Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Pirmā skolas diena – satraukums, miegs un bailes no mājasdarbiem

Pirmā skolas diena – satraukums, miegs un bailes no mājasdarbiem
Foto: Egons Zīverts
02.09.2019 12:41

liepajniekiem.lv

Šogad skolas gada sākums ir 2.septembrī un jau no rīta Liepājā bija redzami saposušies bērni un jaunieši ar ziediem rokās. Pašus mazākos skolnēnus pavadīja vecāki. Pilsētas skolās un citās mācību iestādēs svinīgie sarīkojumi sākās dažādos laikos.

Kā bērni un jaunieši, skolēni un studenti jutās tik zīmīgajā pirmajā skolas dienā pēc vasaras brīvdienām?

Piecas Liepājas valsts 1.ģimnāzijas 7.B klases skolnieces Madara, Denīze, Karīna, Beatrise un Paula bija ceļā uz skolu. Viena no viņām, Beatrise, smaidot sacīja, ka jūtas labi, bet uz skolu gan negribas iet, jo … nāk miegs. Skaidrs tas, ka turpmāk izgulēties pēc sirds patikas varēšot tikai brīvdienās.

Pārējās meitenes neslēpa, ka satraukums esot gan, jo jāsāk mācīties citā, jaunā skolā. Līdz šim par savējo saukušas Centra sākumskolu. Jauns būs viss. Pazīstot tikai daļu klasesbiedru un skolotāju. Puķes bija līdzi visām piecām: ”Skolotājām ir jāsaņem ziedi!”. Karīna smaidot piebilda: ”Bet mums gribas atstāt labu iespaidu.”

Katoļu sākumskolas audzēkņi, māsa Elza un brālis Ernests, ģērbušies glītās savas skolas formās, dalījās pirmās skolas dienas iespaidos. Elza: ”Tā ļoti mācīties tagad negribas. Brīvdienas bija garas, vasara ļoti jauka un nu sāksies citādākas dienas. Es mācīšos 7. klasē. Priecājos, ka atkal varēšu satikt klasesbiedrus.” 2.klases skolnieks Ernests:

”Celties īsti negribējās. Padomāju, kā tagad būs… Atkal uzdos mājas darbus. Tur neko nevar darīt…”

Satikām arī Jāņa Čakstes 10. vidusskolas 12.klases skolotāju Martu Kravčenko, kura nesa pilnu klēpi ar saņemtajiem ziediem. Šis mācību gads viņai būšot īpašs un 2.septembra rīts pienācis ar sajūtu visplašāko gammu. Kādēļ? Būs jāaudzina 12.klase un jauniešiem pavasarī jābeidz skola. Vēl tas, ka pašas meitiņa sāk mācības pirmajā klasē. Rūpju pietiks visa mācību gada garumā.

Uz Liepājas Universitāti devās Marta Valentīna Bočkāne, topošā speciālās izglītības skolotāja: ”Man sākas otrs studiju gads un šo dienu neizjūtu kā lielus svētkus. Augstskolā viss ir zināms, pazīstams un es šurp nāku mācīties. Kad vēl biju skolniece, tad gan 1.septembris katru gadu bija kaut kas īpašs. Pavisam citas sajūtas nekā šobrīd. Šodien lekciju nebūs. Neesmu plānojusi kaut kā īpaši atzīmēt jaunā studiju gada sākumu. Manuprāt, mācīties vajag, jo palikt bez izglītības mūsdienās nav pareizi. Galvenais – studēt tādā specialitātē, kura tiešām pašam patīk.

Andris augstskolā studēs informācijas tehnoloģijas. Šos būšot pirmais mācību gads. Protams, esot uztraukums, jo priekšā vēl tik daudz nezināmā: kādi būs pasniedzēji, kādi kursabiedri un pašas studijas. Kā teica jaunais students, jāmācās būs nopietni un viņš tam esot gatavs. Ja agrāk skolā skolotāji visu laiku mudinājuši mācīties, tad tagad sākot saprast, ka nu viss tikai paša ziņā. 

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli