Kolumbijā sagūstīts aizdomās turētais Peru raktuves slaktiņā
Kolumbijā ceturtdien tika sagūstīts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par 13 zeltraču un raktuves apsargu nolaupīšanu un noslepkavošanu Peru ziemeļos, paziņoja Peru varas iestādes.
LETA
Migels Antonio Rodrigess Diass ar iesauku Kučiljo (nazis) tika sagūstīts Medeljinas pilsētā kopīgā operācijā, kurā piedalījās Peru un Kolumbijas policija un Interpols, paziņoja Peru Iekšlietu ministrija.
Rodrigesa aizturēšana notika pēc Interpola ceturdien izsniegta “sarkanā paziņojuma”, un viņu ir paredzēts izdot Peru “tuvāko stundu laikā”, teikts ministrijas paziņojumā.
Rodrigess tika meklēts Peru par dalību noziedzīgā organizācijā, nolaupīšanu vainu pastiprinošos apstākļos un slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos.
“Peru varas iestādes veic izmeklēšanu pret Migelu Rodrigesu par to, ka viņš licis bruņotu personu grupai vardarbīgi iekļūt raktuvē Patasas provincē ar mērķi nozagt zeltraču iegūto zeltu,” paziņoja Iekšlietu ministrija.
“Pēc konfrontācijas ar raktuves apsargiem grupa, kas iekļuva [raktuvē] pēc Kučiljo rīkojuma, noslepkavoja 13 cilvēkus un tad aizbēga no notikuma vietas,” piebilda ministrija.
13 zeltrači un apsargi 26.aprīlī tika nolaupīti zeltraktuvē, kas atrodas Patasas provincē Andu kalnos. Pēc dažām dienām viņu līķi, kas bija sasieti, tika atrasti raktuves šahtā.
Kalnrūpniecības kompānija “Poderosa” paziņoja, ka upuri strādāja kādam darbuzņēmējam. Viņus nolaupīja kalnrači, kuri ir saistīti ar noziedzīgiem grupējumiem, kas mēģināja pārņemt kontroli pār šo zeltraktuvi.
Iekšlietu ministrija pavēstīja, ka puse no līdz šim aizturētajiem par “algotu slepkavību” ir pusaudži vecumā no 15 līdz 17 gadiem.