Otrdiena, 9. augusts Madara, Genoveva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 24. maijs

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 24. maijs
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
24.05.2022 00:01

LETA

Jaunākā informācija:

21:40 Ukraina atsāks sarunas ar Krieviju tikai pēc tam, kad Krievija būs atdevusi Ukrainai visas pēc 24.februāra sagrābtās Ukrainas teritorijas, otrdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Esmu pārliecināts, ka mums ir jāatgūst visa mūsu teritorija, bet par to būs jāsamaksā. Mēs gribam to atgūt līdz tam, kas bija līdz 24.ferbruārim. Tad mēs sēdīsimies pie sarunu galda,” intervijā Japānas raidsabiedrībai NHK sacīja prezidents.

Arī pēc tam, kad būs deokupētas teritorijas, ko Krievija sagrāba pēc pilna mēroga kara uzsākšanas, sarunas ar Krieviju par uguns pārtraukšanu “būs smagas”, piebilda Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka arī Krima un Donbass ir Ukrainas teritorijas, bet šobrīd galvenais uzdevums ir atbrīvot teritorijas, ko Krievija sagrābusi šī kara trīs mēnešos.

Ukrainas Bruņotie spēki spēs atgūt visas Krievijas okupētās teritorijas, viņš norādīja.

Kad pasaule ieraudzīja Ukrainas spējas stāties pretī agresoram, noticēja tās uzvarai un apvienojās, lai sniegtu palīdzību Ukrainas tautai, nākotnes uzvara kļuvusi vēl sajūtamāka, sacīja Zelenskis.

“Pasaule deva Ukrainai trīs dienas attiecībā uz to, ka Krievija okupēs visu valsts teritoriju. Bet redziet – nevis trīs dienas, nevis 30, bet jau trīs mēneši ir pagājuši. Mēs apvienojām pasauli ap Ukrainu. Man nešķiet, ka Krievijas mēģinājums būs sekmīgs, jo pasaule ir apvienojusies ap Ukrainu,” norādīja prezidents.

Iepriekš Zelenskis izklāstīja nosacījumus, lai viņš tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Zelenskis tiksies ar Putinu, vienīgi lai izbeigtu karu.

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks sacīja, ka sarunas ar Krieviju nav beigušās, bet apturētas, jo jebkurš karš beidzas ar sarunām.

19:35 Krievijas karaspēks cenšas Donbasā izvērst masīvu uzbrukumu, otrdien pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

Limanas virzienā pretinieks aktivizējis kaujas darbības. Ar artilērijas un aviācijas atbalstu tiek veikts uzbrukums Limanai.

Severodoneckas virzienā ar artilērijas uguns atbalstu ienaidnieks veic uzbrukumu Severodoneckai.

Savukārt Bahmutas virzienā ienaidnieks uzbrūk Lipovas un Bilohorivkas rajonos.

Krievija veikusi aviācijas triecienus Kramatorskai, Limanai un Slovjanskai, norādīja Ģenerālštābs.

17:55 Mariopolē daudzstāvu ēkas drupu novākšanas darbu gaitā atrastas 200 cilvēku mirstīgās atliekas dažādās sadalīšanās stadijās, ziņapmaiņas platformā “Telegram” pavēstīja pilsētas mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.

“Ņemot vērā, ka vietējie atteicās savākt un iesaiņot bojāgājušo līķus, Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas pārstāvji atstāja darbu vietu. Bojāgājušo ķermeņi palika šajā vietā. Tā kā drupas ir daļēji novāktas, smaka izplatās pa visu kvartālu,” norādīja amatpersona.

Apbedīšanas un ekshumācijas darbus veic Doneckas uzņēmums “Ritual”. Daudzstāvu ēku pagalmos apbedīto cilvēku pārapbedīšanas process ir faktiski apturēts.

“”Oficiālai” bezmaksas pārapbedīšanai ir jāsagaida rinda, pašiem jānogādā līķis “morgā”,” norāda Andrjuščenko.

“Esot jāsaka, ka līķis tika atrasts tikko, vai jāpiekrīt ierakstam video, kurā pieteicējs apliecina, ka cilvēku nogalinājusi tieši Ukrainas armija,” sacīja Andrjuščenko.

“Šādu nosacījumu dēļ improvizētā morgā uz ielas maisos salikti daudz līķu,” norādīja Andrjuščenko, kas savam ierakstam arī pievienojis fotogrāfijas. “Pilsēta pārvērtusies lielā kapsētā.”

16:35 Krievijas-Ukrainas karā aktīvā kara fāze ar kaujām aptuveni tādā līmenī kā šobrīd beigsies šā gada beigās, un šajā laikā Ukrainas armija ne tik vien atbrīvos kopš 24.februāra okupētās teritorijas, bet arī atjaunos Kijivas kontroli pār Donbasa separātisko veidojumu teritorijām un ieies Krimā, prognozē Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirils Budanovs.

Šādu prognozi Budanovs izteica otrdien publicētā intervijā tīmekļa medijam “Ukrainska pravda”. Kā varēja uzzināt no intervijas fragmentiem, kas publicēti iepriekš, Budanovs apgalvojis, ka pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu neveiksmīgi mēģināts sarīkot atentātu.

“Līdz gada beigām mums vismaz ir jāieiet Krimas teritorijā,” intervijā sacīja militārā izlūkdienesta vadītājs. Atbilstoši viņa teiktajam Krievijai pietiek resursu, lai karu turpinātu 12 mēnešus.

Budanovs viens no pirmajiem vēl pērn novembrī paziņoja, ka Rietumu izlūkdienestu brīdinājumi par Krievijas iebrukuma gatavošanu ir ir ticami, kā arī norādīja, ka šāds iebrukums varētu notikt februārī. Šis paredzējums piepildījās.

Nesenā intervijā ASV laikrakstam “Wall Street Journal” Budanovs sacīja, ka balstās ne tikai Rietumu partneru datos, bet ka Ukrainas izlūkdienestam ir plašs informācijas avotu tīkls Krievijā.

12:32 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši aptuveni 29 350 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma 24.februārī Krievijas spēki zaudējuši 1302 tankus, 3194 bruņutransportierus, 606 lielgabalus, 201 daudzstobru reaktīvo mīnmetēju, 93 zenītartilērijas iekārtas, 205 lidmašīnas, 170 helikopterus, 480 bezpilota lidaparātus, 112 spārnotās raķetes, 2213 automobiļus un autocisternas, 13 kuģus un ātrlaivas un 43 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:04 Krievijas karaspēks Mikolajivas apgabalā bija nosūtījis automobiļus ar civiliedzīvotājiem uz mīnu lauku, bet pēc tam apšāvis mīnu eksplozijā izdzīvojušos, pirmdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība “Dienvidi”.

Ukrainas Bruņoto spēku vienības, dodoties pa Mikolajivas apgabalu Hersonas apgabala virzienā, atrada vairākus civilos automobiļus ar sakropļotu un nošautu cilvēku līķiem. 

Tehnikas bojājumi liecināja par to, ka automobiļi bija braukuši pa mīnētu teritoriju un mīnas eksplodējušas, kā arī tie tikuši apšaudīti.

“Kad vietējie iedzīvotāji mēģināja evakuēties, okupanti vispirms viņiem parādīja atļauto ceļu pa mīnētu vietu, bet pēc tam apšāva tos, kas bija izdzīvojuši pēc [mīnu] eksplozijas. Starp bojāgājušajiem ir divi bērni jaunākajā skolas vecumā,” teikts pavēlniecības paziņojumā.

09:04 Militārajā konfliktā Ukrainā patlaban ir vērojama stagnācija, kas draud ar diezgan ilgstošu karadarbības turpināšanos, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, no Ukrainas puses ir vērojams milzīgs gribasspēks un pārliecība, bet mazāks ieroču daudzums, turpretim no Krievijas puses – daudz lielāks ieroču daudzums, bet absolūta nepārliecinātība un arī nevēlēšanās vest intensīvu karadarbību. “Tas noved pie stagnācijas, ko mēs redzam šajā situācijā, kad absolūti grūti notiek Krievijas karaspēka virzība uz priekšu, lai iegūtu kaut kādas teritorijas,” komentēja Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, šāda stagnācija liecina, ka karadarbība varētu turpināties ilgi, un tas noteikti nenāktu par labu Ukrainai, kura vēlas pēc iespējas ātrāk atbrīvot savas teritorijas.

Jautāts, vai redz iespēju ukraiņiem no savas zemes ar militāriem līdzekļiem padzīt okupantus vai arī kaut ko atrisināt varētu diplomātisku sarunu ceļā, NBS komandieris atbildēja, ka jebkurš rakstisks mierizlīgums būs tikai īslaicīgs risinājums, jo ukraiņi noteikti cīnīsies par faktisku savu teritoriju atgūšanu.

Lūgts precizēt, cik ilgi karadarbība Ukrainā vēl varētu turpināties, Kalniņš atbildēja, ka tas galvenokārt būs atkarīgs no ukraiņu gribasspēka un pārliecības – tiklīdz šis gribasspēks un pārliecība tiks sagrauta, var uzskatīt, ka karš beigsies.

Vienlaikus NBS komandieris prognozēja, ka tuvākajos divos, trīs mēnešos, kamēr ukraiņi apgūs jauno tehniku, ir sagaidāmas īpaši asiņainas kaujas tieši tajos reģionos, kuros karadarbība visaktīvāk norit jau patlaban.

Viņš piebilda, ka Latvija nav pārstājusi sniegt militāro palīdzību Ukrainai un turpinās to darīt, līdz valsts tiks pilnībā atbrīvota no okupantiem.

Kā ziņots, otrdien aprit trīs mēneši kopš Krievijas armijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā.

09:04 Krievijas karaspēks Hersonas apgabalā ir saņēmis par ķīlniekiem vairāk nekā 500 mierīgos iedzīvotājus, ziņoja multimediju projekts “Ukraine World”, atsaucoties uz Ukrainas prezidenta pastāvīgo pārstāvi Krimā Tamilu Taševu.

“Civilpersonas, kuras Krievija saņēmusi par ķīlniekiem, tiek pakļautas spīdzināšanām, necilvēcīgai attieksmei un psiholoģiskai vardarbībai,” teikts paziņojumā.

“Ir daudz ziņu par spīdzināšanām ar elektrisko strāvu, kas ir Krievijas Federālā drošības dienesta ierasta prakse.”

Ir arī ziņots, ka Krievijas karaspēks Hersonas apgabalā “mēģina piespiest vietējos iedzīvotājus sadarboties vai piekrist okupācijai”.

“Pēc Ukrainas izlūkdienesta datiem, Krievija varētu mobilizēt ukraiņus no okupētajām Hersonas apgabala teritorijām karam pret Ukrainu, kā tas noticis okupētajos Doneckas un Luhanskas apgabalos. Saskaņā ar Ženēvas konvenciju tas ir uzskatāms par kara noziegumu,” piebilda “Ukraine World”.

09:03 Krievija kopš pilna apjoma iebrukuma sākuma ir izšāvusi uz Ukrainu 2275 raķetes un veikusi vairāk nekā 3000 aviācijas triecienu, pirmdienas vakarā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Krievijas armija kopš 24.februāra veikusi pret Ukrainu pavisam 1474 raķešu triecienus, pielietojot 2275 dažādas raķetes, un absolūts vairākums [šo triecienu] tika veikti pret civiliem objektiem,” sacīja prezidents.

Viņš arī paziņoja, ka Krievija īstenojusi vairāk nekā 3000 aviācijas triecienu ar lidmašīnām un helikopteriem.

“Katru reizi, kad mēs sakām mūsu partneriem, ka mums ir nepieciešami mūsdienīgi pretraķešu ieroči, mūsdienīga kaujas aviācija, mēs neizsakām vienkārši formālu pieprasījumu. Mēs runājam par to, ka šis mūsu pieprasījums ir reālas daudzu cilvēku dzīvības, kas nebūtu gājuši bojā, ja mēs būtu saņēmuši visus ieročus, kurus lūdzam,” uzsvēra Zelenskis.

09:03 Ukrainā tuvākajā laikā tiks tiesāti vēl 48 Krievijas karavīri, kas tiek turēti aizdomās par kara noziegumu izdarīšanu, pirmdien Pasaules ekonomikas forumā Davosā paziņoja Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova.

 Kopš Krievijas iebrukuma sākuma Ukrainā ierosinātas tūkstošiem krimināllietu par kara noziegumiem, kurus izdarījuši Krievijas karavīri.

“Mēs jau esam ierosinājuši apmēram 13 000 lietu, kas saistītas tikai ar kara noziegumiem. 49 personām ir paziņots par viņu turēšanu aizdomās pēc šīs kategorijas,” un viens no šiem Krievijas karavīriem jau ir atzīts par vainīgu, uzsvēra Venediktova. 

Venediktova piebilda, ka amatpersonām ir saraksts ar apmēram 600 cilvēkiem, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību kara noziegumos. Divas lietas pret trim aizdomās turētajiem jau izskata tiesas. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz