uz citiem objektiem. Viņi diezgan regulāri pļauj zāli un vāc gružus piekrastes zonā. Iepriekšējos gados šīs brigādes labi pastrādāja, izcērtot krūmu audzes, apzāģējot pārāk sakuplojušo koku zarus.

Braucot pa Karostas ielām, vairs nav pamanāmi ar finieri aiznagloti logi dzīvojamo māju pirmajos stāvos vai tukšas logu ailes. Kaut arī šie dzīvokļi bija ļoti sliktā kārtībā, pat atbaidoši, tie iekļāvušies apritē. Tiesa, ir palikušas savā laikā nepabeigtās jaunceltnes. Vairākas šādas ēkas nojauca, teritoriju izlīdzināja, bet tagad saņemta informācija no Pilsētas domes par to, ka viena no šīm palikušajām mājām tiks pielāgota sociālajiem mājokļiem. Šā rajona veidols mainās arī citādā ziņā. Piemēram, Atmodas bulvārī pēc visu nīsto augsto papeļu celmu izcelšanas uzreiz tika iestādīti jauni kociņi. Un mūsu pilsētā tas ir vienīgais piemērs visu pēdējo gadu laikā, kopš sākusies cīņa ar papelēm. Šajā sakarībā G.Korņilko piebilst, ka ideju izdevās īstenot, pateicoties domes Vides nodaļas līdzdalībai. Bet vēl viņa norādīja, ka nekad agrāk namu pārvaldes pārziņā esošajā teritorijā nav bijis tik daudz puķu kā pašlaik. Lieta tāda, ka no labiekārtošanas darbiem piešķirtajiem līdzekļiem bija palikusi nauda, un par to Grobiņas dārzniecībā nopirka puķes un dekoratīvos augus. Bet pats galvenais, pēc pārvaldnieces domām, ir tas, ka šajos darbos aktīvi piedalījās iedzīvotāji – brīvprātīgie palīgi.

Desmit tūkstoši latu no budžeta līdzekļiem tika piešķirti dzīvojamās zonas māju iekšējo kvartālu teritorijas labiekārtošanai. Tādēļ tur varēja atjaunot un ierīkot solus, smilšu kastes. Mašīnu stāvvietās izlīdzināja bedres, un tagad vairs nav nepieciešamības apbraukšanai izmantot zaļo zonu. Rīkotājdirektore Gaida Korņilko pastāstīja, ka savu artavu pozitīvajās izmaiņās ieguldījuši māju vecākie. To veicina regulārās tikšanās, kurās katrs var uzdot jebkuru provokatorisku jautājumu, lai kopīgi meklētu pieņemamu risinājumu.

Iespējams, ne jau katrs apzinās Atmodas bulvārī ierīkojamā kanalizācijas kolektora nozīmi. Bet tieši tas palīdzēs jūrai būt tīrai. Mūsu lasītāji droši vien atceras avīzē publicēto fotoattēlu ar brīdinājuma zīmi, ka pie Ziemeļu mola peldēties aizliegts. Pavisam drīz jūrā vairs neieplūdīs nekādi smirdošie notekūdeņi. Pēdējā laikā dažās vietās uz ielām parādījies jauns asfalta segums, bet Pulkveža Brieža ielā uz jaunās ietves paredzēta josla riteņbraucējiem. Cerēsim, ka veloceliņu turpmāk vēl pagarinās.

Tosmares rajons ir savdabīgs Karostas turpinājums. Tagad šie abi masīvi ar līdzīgu pagātni apvienojušies zem viena namu pārvaldes jumta. Rīkotājdirektore Gaida Korņilko ļoti labprāt stāsta tieši par to:

– Es turpinu iepazīties ar šo rajonu. Agrāk daudzas problēmas aizēnoja citi, it kā daudz svarīgāki jautājumi. Mani neapmierina bijušā kultūras nama “Baltika” pašreizējais stāvoklis. Tā saimnieks acīmredzot uzskata, ka šai ēkai nav nepieciešama lielāka uzmanība, jo tā neatrodas pilsētas centrā. Esmu runājusi ar cilvēkiem, kuriem tur pieder īpašums, par kura kārtību viņiem ir jārūpējas. Šajā sakarā mēs pat rīkojām reidu kopā ar Pašvaldības policiju. Priecē mūsu savstarpējā sapratne rūpnīcu “Liepājas metalurgs”, kura tagad pārņēmusi daļu bijušās kuģu remonta rūpnīcas. Metalurgi demontēja veco siltumtrasi, kas bija ierīkota virs Ģenerāļa Baloža ielas, sola novākt arī cauruļvada dzelzsbetona balstus, uzņēmuma kādreizējās administratīvās ēkas priekšā tiek pļauts zāliens. Rit pārrunas par autobusu pieturas atjaunošanu iepretī uzņēmuma caurlaidei. Esam nolēmuši sakārtot arī novārtā atstāto Tosmares stadionu. Pie mājas Viršu ielā 3 top jauns bērnu rotaļu laukums, un tas nemaz nelīdzināsies padomju laika paraugiem. Tosmares mikrorajonam izgatavoti piecpadsmit jauni soli. Labiekārtošanas darbos iesaistās arī vietējie māju vecākie.

Kaut gan, lūkojoties no malas, šķiet, ka par autobusu pieturu nojumēm jārūpējas pavisam citiem cilvēkiem. Tuvākajā laikā šeit iecerēts kaut ko paveikt tieši dzīvojamās mājās. Piemēram, bez bankas palīdzības nosiltināt māju gala sienas, lai nebūtu jātērē lieki līdzekļi. Lielā apsaimniekošanas uzņēmumā vienmēr varēs rast iespēju sniegt dotācijas, tas ir, vienkārši aizņemties no kaimiņmājām. Bet, ja māja atdalīsies no namu pārvaldes, tādas iespējas vairs nebūs.

Gaida jau vairākkārt atkārtojusi, ka ļoti daudz kas atkarīgs no pašiem iedzīvotājiem. Acīmredzot viņai negribējās stāstīt, ka šopavasar pie namu pārvaldes “Karosta” iestādītie kadiķa krūmiņi bija izrauti ar visām saknēm un pazuduši. Kā lai to vērtē – kaut kāda neizprotama atriebība vai mežonība? Dievs visu redz. Bet koki tik un tā tur augs.

Kirils Bobrovs,
“Kurzemes Vārds”

Pulkveža Brieža iela.

Atmodas bulvāris. Kanalizācijas izbūve.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz