Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Pilsētnieki ar riepām grēko vairāk

Pilsētnieki ar riepām grēko vairāk
Foto: VP
16.02.2018 13:35

liepajniekiem.lv

Divus vakarus – 14.un 15.februārī – no darba dienas beigām teju līdz pusnaktij visā Kurzemē, tostarp Liepājā un apkaimē, policija kārtējo reizi rīkoja profilaktiskos reidus, lai kontrolētu, vai transportlīdzekļi aprīkoti ar sezonai atbilstošām riepām un vai situācija uzlabojusies, salīdzinot ar iepriekšējos reidos fiksēto.

Kā portālam pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols, kopumā Kurzemē reidu laikā tika pārbaudīti 3142 transportlīdzekļi. 116 gadījumos konstatēti pārkāpumi.

Liepājā un apkaimē pārbaudīti 1942 transportlīdzekļi, 59 gadījumos konstatēti pārkāpumi. Dažos gadījumos – ļoti nopietni. Piemēram, vairākiem transportlīdzekļiem riepu protektora dziļums bija vien nepilni 2 milimetri, kaut noteikumi paredz, ka minimālais protektora dziļums ziemas riepām ir 4 milimetri. Turklāt kādam spēkratam riepas bija tik plikas, ka protektora vispār nebija, pat kordi līda ārā…

Komentējot reidu rezultātus, M.Vītols atzīst: ”Pirmajā dienā uzsvars tika likts uz Liepāju, otrajā – Grobiņu, lai redzētu, kas notiek ar tiem, kuri brauc ārpus pilsētas. Salīdzinot pilsētu un ”nosacīti laukus”, pilsētnieki grēko vairāk. Un ne tāpēc, ka pilsētā būtu pārbaudīts vairāk transportlīdzekļu.”

”Iespējams, braucot tikai pilsētā, rodas priekšstats, ka pilsētā ielas tiek tīrītas, kaisītas un attiecīgi nav tik daudz jāuztraucas, kā tad ja ir jābrauc ārpus pilsētām, kur ceļa kvalitāte būs sliktāka un attiecīgi lai noturētos uz ceļa riepām jābūt labākām,” viņš turpina.

Kā vēsta policijas apkopotā informācija, salīdzinoši iepriekšējā reidā, kas notika janvārī, Kurzemes reģionā divās dienās tika pārbaudīti 2277 transportlīdzekļi un noformēti 118 administratīvā pārkāpuma protokoli.

”Šoreiz pārbaudīto transportlīdzekļu skaits ir lielāks, pārkāpumu skaits praktiski identisks, līdz ar ko ir redzams, ka kopējais stāvoklis transportlīdzekļu riepu protektora atbilstībā ir uzlabojies,” rezumē M.Vītols.

Portāls jau informēja, ka 17.un 18.janvārī  Kurzemē tika pārbaudīti 1560 transportlīdzekļi ar masu līdz 3,5 tonnām. Liepājā tika pārbaudīti 787 transportlīdzekļi. Šo divu dienu laikā Kurzemē noformēti 105 administratīvā pārkāpuma protokoli, no tiem 56 – Liepājas pusē.

”No minētajām pārbaudēm varam secināt, ka daļa transportlīdzekļu vadītāji joprojām vieglprātīgi izturas pret nepieciešamību sekot līdzi sava transportlīdzekļa riepu stāvoklim uzskatot, ka viņu vadīšanas prasmes spēj kompensēt šo trūkumu,” pēc janvārī notikušajiem reidiem atzina M.Vītols.

Sods par transportlīdzekļa neaprīkošanu ar sezonai piemērotām riepām ir sākot ar brīdinājumu un 15 līdz 55 eiro. Par braukšanu bez ziemas riepām – 30 eiro.

Jāpiebilst, ka apdrošināšanas kompānijas pievērš lielu uzmanību ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto transportlīdzekļu riepu stāvoklim, kā rezultātā par remontu var nākties maksāt pašam.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli