Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Pateicas par draudzību un cieņu

Pateicas par draudzību un cieņu
10.04.2017 07:05

"Kurzemes Vārds"

Ikgadējais piemiņas brīdis, godinot desmit Amerikas Savienoto Valstu lidotājus, kuri pirms 67 gadiem 8. aprīlī notriekti jūrā netālu no Liepājas, ir apliecinājums “Liepājas un ASV iedzīvotāju draudzībai” – piektdien savā uzrunā sacīja ASV vēstnieces Latvijā vietniece Šārona Hadsone-Dīna.

“Esam sapulcējušies, lai pieminētu viņus, kā arī daudzus citus upurus, kuri atdevuši savu dzīvību cīņā pret padomju varas okupāciju (..) Šodien Latvija ir droša un neatkarīga valsts, kas stāv uz brīvības principiem kā spēcīgs ASV sadarbības partneris. Latvija labprātīgi piedalās iniciatīvās, kas aizsargā brīvību un drošību Eiropā un pasaulē. Tas ir uzskatāms pierādījums tam, ka šo drosmīgo amerikāņu upuris nav bijis veltīgs. (..) Mūsu saistības pret Latvijas neatkarību un drošību šodien ir stiprākas nekā jebkad iepriekš. Esam lepni, ka varam būt jūsu partneri, draugi un sabiedrotie. Pateicos par jūsu draudzību un cieņu, ko izrādāt, pieminot mūsu karavīrus,” teica Š. Hadsone-Dīna.

Īsajā sarīkojumā, kas notika pie zvejnieku un jūrnieku pieminekļa, kur ir arī plāksne ASV pilotiem, piedalījās gan Liepājas domes, gan Jūras spēku un Zemessardzes pārstāvji, arī Latvijas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs, kurš atgādināja, ka ASV nekad nebija samierinājušās ar Latvijas iekļaušanu Padomju Savienībā, un arī uzreiz pēc nelaimes ar amerikāņu lidotājiem ASV atkārtoti paziņoja, ka neatzīst Baltijas valstu okupāciju. Bet Nacionālo bruņoto spēku kapelāns Dāvids Šterns aizlūdza par bojāgājušajiem kareivjiem, nosaucot viņus vārdā, viņš Dieva svētību lūdza arī par Latvijas valsts pirmajām amatpersonām Raimondu Vējoni, Māri Kučinski, Ināru Mūrnieci, “visiem ierēdņiem, kareivjiem un tautu”.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli