Svētdiena, 14. jūnijs Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Krievija otro nakti pēc kārtas uzbrukusi Odesai

Krievija otro nakti pēc kārtas ir uzbrukusi Odesas apgabalam Ukrainas dienvidos, trešdienas rītā paziņoja Odesas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Kipers.

Krievija otro nakti pēc kārtas uzbrukusi Odesai
Foto: EPA/Scanpix
19.07.2023 08:04

LETA

Kā ziņo Ukrainas armijas operatīvā pavēlniecība “Dienvidi”, Odesas apgabals naktī apšaudīts ar dažāda tipa raķetēm un uzbrukuma lidrobotiem.

No Sevastopoles līča krievi izšāvuši 12 spārnotās raķetes “Kalibr”, taču tās visas notriekuši ukraiņu zenītartilēristi.

No okupētās Krimas pussalas Odesas apgabals apšaudīts ar pretkuģu raķetēm “Oniks”, bet no Kaspijas jūras reģiona stratēģiskie bumbvedēji palaiduši spārnotās raķetes H-59 un H-22.

Kāda no notriektajām raķetēm H-59 nokritusi vienā no Odesas dzīvojamajiem kvartāliem, izraujot lielu krāteri un nodarot postījumus apkārtējām ēkām. Notikuma vietā trīs civilisti guvuši ievainojumus.

Krievu raķetes trāpījušas arī ostas graudu un eļļas termināļos, bojājot rezervuārus un iekraušanas iekārtas. Ziņas par cietušajiem no ostas pagaidām nav saņemtas.

Odesas apgabalā apšaudē cietis kāds rūpniecības objekts, kur ievainots viens no darbiniekiem.

Šāviņi trāpījuši arī tabakas un pirotehnikas noliktavām, izraisot ugunsgrēku, kura platība pārsniegusi 3000 kvadrātmetrus.

Atvairot raķešu un lidrobotu uzbrukumu, sprādzienu viļņi Odesā nodarījuši postījumus vairākām daudzdzīvokļu dzīvojamajām ēkām.

Medicīniskā palīdzības sniegta vismaz sešiem pilsētniekiem, tajā skaitā kādam deviņus gadus vecam zēnam, kas cietuši no plīstošajiem logu stikliem vai citiem priekšmetiem.

Virs Odesas apgabala notriekti astoņi Irānā ražotie lidroboti “Shahed-136”, bet vēl divi – virs Mikolajivas apgabala.

Kobļeves pludmalē notriekto raķešu atlūzas nodarījušas postījumus kūrortu objektiem un cietušas divas civilpersonas.

Savukārt Hersonā lidroboti trāpījuši tautas namam un kādai kopmītnei. Cietis viens civiliedzīvotājs.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz