Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta

Pludmale ņudz, peldētāju vēl maz

Pludmale ņudz, peldētāju vēl maz
01.06.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Siltais un saulainais šā gada maijs ļaudis vilina uz pludmali. Kaut ūdens jūrā vēl salīdzinoši vēss un līdz ar to peldētāju ir maz, parka zona un pludmale ir ļaužu pilna – cilvēki bauda saules vannas, pārliecinājās portāls.

Kā pastāstīja Pludmales glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers, cilvēku pludmalē ir ļoti daudz, līdz ar ko pludmales glābēji strādā uz pilnu slodzi. Taču peldētāju pagaidām ir maz, jo ūdens temperatūra vēl zema. Tā ir ap 10 līdz 11 grādiem pēc Celsija.

Glābšanas stacijā portāls arī uzzināja, ka šā gada peldsezonas pirmais pusmēnesis aizvadīts ļoti mierīgi. Pie glābējiem pēc palīdzības vērsušies pāris pludmales apmeklētāji, kuri, spēlējot bumbu, savainojuši kājas. Taču nopietnāku negadījumu, par laimi, nav bijis.

Zilā karoga zonā pludmalē nav reģistrēti arī gadījumi, kad no garnadžu ļaunprātības būtu cietuši atpūtnieki. ”Dzirdējām, ka kādam peldētājam ārpus Zilā karoga zonas pazudušas personīgās mantas,” atzīst glābēji: ”Taču mums šādas sūdzības nav ienākušas.

Pludmales apmeklētāji arī aizvien aktīvāk sāk izmantot jauno pakalpojumu – mantu glabātavu, kas atrodas Glābšanas stacijas teritorijā. Iespējams, arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēki pludmalē necieš no zagļu izdarībām.

”Uz pludmali nākam teju ik dienu, kā vien ir brīvs laiks,” teic Ieva un Ilze: ”Laiks fantastisks – saule spīd, ir silti, var sauļoties. Peldēties gan vēl neesam bijušas, tikai pabradāt, jo ūdens vēl stipri pavēss. Peldēt tādā laikam šobrīd spēj tikai ziemas peldētāji jeb roņi.”

Abas uzsver, ka jaukais laiks jābauda, cik vien var, jo nevarot jau zināt, cik ilgi pieturēsies silts un saulains. ”Vasaras, saules un siltuma nekad nevar būt par daudz. Mums jau tā tumšais un drūmais laiks ir lielāko daļu gada,” piebilst Ilze.

Astras kundze, kura uz pludmali atnākusi kopā ar diviem mazbērniem, pauž līdzīgu viedokli: ”Mēs jau te dzīvojamies ik dienu. Un turpināsim, kamēr pieturēsies jauks laiks. Tas taču jāizbauda! Vien neierasti, ka šogad siltums atnāca tik agri, jau maijā. Taču vēl jo vairāk tas jābauda, jo, kā atceramies, pērn jau vasaras teju nemaz nebija – siltums atnāca tikai augustā.”

Inga, paspējusi jau iegūt skaistu iedegumu, arī uzskata, ka saules vannu baudīšanu nedrīkst atlikt: ”Cik redzēju sinoptiķu prognozes, lielais siltums drīz būs pāri. Un tā kā man atvaļinājums iegadījies tieši tagad, tad izmantoju to.” Viņa lēš, ka pludmales apmeklētāju skaits būtu vēl daudz lielāks, ja jau būtu sācies atvaļinājumu laiks: ”Lielākā daļa jau atvaļinājumu cenšas paņemt jūnijā vai jūlijā. Kurš tad varēja iedomāties, ka šogad vasara atnāks tik agri!”

Par Liepājas balto smilšu pludmali stāvā sajūsmā ir ārvalstu viesi. Piemēram, Ritos no Anglijas, acīm mirdzot, klāstīja, cik mīkstas un baltas ir Liepājas pludmales smiltis, cik komfortabla pludmale un cik saulains te laiks. ”Vien ūdens gan vēl auksts. Taču tā kā esmu tālu atbraucis, tad devos ūdenī un bija jau labi,” piebilst puisis.

Par apmeklētāju pieplūdumu nesūdzas arī pludmalē un Jūrmalas parkā darbojošos kafejnīcu saimnieki – apmeklētāju, sevišķi skaistās novakarēs un brīvdienās, netrūkst.

”Ņemot vērā, ka ir tikai maija beigas, apmeklētāju ir necerēti daudz,” atzīst vasaras kafejnīcas ”Coffee Lover” darbinieks Aivis.

Viņš novērojis, ka šobrīd aptuveni puse pludmales un parka zonas apmeklētāju ir Liepājnieki un apkārtnes iedzīvotāji, bet otra puse – tūristi. Taču pauž cerību, ka, Liepājas pludmales balto smilšu pievilinātu, vasarā tūristu būs vairāk, kā tas bijis vērojams pērn.

Portāls jau informēja, ka 15.maijā sākās un līdz 15.septembrim turpināsies kārtējā peldsezona, kad divās glābšanas stacijās – Centrālajā stacijā un Dienvidrietumu rajonā – no pulksten desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā strādā pludmales glābēji.

Pludmales glābšanas dienestā nemainīgi strādā kopumā astoņi cilvēki – pa četriem vienā maiņā. Glābēju uzraudzībā ir divas pludmales – centrālā un Dienvidrietumu, kurām abām šogad atkal ir piešķirti Zilie karogi. Līdz ar to četriem cilvēkiem jārūpējas par pludmali divu kilometru garumā.

Tāpat jau ziņots, ka vislielāko uzmanību glābēji pievērš peldētāju drošībai. Gan bērniem un pārlieku pārgalvīgiem peldētājiem, gan arī tiem, kuri par katru cenu vēlēsies doties peldēties, būdami reibuma stāvoklī.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz