“BHP Group” atsauc “Anglo American” pārņemšanas piedāvājumu
Pasaulē lielākais kalnrūpniecības uzņēmums – Austrālijas “BHP Group Limited” – pirmdien paziņoja, ka atsaucis pārņemšanas piedāvājumu, ko tas bija izteicis konkurentam “Anglo American”.
LETA
“Bloomberg News” svētdien ziņoja, ka BHP bija izteicis piedāvājumu “Anglo American”, lai censtos izjaukt tā apvienošanos ar Kanādas “Teck Resources”.
Taču “Anglo American” noraidīja BHP izteikto piedāvājumu.
Tādējādi BHP pirmdien pavēstīja, ka vairs neizskata iespējas pārņemt “Anglo American” un apvienot abus uzņēmumus.
BHP ar šo pārņemšanu bija paredzējis radīt pasaulē lielāko vara ieguvēju.
BHP pēdējos gados palielinājusies interese par vara ieguvi, ņemot vērā strauji augošu pieprasījumu pēc šī metāla, kam varētu būt liela nozīme globālajā enerģētikas pārkārtošanā.
Varš tiek plaši izmantots saules paneļu, elektrības tīklu, elektroauto un lādējamu bateriju ražošanā.
Kā vēstīts, “Anglo American” un “Teck Resources” septembrī paziņoja par apvienošanos, lai izveidotu vara un citu svarīgu derīgo izrakteņu ieguves lieluzņēmumu.
Pēc apvienošanās tiks izveidots Kanādā bāzēts uzņēmums “Anglo Teck”.