Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Demokrātijas, plurālisma, populisma barjeras

Ir valstis un politiķi, kas uzskata, ka seni notikumi zuduši nebūtībā reizē ar laika mašīnu. Citādi kā par vēstures mācības jēgas neizpratni to nevar nosaukt. Vēsture ir jāzina tādēļ, lai saprastu nākotni. Ja to neņem vērā, rītdiena ir apdraudēta.

Nedēļas politikas apskats: Demokrātijas, plurālisma, populisma barjeras
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (otrais no labās) pagājušajā nedēļā viesojās Pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur piedalījās arī Ukraiņu brokastu diskusijā. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (otrais no labās) pagājušajā nedēļā viesojās Pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur piedalījās arī Ukraiņu brokastu diskusijā. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)
23.01.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Cilvēka dzīves gājumā to sauc par pieredzi, tā ir mūsu cilvēciskā vēlme it visā neatkārtot vecās kļūdas, no kurām citādi atkal būs jācieš.

Tieši tāpat būtu jārīkojas valstu politiķiem vēstures hronoloģiski vēl garākā kontekstā. Nedrīkst neņemt vērā senas mācības par procesu attīstības gaitu un likumsakarībām sabiedrībā. Atdzimst diktatūras un to imperiālistiskās tieksmes.

Šo valstu valdnieku asiņainā apetīte nemitīgi pieaug līdz brīdim, kamēr tās netiek sakautas.

Tā tas bijis vēsturē gadsimtiem, kad pletās karaļvalstis un impērijas. Ar to mums jātiek galā arī tagad. Un precīzi jānomērķē, ka šobrīd lielākais ļaunums ir Krievija un tās nu jau par mūžīgo saucamais prezidents Vladimirs Putins.

Nemaz nevajag uzreiz tikt galā arī ar valstīm, kas ir Krievijas sabiedrotās, jo tās pašas pierausies, redzot, ka vardarbīgas gribas uzspiešana citām zemēm un tautām beidzas ar sakāvi. Ka demokrātijai tomēr ir spēks.

Tiesa, demokrātija pasaulē vēsturiski šobrīd ir pamatīgā krīzē, un, ja rietumvalstis neapzinās, ka šis ir pārbaudījumu un eksāmenu laiks, pasaules vēsture var aiziet pa citu ceļu.

Demokrātija pieļauj radikāļu un populistu klātesamību, bet valstu lielas sabiedrības daļas pieslienas šīm vārsmām, kas vērstas uz nošķiršanos un neiecietību, uz utopiskām idejām un totālu blefu, kam nevar būt piepildījuma.

Man ir pārliecība: ja ar demokrātiju sāk spēlēties – un populisms ir demokrātiju kropļojošs elements –, tā zaudē diktatūrai.

Plurālisms ir iespēja brīvi paust un īstenot uzskatus, aizstāvēt savas intereses visās jomās, bet plurālisms nenozīmē bezatbildīgi publiski pļurināt visu, kas ienāk galvā.

Pēdējās pērles pagājušajā nedēļā izspļāvis Slovākijas premjerministrs Roberts Fico, kurš sacīja, ka Ukraina nav suverēna valsts, jo tā atrodas pilnīgā ASV kontrolē… Ka Ukrainai jāatsakās no daļas savas teritorijas, ka Ukrainu nevajag uzņemt NATO… Pauž visus tos pašus Krievijas naratīvus, ko izplata Putina režīms un viņa līdzskrējēji.

Starp citu, Fico rītdien it kā tiksies ar Ukrainas premjeru Denisu Šmihaļu, tad arī apsolījis visu to Ukrainas kolēģim pateikt acīs.

Baltijas valstis visu laiku bijušas tās, kas Rietumu partneriem, kas tik ļoti ieslīguši labklājībā un pašapmierinātībā, atgādinājušas par diktatora Putina patieso plēsēja dabu, taču tikai tagad tās sāk saprast īstos draudus.

Kad teju divus gadus Krievijas armija slepkavo Ukrainā!

Gan no NATO, gan no atsevišķām valstīm nāk paziņojumi, ka ir jāgatavojas karam pret Krieviju. Taču te atkal vērojama tāda minstināšanās, sniedzot palīdzību Ukrainai.

Ir runas, ka Ukrainai nevar dot tik daudz bruņojuma, jo pašiem esot jāgatavojas karam… Konkrēti, Vācija.

Tās aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss sabiedrību sapurina ar vārdiem, ka karš var izplesties un tādēļ jāstiprina savas aizsardzības spējas, bet tajā pašā laikā noraidīja aicinājumus palielināt militāro palīdzību Ukrainai, norādot, ka Bundesvērs nevar atstāt Vāciju neaizsargātu.

Gan Vācijas, gan citu NATO valstu vislabākā aizsardzība būtu apturēt un sakaut Putina armiju Ukrainā. Un acīmredzama recepte turpmākajai rīcībai ir stiprināt katras valsts un NATO militārās spējas, kā arī vienlaikus vēl vairāk palīdzēt Ukrainai ar bruņojumi.

Tas, bez šaubām, ir grūts uzdevums. Bet ar to acīmredzot Rietumi netiek galā.

Viens no traucējošajiem apstākļiem ir politiskās gribas trūkums jeb demokrātijas vājums šādā krīzes situācijā.

Vienā ausī (no vienas sabiedrības daļas) tev skan atbalsta vārdi Ukrainai, otrā – runas, ka naudu un tankus vajag pašiem, kāpēc jādod?

Trešais – pa smadzenēm sit, ka tava politiskā nostāja iespaidos vēlētāju noskaņojumu nākamajās vēlēšanās un tavu politisko karjeru.

Protams, klātesošs ir finansiālais aspekts, jo arī ar naudu kapitālisti vairs negrib tik ļoti dalīties.

Šajā ziņā lielas cerības jāliek uz Rietumu juristu izstrādāto shēmu, ar kuru legālā Rietumu vērtībām atbilstošā veidā atsavināt Krievijas iesaldētos līdzekļus un tos novirzīt Ukrainas atbalstam.

Arī ASV palīdzības apturēšana Kijivai ir spilgts demokrātijas vājo punktu piemērs, proti, kad politiskiem pretiniekiem ir līdzīgs spēku samērs, var ieslēgt klaju šantāžu (to, protams, var saukt arī par politiku): izpildīsiet mūsu prasības, mēs piekritīsim jūsējām. Un republikāņiem nav pat svarīgi, cik nozīmīgs pasaulei ir šis viens lēmums un cik, iespējams, lokāls – otrs.

Tiesa, skatpunkti ir atšķirīgi: man un ukraiņiem – no okeāna šīs puses, amerikāņiem – no tās.

ASV prezidents, demokrāts Džo Baidens gan aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka ir optimistiski noskaņots jautājumā par turpmāko ASV palīdzību Ukrainai.

Laikraksts “Wall Street Journal” vēsta, ka Baidens un Kongresa demokrāti ir gatavi piekāpties jautājumā par imigrācijas ierobežošanu uz dienvidu robežas.

Tādējādi republikāņi atbalstītu miljardiem dolāru vērto militāro palīdzību Ukrainai un Izraēlai.

Mūsu valsts oficiālā attieksme pret Krievijas iebrukumu Ukrainā ir nelokāma – absolūti Ukrainas pusē. Taču, kaut arī ārpolitika mūsu valstī ir vienota, pagājušajā nedēļā viena Saeimas deputātu grupa biznesa buldozera Aināra Šlesera vadībā baudīja pēdu masāžu Ķīnā, cita Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas delegācijā Ukrainā iepazinās ar Putina armijas pastrādātajām zvērībām un novērtēja daudzcietušās valsts atjaunošanu.

Jā, neviens uz Ķīnu, kas ir tuva Krievijas sabiedrotā, braukt nav aizliedzis un varbūt arī nevajag, taču šī brauciena izvērtējums jau ir cits stāsts.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Latvijā atceras 1991. gada janvāra barikāžu laiku.

Saeima pieņem lēmumu apvienot sabiedriskos medijus.

Ostās pērn pārkrauts par 20% mazāk kravu nekā 2022. gadā.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa ierodas iepriekš neizziņotā vizītē Ukrainā.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Davosā notiek ikgadējais Pasaules ekonomikas forums.

Liesmo dabasgāzes terminālis un naftas bāzes Krievijā.

Baltijas valstis vienojas uz robežas veidot aizsardzības līniju.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda paziņo, ka procentlikmes varētu sākt samazināt šovasar.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz