Sestdiena, 29. augusts Aiga, Armīns, Vismants
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bavārijas premjers aicina Kijivu aizliegt jauniem vīriešiem pamest Ukrainu

Ukrainai būtu jāatceļ jaunie noteikumi, kas ļauj valsti pamest 18 līdz 22 gadus veciem vīriešiem, ceturtdien paziņoja Bavārijas federālās zemes premjerministrs Markuss Zēders.

Bavārijas premjers aicina Kijivu aizliegt jauniem vīriešiem pamest Ukrainu
Ilustratīvs (Foto: Getty Images)
23.10.2025 21:11

LETA

Gan Berlīnei, gan Briselei vajadzētu vērst spiedienu uz Kijivu, lai panāktu, ka tā nepieļauj jaunu vīriešu izbraukšanu no valsts.

“Neviens nebūs ieguvējs, ja arvien vairāk jaunu vīriešu no Ukrainas ieradīsies Vācijā, nevis aizstāvēs savu dzimteni,” laikrakstam “Bild” sacīja Zēders.

Kopš Kijiva augustā atviegloja ceļošanas ierobežojumus, gados jaunu ukraiņu skaits, kas ierodas Vācijā, ir desmitkāršojies.

Kopš 8. septembra katru nedēļu vidēji ierodas vairāk nekā 1000 ukraiņu vīriešu vecumā no 18 līdz 22 gadiem, liecina oficiālie dati.

6. oktobra nedēļā ieceļotāju skaits palielinājās līdz 1796, salīdzinot ar 138 ieceļotājiem 25. augusta nedēļā.

“Mums ir jākontrolē un ievērojami jāsamazina straujais jaunu vīriešu pieplūduma pieaugums no Ukrainas,” laikrakstam sacīja Zēders.

Zēders ir Kristīgi sociālās savienības (CSU) – Vācijas kanclera Frīdriha Merca kristīgo demokrāti (CDU) reģionālās partnerorganizācijas – līderis.

Ukraina pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma 2022. gada februārī aizliedza visiem vīriešiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem izbraukt no valsts, pieļaujot tikai dažus izņēmumus.

Taču augustā Kijiva šos noteikumus atviegloja.

Zēders izteica pieņēmumu, ka, ļaujot jauniem vīriešiem pamest Ukrainu, tiek grauts atbalsts, ko Vācija karā sniedz Ukrainai.

“Mēs ar pilnu pārliecību atbalstām Ukrainu – ar ieročiem, naudu, humāno palīdzību,” sacīja Zēders. “Bet savas valsts aizstāvēšanai ir vajadzīgi arī Ukrainas karavīri.”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz