Pirmdiena, 15. jūnijs Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Orbāns: Policija neliks šķēršļus Budapeštas praidam

Ungārijas policija neliks šķēršļus sestdien gaidāmajam Budapeštas praida gājienam, neraugoties uz to, ka policija gājienu aizliegusi, piektdien intervijā radio sacīja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Orbāns: Policija neliks šķēršļus Budapeštas praidam
Foto: IMAGO/Le Pictorium, IMAGO/Nicolas Landemard / Le Pictorium
27.06.2025 13:11

LETA

Organizatori apstrīd aizlieguma tiesiskumu un sola, ka plānotais praida gājiens notiks.

“Protams, policija varētu pārtraukt šādus pasākumus, jo tai ir tiesības to darīt, taču Ungārija ir civilizēta valsts, pilsoniska sabiedrība. Mēs nekaitējam viens otram,” iknedēļas intervijā valsts radio sacīja Orbāns.

“Būs juridiskas sekas, bet tas nevar sasniegt fiziskas vardarbības līmeni.”

Dalībniekiem draud naudassods līdz 500 eiro, un policija ir pilnvarota izmantot sejas atpazīšanas tehnoloģiju, lai viņus identificētu.

Organizatoriem var tikt piespriests brīvības atņemšanas sods uz vienu gadu.

Orbāns noraidīja pasākuma līdzorganizatora – opozīcijas vadītās pilsētas domes – juridisko argumentu, ka gājienam nav nepieciešams policijas apstiprinājums, jo tas ir pašvaldības pasākums.

Premjers arī noraidīja Eiropas Komisijas (EK) prezidentes Urzulas fon der Leienas aicinājumus atcelt aizliegumu.

“Viņa uzskata Ungāriju par pakļautu valsti un domā, ka var diktēt ungāriem no Briseles, kā viņiem jādzīvo, kas viņiem patīk, kas nepatīk, kādai jābūt viņu tiesību sistēmai, kas jāaizliedz un kas ne. Tieši tāpat kā [bijušais PSRS līderis Leonīds] Brežņevs,” klāstīja premjers.

Organizatori cer, ka sestdienas praida gājienā piedalīsies rekorddaudz cilvēku, lai paustu stingru nosodījumu Orbāna pret LGBTQ kopienu vērstajai politikai.

Organizatori norāda, ka piektdien Budapeštu apmeklēs Eiropas Savienības (ES) vienlīdzības lietu komisāre Adža Labiba, kas varētu piedalīties gājienā.

Arī ministri un mēri no vairākām ES valstīm varētu piedalīties Budapeštas praidā.

Policija aizliedza pasākumu, aizbildinoties ar rūpēm par “bērnu aizsardzību”.

Budapeštas praida aizliegums cita starpā tiek pamatots ar konstitūcijas grozījumu, kas bērnu aizsardzības apsvērumu vārdā aizliedz pulcēšanās, kurās tiek demonstrēts neheteroseksuāls dzīvesveids.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz