Sestdiena, 25. maijs Junora, Anšlavs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Uzskatu pretpolu dažādie tīkli

Kā izskaidrot divus mūsdienu lielākos konfliktus pasaulē? Viens no vienkāršākajiem skaidrojumiem tiem, kas jautā: par ko viņi tur plēšas? – ir tāds, ka Ukraina vēlas pievienoties Rietumiem un Izraēla vēlas pievienoties arābu austrumiem, kamēr Krievija ar Irānas palīdzību cenšas apturēt pirmo, bet Irāna un “Hamās” cenšas nepieļaut otro.

Nedēļas politikas apskats: Uzskatu pretpolu dažādie tīkli
Grupējuma "Hamās" Gazas joslā turēto ķīlnieku radinieki Izraēlā turpina paust neapmierinātību ar Benjamina Netanjahu valdības politiku. (Foto: Marco Longari/AFP)
Grupējuma "Hamās" Gazas joslā turēto ķīlnieku radinieki Izraēlā turpina paust neapmierinātību ar Benjamina Netanjahu valdības politiku. (Foto: Marco Longari/AFP)
30.01.2024 00:10

liepajniekiem.lv

Lai gan abas frontes var izskatīties ļoti atšķirīgi, patiesībā tām ir daudz kopīga. Šie kari atspoguļo titānisku ģeopolitisko cīņu starp diviem pretējiem domāšanas veidiem.

Kā raksta “The New York Times” komentētājs Tomass Frīdmans, vienā pusē ir Pretošanās tīkls, kas cīnās par slēgtu, autokrātisku sistēmu saglabāšanu, kur pagātne apglabā nākotni.

Otrā pusē ir Iekļaušanas tīkls, kas mēģina izveidot atvērtākas, savienotākas sistēmas, kurās nākotne apglabā pagātni. Likmes ir augstas.

Ukraina cenšas izrauties no smacējošās Krievijas ietekmes sfēras, lai kļūtu par daļu no Eiropas Savienības. Vladimirs Putins mēģina to bloķēt, jo viņš zina – ja slāviskā Ukraina pievienosies Eiropas tīmeklim, viņa zaglīgā slāvu autokrātija būs izolētāka nekā jebkad agrāk.

Tomēr Putina sakaušana nebūs viegls uzdevums –

šeit liela nozīme viņa sabiedroto Irānas un Ziemeļkorejas ieroču piegādei, kā arī pasīvajam atbalstam no Ķīnas, Baltkrievijas un daudzām Dienvidu valstīm, kuras interesē Krievijas lētā nafta.

Izraēla mēģināja izveidot normalizētas attiecības ar Saūda Arābiju, kas ir sava veida vārti uz daudzām Tuvo Austrumu arābu valstīm un musulmaņu valstīm Dienvidāzijā, ar kurām Izraēlai joprojām nav attiecību.

Un kroņprinča Mohammeda bin Salmana vadītā Saūda Arābija pati tiecas kļūt par ekonomisko attiecību centru, kas savienotu Āziju, Āfriku, Eiropu, arābu pasauli un Izraēlu vienotā tīklā.

Viņa vīzija ir sava veida Tuvo Austrumu Eiropas Savienība, kurā Saūda Arābija darbotos kā viens no stūrakmeņiem – līdzīgi kā Vācija un ES.

Dažādu kopīgu un arī dažu atšķirīgu iemeslu dēļ Irāna un “Hamās” to nevēlējās pieļaut. Jo zināja, ka tad, ja Izraēla nostiprinās attiecības ar moderno ceļu iet sākušo Saūda Arābiju, tas (līdz ar Izraēlas attiecībām ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Maroku un Bahreinu) svaru kausus nosvērs sekulārā, plurālā, uz tirgus attīstību vērstā tīkla pusi.

Agrāk vai vēlāk noslēgtā islāma fundamentālismā balstītais Irānas režīms (un līdz ar to arī “Hamās”) nonāktu izolācijā.

Vēl viens arguments šajā ģeopolitiskā šaha spēlē – Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu pārrēķināšanās, cerot attiecību normalizēšanu ar Saūda Arābiju panākt bez jebkādas piekāpšanās palestīniešiem viņu centienos iegūt valstiskumu.

Netanjahu uzskatīja, ka tas būtu viņa karjeras augstākais sasniegums – noslēgt diplomātiskās attiecības ar islāma svētumu dzimteni Saūda Arābiju, neko nedodot palestīniešiem.

“Hamās” to nekādi nevēlējās pieļaut, un Izraēlai par šo pārrēķināšanos nācās dārgi samaksāt.

Tagad Saūda Arābija joprojām ir gatava attiecību normalizācijai ar Izraēlu, bet tikai tad, ja Izraēla apņemsies panākt divu valstu risinājumu.

Abi pieminētie Tuvo Austrumu uzskatu poli – Pretošanās tīkls un Iekļaušanas tīkls – radās pirms 45 gadiem. Pretošanās tīkls piedzima līdz ar Irānas Islāma Republiku, kas savu ideoloģiju cenšas eksportēt, kur vien tas iespējams, vienlaikus cenšoties mazināt ASV ietekmi reģionā.

Un, protams, iznīcināt Izraēlu. Būtībā, principa pēc.

Tuvo Austrumu Iekļaušanas tīkls tika izveidots 1979. gadā, kad ASV palīdzēja noslēgt Ēģiptes un Izraēlas miera līgumu, pirmo reizi nodrošinot arābu un Izraēlas sadarbību.

Pretošanās tīklu organizē Irāna, islāmisti un džihādisti, cenšoties apvienot kaujiniekus, fundamentālistus, reliģiskās sektas un to līderus, lai radītu pret Izraēlu, ASV un Rietumiem vērstu asi.

Krasā pretstatā ir Iekļaušanas tīkls, kas ir vērsts uz globālo un reģionālo tirgu sadarbību – tas pārkāpj tradicionālās robežas, radot savstarpējas ekonomiskās un tehnoloģiskās atkarības saiknes, kam ir potenciāls no jauna definēt reģiona stabilitātes pamatus.

Līdzīgi kā daļa Ukrainas sabiedroto nebeidz cerēt, ka Putina Krievija sabruks no iekšienes, arī Irānas sakarā var runāt par zināmām cerībām uz Irānas jauniešiem un viņu vēlmi būt par daļu no Iekļaušanas tīkla.

Jo gana daudzi jaunie irāņi jau atklāti nostājas pret islāmistu režīmu, it īpaši pēc tam, kad pirms pusotra gada Irānas tikumības policija Teherānā arestēja 22 gadus veco Mahsu Amini par to, ka viņa, iespējams, nepareizi valkāja savu hidžabu. Apcietinājumā viņa nomira.

Režīms, kur sievietes mirst apcietinājumā pēc arestēšanas par nepareizu apģērbu, nevar būt drošs vai populārs režīms.

Turklāt daudzi izglītoti irāņi zina, ka viņu režīms tikai izmanto atbalstu palestīniešu lietai kā aizsegu Irānas imperiālismam visā reģionā, kur Teherāna netieši kontrolē Sīriju, Libānu, Irāku un Jemenu.

Ar to gan vēl ir stipri par maz, lai cerētu uz nopietnām pārmaiņām Irānā.

Viens secinājums no visa iepriekš minētā – konkurence starp Pretošanās tīklu un Iekļaušanas tīklu parāda to, ka Tuvo Austrumu reģions nekad nav bijis naidīgāks vai, gluži pretēji, labvēlīgāks pret ebreju valsti.

Žēl, ka šobrīd Izraēlu vada Netanjahu, kurš šo izdevību izliekas nemanām.

Ja tomēr Izraēla kādu dienu piekristu ilgtermiņa attiecību pārveidošanas procesam ar leģitīmu Palestīnas pašpārvaldi, ar mērķi izveidot divas valstis divām tautām, tas varētu izšķirīgi izjaukt līdzsvaru starp Pretošanās tīklu un Iekļaušanas tīklu.

Pretošanās tīklam nebūtu nekā, kas attaisnotu izšķērdīgos un postošos karus, kurus tas arvien no jauna rīko un izcīna. Nebūtu pamata arvien jauniem bruņošanās maratoniem, kuri tiek rīkoti, it kā lai sakautu Izraēlu un ASV, bet patiesībā, lai noturētu rāmjos savu tautu un režīmam saglabātu varu.

Un tas pats ar Krieviju. Kā nesen Davosas ekonomikas forumā izteicās Kanādas premjerministra vietniece Kristija Frīlenda, Putins vēlas pārveidot pasaules kārtību, kas attīstījās kopš Otrā pasaules kara un

“sacensība starp valstīm bija par to, kurš var būt bagātāks un kurš var palīdzēt savai tautai uzplaukt”.

Putins šādu pasauli ienīst, jo viņa sistēma vienmēr būs zaudētāja miermīlīgā, globālā, bagātību vairojošā pasaulē. Daudz labāk viņam būtu atgriezties pārsimt gadu senā pagātnē. Un tā ir problēma mums visiem.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Izvēršas diskusija par kājnieku mīnu izmantošanu.

Saeimā notiek ikgadējās ārpolitikas debates.

Izlozē iesaucamos valsts aizsardzības dienestam.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens cenšas risināt nedienas ar vilcieniem.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Turcijas parlaments apstiprina Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Aptur finansējumu ANO palestīniešu bēgļu aģentūrai.

Sākas lielākie NATO manevri kopš Aukstā kara laikiem.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Donalds Tramps turpina uzvaras gājienu republikāņu nometnē.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz