Piektdiena, 19. jūnijs Nils, Viktors
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vienojas par ceļa karti Sīrijas sankciju mazināšanai

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien vienojās sākt mazināt Sīrijai noteiktās sankcijas, Rietumiem cenšoties veidot saites ar jauno valsts vadību.

Vienojas par ceļa karti Sīrijas sankciju mazināšanai
Foto: ndtv.com
27.01.2025 19:57

LETA

“Tas varētu dot stimulu Sīrijas ekonomikai un palīdzēt valstij nostāties uz kājām,” pēc sanāksmes Briselē sacīja ES augstā ārlietu pārstāve Kaja Kallasa.

“Lai gan mūsu mērķis ir rīkoties ātri, mēs esam gatavi arī mainīt kursu, ja situācija pasliktināsies, un paralēli mēs aktivizēsim humānās palīdzības un atjaunošanas centienus,” norādīja ES augstākā diplomāte.

Laikā, kad Sīrijā valdīja prezidents Bašars al Asads un valsti bija pārņēmis pilsoņkarš, ES Sīrijas valdībai un ekonomikai bija noteikusi plašas sankcijas.

ES ministri vienojušies par ceļa karti sankciju atcelšanai, sākot ar tādām svarīgām nozarēm kā enerģētika, kur palīdzība nepieciešama vissteidzamāk, sacīja Kallasa.

Francijas ārlietu ministrs Žans Noels Barro norādīja, ka ES varētu sākt ar sankciju atcelšanu enerģētikas, transporta un banku nozarei.

Dažas ES valstis ir nobažījušās, ka tuvināšanos ar jauno Sīrijas valdību, kuras vadībā ir islāmisti, var notikt pārāk strauji.

ES tikai apturēs sankcijas un neatcels tās galīgi, lai saglabātu ietekmi uz Sīrijas vadību.

Sīrijas jaunais “de facto” līderis Ahmeds aš Šaraa un viņa vadītais islāmistu grupējums “Hayat Tahrir al-Sham” (HTS) joprojām ir pakļauti ES sankcijām.

Diplomāti sacīja, ka patlaban nav diskusiju par šo sankciju, kā arī Asada režīmam noteikto citu sankciju atcelšanu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz