Trešdiena, 10. augusts Inuta, Brencis, Audris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 3. augusts

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 3. augusts
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
03.08.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

19:52 Ukrainas vēstniecība Latvijā aicina starptautiskos partnerus nosodīt Krievijas veikto viltus referendumu sagatavošanu pagaidu okupētajās Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijās Ukrainā.

Izplatītajā paziņojumā vēstniecība arī aicina starptautiskos partnerus apņēmīgi reaģēt uz Krievijas okupācijas iestāžu nelikumīgām darbībām pagaidu okupētajās Ukrainas teritorijās, jo īpaši Hersonas un Zaporižjas reģionos, kas saistīti ar Krievijas pasu piespiedu izsniegšanu Ukrainas pilsoņiem.

Krievijas pases un “referendumi” arī ir Krievijas ieroči, norāda vēstniecībā, uzsverot nepieciešamību turpināt smago ieroču piegādi Ukrainai un ieviest jaunas ekonomiskās sankcijas pret teroristu valsti – Krieviju.

Krievija cenšas uzspiest Krievijas pases Ukrainas pilsoņiem, kuri dzīvo abu minēto apgabalu teritorijās, norāda vēstniecībā, skaidrojot, ka tādējādi Krievija kā agresors cenšas legalizēt okupāciju. Masveida pasu izsniegšana ļauj Krievijas propagandai veicināt uzskatu, ka reģionā it kā dzīvo Krievijas pilsoņi, līdz ar to visas Krievijas darbības būtu “likumīgas”.

“Otrkārt, pasu reģistrācija nodrošina krieviem datus, kuri pēc tam tiks izmantoti pseidoreferendumu sagatavošanā,” norāda Ukrainas vēstniecības Latvijā pārstāvji.

Pateicoties ukraiņu masveida pretestībai pagaidu okupētajās teritorijās, krievu okupanti nespēja noturēt tūlītējus pseidoreferendumus, kā tas notika 2014.gadā Krimā, bet Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukuma priekšvakarā dienvidos šie mēģinājumi atkal pastiprinājās.

Kremlis jau pavasarī mēģinājis organizēt tā sauktos referendumus, bet tad tas izgāzās vietējo iedzīvotāju atbalsta trūkuma dēļ. Krievu karaspēks uzskatīja, ka ukraiņi viņus sagaidīs ar ziediem, bet tā vietā saskārās ar vietējo iedzīvotāju pretošanos un partizānu kustības pretestību, kas pastiprinājās Hersonas un Zaporižjas apgabalos, norāda vēstniecībā.

“Ukraiņi pagaidu okupētajās teritorijās vēlas dzīvot Ukrainā. Piemēram, mūsu skolotāji atsakās sadarboties ar iebrucējiem, tāpēc okupācijas iestādes ir spiestas vest skolotājus no Krievijas,” teikts paziņojumā, norādot, ka pat skolotāji no okupētās Krimas nesteidzas doties uz Hersonu.

Sagatavojot viltus referendumus, krievu okupācijas pārvaldes iestādes veic arī represijas pret civiliedzīvotājiem, pielietojot spīdzināšanu un nolaupīšanu. Pēc Melitopoles mēra Ivana Fjodorova domām, tikai šajā pilsētā vien pašlaik nebrīvē atrodas 20 cilvēki.

Kā ziņots, Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas analītiķi iepriekš līdzīgi norādījuši, ka ir lielā mērā ticami, ka visās nesen okupētajās teritorijās Ukrainas dienvidos Krievijas ieceltās varasiestādes pakļautas pieaugošam Maskavas spiedienam gatavoties referendumu sarīkošanai vēlāk šogad par pievienošanos Krievijai.

10:37 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši aptuveni 41 350 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Krievija zaudējusi 1774 tankus, 4022 bruņutransportierus, 939 lielgabalus, 259 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 118 zenītartilērijas iekārtas, 223 lidmašīnas, 191 helikopteru, 740 bezpilota lidaparātus, 180 spārnotās raķetes, 2922 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 83 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

08:53 Krievijas raķešu apšaudē trešdienas rītā Ukrainas dienvidu pilsētā Mikolajivā sagrauts lielveikals, paziņojis pilsētas mērs Oleksandrs Senkevičs.

“Apmēram piecos no rīta Milkolajivā nogranda spēcīgi sprādzieni. (..) Viena no pilsētas rajoniem izcēlies ugunsgrēks, citā – sagrauts lielveikals,” ziņapmaiņas platformā “Telegram” ierakstījis Senkevičs.

Nav ziņu, ka būtu bojāgājušie vai cietušie.

08:53 No Ukrainas kontrolētās Doneckas apgabala teritorijas jau ir evakuējušies divas trešdaļas iedzīvotāju, bet tur vēl palikuši apmēram 250 tūkstoši cilvēku, televīzijā paziņoja apgabala militārās administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

“Protams, [evakuācijas] tempi ir ļoti zemi un vairums cilvēku nevēlas aizbraukt. Bet tāds ir stāvoklis pašlaik. Vēl nav beidzies vasaras periods. Mēs saprotam, ka a ar sala iestāšanos cilvēki rīkosies citādi. Ja runā, ka evakuācija notiek lēni, tad ir palikusi tā cilvēku kategorija, kas līdz pēdējam brīdim negrib aizbraukt,” sacīja Kirilenko.

Ukrainas valdība 29.jūlijā izveidoja Koordinācijas štābu, kas organizē evakuāciju no Doneckas apgabala. Štābā ietilpst ministriju, tiesībsargājošo iestāžu un militāro administrāciju pārstāvji un to vada Ukrainas vicepremjere Irina Vereščuka.

Vereščuka otrdien paziņoja, ka Ukrainā sākusies obligāta iedzīvotāju evakuācija no Doneckas apgabala un pirmais vagons ar evakuētajiem otrdienas rītā ieradies Kropivnickas pilsētā. 

Doneckas apgabala Kijivas kontrolēto rajonu iedzīvotājus plānots evakuēt pirms apkures sezonas sākuma.

08:50 Krievijas armija otrdienas vakarā apšaudīja ar raķetēm Ukrainas rajonu pie Polijas robežas, izraisot divas eksplozijas, paziņoja Ļvivas apgabala administrācija.

Viena Krievijas raķete trāpīja Ukrainas armijas objektam Červonohradas rajonā, bet vēl nav informācijas par nodarītajiem postījumiem, lietotnē “Telegram” rakstīja Ļvivas apgabala administrācijas vadītājs Maksims Kozickis.

Ukrainas Gaisa spēku virspavēlniecība paziņoja, ka Krievijas armija otrdienas vakarā izšāvusi uz Ukrainu astoņas raķetes no bumbvedējiem virs Kaspijas jūras.

Septiņas no šīm raķetēm tika pārtvertas, bet viena raķete trāpīja pretgaisa aizsardzības pozīcijai Ļvivas apgabalā.

Eksplozijas otrdienas vakarā bija dzirdamas arī no Ukrainas dienvidu pilsētas Mikolajivas puses.

Krievijas armijas spārnotās raķetes marta vidū trāpīja Javorivas mācību bāzē pie Ļvivas, nogalinot vismaz 35 karavīrus. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz