Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Pludmale kļuvusi tīrāka

Pludmale kļuvusi tīrāka
Foto: Linda Kilevica
28.06.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Karostas pludmalēs abpus Ziemeļu molam šogad izvietoti metāla statīvos iestiprināti lielie atkritumu maisi. Iedzīvotāji, kas šeit atpūšas, to novērtējuši, jo jūrmala ir acīmredzami tīrāka nekā iepriekšējās vasarās. “Tā ir nedaudz pretimnākšana cilvēkiem, jo iepriekš bija tikai konteineri uz betonētā laukuma,” atzīst aģentūras “Nodarbinātības projekti” vadītāja palīgs Vairis Šalms.

Pludmalē ir izvietoti 15 gružu maisi, un atkritumu savākšana kļuvusi efektīvāka, jo lielākā daļa gružu jau ir pie vietas. Pagājušajā gadā šāds variants tika izmēģināts Beberliņu publiskajās atpūtas vietās un devis rezultātus, tāpēc šogad nolemts pamēģināt arī pie jūras. “Mūsu cilvēki iepriekš gāja ar maisiem un lasīja gružus. Tagad liela daļa no tā, kas agrāk bija pie zemes, jau ir maisos. Protams, ir cilvēki, kas nometīs gružus piecus metrus no maisa, bet tos tad mūsējie uzlasa,” stāsta V. Šalms.

Vizuāli varbūt šie maisi neesot tik skaisti, taču labāk šāds risinājums nekā nekāds. Pludmalē savāktos gružus “Nodarbinātības projektu” strādnieki sašķiro, un stikls, plastmasa un kartons tiek utilizēti atsevišķi.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli