Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Piecdesmit deviņi vēl jādabū

Piecdesmit deviņi vēl jādabū
Foto: Ģirts Gertsons
25.05.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Neredzīgo biedrība trešdien, 23. maijā, rīkoja labdarības koncertu, lai vāktu līdzekļus pirts būvniecībai cilvēkiem ar invaliditāti. Neprasot par to maksu un atbalstot biedrības ieceri, koncertā uzstājās mūziķis Zigfrīds Muktupāvels un Melngaiļskolas bigbends.

“Koncerts bija skaists un sirsnīgs. Bijām priecīgi, ka atnāca ap 60 cilvēku, un daudzi ziedoja vairāk par minimālo summu 5 eiro,” teica sociālā rehabilitētāja Nora Liparte. Neredzīgo biedrībā ir pateicīgi katram, kas atrada laiku nedēļas vidū atnākt uz labdarības koncertu. Kopējo saziedoto naudas summu biedrības pārstāvji vakar vēl nevarēja pateikt.

Pirti plānots uzbūvēt sociālās rehabilitācijas centra “Dvēseles veldzes dārzs” teritorijā Ziemupē. “Tā būs speciāli pielāgota cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti – gan vājredzīgiem, gan ar kustību traucējumiem. Publiskajās pirtīs cilvēki ar invaliditāti nevēlas iet. Tām nav piekļuves, bieži tās atrodas pagrabos. Šajās pirtīs nav ērti, turklāt jāsaskaras ar citu cilvēku nelabvēlīgu attieksmi – ko tu tāds te dari?” pastāstīja N. Liparte. Cilvēkiem ar invaliditāti ir jārada iespējas baudīt visas pirts procedūras un jāsniedz iedrošinājums to darīt. Blakus pirtij būs dīķis, kur atvēsināties pēc pēršanās.

Pirts būvniecībai nepieciešami aptuveni 60 tūkstoši eiro. Tai ir jāatbilst universālā dizaina principiem, lai nodrošinātu pieejamību. “Šobrīd mums tūkstotis jau ir, tikai 59 vēl jādabū,” teica Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis. “Mēģināsim izmantot visas iespējas, arī projektus. Ir kāds uzņēmējs, kas gatavs segt daļu izmaksu, iespējams, tādi būs vēl. Izvērtēsim aizvadīto labdarības pasākumu, kādi bijuši ieguvumi, un domāsim, ko stratēģiski darīt tālāk.”

“Vairāk tā pievienotā vērtība, nevis iespēja uzstāties,” dalību labdarības pasākumā vērtēja Melngaiļskolas bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns. “Koncertu mums ir daudz, laika audzēkņiem ir maz. Bet tādu mērķu dēļ nedrīkst atteikt.” Sadarbība ar Liepājas Neredzīgo biedrību notiek jau otro gadu. Pērn līdzīgā koncertā muzicēja skolas Junioru bends.

Liepājas Neredzīgo biedrības ziedojumu konts projekta “Dvēseles veldzes dārzs” īstenošanai: LV84UNLA0012000701456.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli