Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Pēc apgāšanās auto simulatorā un reibumu imitējošo briļļu testa atzīst: braukt dūšā ir neprāts

Pēc apgāšanās auto simulatorā un reibumu imitējošo briļļu testa atzīst: braukt dūšā ir neprāts
22.06.2016 17:58

liepajniekiem.lv

Šodien, 22. Jūnijā, kas ir Līgo dienas priekšvakars, visu pēcpusdienu pie tirdzniecības centra “XL Sala” gan autobraucējiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem, tostarp gājējiem, bija iespēja piedzīvot sajūtas, kādas var izjust satiksmes negadījumā laikā, mašīnai apgāžoties vai metot kūleņus, kā arī izjūtas, kādas rodas atrodoties pie transporta līdzekļa stūres kunga prātā, pārliecinājās portāls.

Pieredzējušu instruktoru vadībā maksas varēja izmēģināt auto apgāšanās simulatoru, kā arī alkohola reibumu imitējošas brilles.

Kā skaidro šī pasākuma organizatori – pasākumu aģentūra “Lemon Pepper Events”, šīs akcijas mērķis ir uzskatāmi un izjūtami demonstrēt, kādas sekas var būt neapdomīgai rīcībai vai sēžoties pie stūres reibumā.

Kā portālam pastāstīja CSDD apkalpojošā personāla pārstāvis Jānis Jirgensons, CSDD pārstāvji kājām gaisā griež statīvā iestiprinātu automašīnu un stāsta ikvienam, ”kā jāpiesprādzējas, kā var nepareizi piesprādzēties un kas notiek tad, kad mašīna apkrīt otrādāk, kā pareizi izkļūt no tās un ko nedarīt”.

Taujāts, ko šis eksperiments, instruktora uzraudzībā droši apgāzties ar mašīnu otrādi, dod cilvēkam, CSDD pārstāvis skaidro:

”Principā šis ir iesākuma līmenis, tāds kā starta posms, lai cilvēks saprastu, kas notiek tad, ja mašīna ir apgāzusies. Nekad nevar zināt, kā būs dzīvē. Protams, jācer, ka tas nebūs vajadzīgs, bet ja nu tomēr, tad mēs, es ceru, kaut kādā veidā palīdzam saprast, kā pareizi izkļūt no apgāzušās mašīnas, kā sevi netraumēt.”

Runājot par otru eksperimentu – iespēju uzlikt alkohola reibumu imitējošas brilles, viņš klāsta: ”Šoreiz testā tiek izmantotas 2 promiļu brilles. Ir arī citi varianti, bet šoreiz ir tieši tādas. Rādām cilvēkiem, kā pasaule izskatās, kad sekundes laikā rodas izjūtas, kā esot 2 promiļu reibumā. Kā ir šādā reibumā iet pa ceļu, kā ir braukt ar stūri rokās.”

”Cilvēks, kas šo eksperimentu piedzīvojis, saprot, ka varbūt tomēr nevajag sēsties pie stūres ar promilēm,” uzsver J.Jirgensons.

Portāla uzrunātie liepājnieki, kuri testēja auto apgāšanās stimulatoru, pēc eksperimenta bija vienisprātis, ka mašīna ar riteņiem gaisā nav joka lieta.

”Man šis eksperiments šķita interesants. Nebija problēmu arī ar izkļūšanu no auto, kad tas bija ar riteņiem gaisā. Bet noteikti ir jāzina, kā pareizi to darīt, lai atbrīvotos no drošības jostām un izkļūtu no mašīnas,” tā Vladislavs.

Līdzīgās domās ir Jeļena: ”Nebija tik grūti izkļūt no mašīnas, ja zina, kā to izdarīt. CSDD pārstāvji ļoti labi pirms eksperimenta pastāstīja, kā pareizi rīkoties.”

”Sajūtas bija tādas, ka īstenībā to piedzīvot negribētu,” tā Uldis. ”Vajag mašīnā obligāti piesprādzēties! Turklāt drošības josta jāuzliek pareizi. Jo tiešām, kā stāstīja instruktors, gadījumā, ja neesi pareizi piesprādzējies, ir tā kā ir. Bet kopumā bija interesanti. Protams, izmēģinājuma variantā! Tā kā man garas kājas, ārā tikt nebija grūti. Bet pasākums ir ļoti labs! Vērtīgs,” tā Uldis.

Savukārt autovadītājs Ainars, veiksmīgi izrāpies no stimulatora, bija lakonisks: ”Jā, ja jātaisa kūlenis, vajag gan piesprādzēties! Citādi būs slikti…”

Savukārt pēc alkohola reibumu imitējošo briļļu testēšanas visi atzina: reibumā pie stūres sēsties ir bīstami!

”Sajūtas ir diezgan biedējošas. Viss liekas ne tāds, kā ikdienā,” atzina Ingars: ”Vai tieši tādas sajūtas ir alkohola reibumā, grūti spriest. Neticas.” Viņš neslēpj, ka ir gadījies piesēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas: ”Tad sajūtas trakākās ir otrajā dienā. Pirmajā dienā nav tik traki.”

”Sajūtas ir ļoti interesantas,” atzīst Arturs, norādot: ”Pēc šī negribas mēģināt, kā ir tad, kad ir īstās promiles. Pasaule griežas nopietni. Ļoti.”

Bet šoferītis Ainars, vispirms bravūrīgi izdižojies, ka 2 promiļu reibumā ar brillēm noiešot pa diegu, pēc eksperimenta smaidīja un atzina: ”Oi! Tik daudz laikam nevaru izdzert.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)